Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Raivo Kütt: Persoonilugu

Raivo Kütt alustas äritegevusega 23 aastat tagasi, olles ise siis 33-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1996 ehk nii kaugesse aega, et mõni tema konkurent sel ajal võibolla "alles kätkis siputas ja musta tegi".

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 12 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 5 ettevõtte juhatuses, millest 4 on aktiivse majandustegevusega, 1 on aga jäetud hääbuma (sh. käibemaksukohuslased).

Ettevõtja nägu: Raivo Kütt

Raivo Kütt on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Omanik 1 ettevõttes
  • Nõukogu esimees 1 ettevõttes
  • Juhatuse liige 5 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Raivo Kütt viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 7-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Valdusfirmade tegevus13
Mootorsõidukite hooldus ja remont01
Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus01
Muu mujal liigitamata masinate, seadmete jm materiaalse vara rentimine ja kasutusrent10
Muu vedel- ja gaaskütuse jms hulgimüük10
Spordiklubide tegevus20
Spordikoolid10

Väärtuse loomine

Täna saab 21 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Raivo Kütt on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1490 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes AMSERV GRUPI AS, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 2855 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 8474 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes LINKSTEN OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 286 013 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Raivo Kütt on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 1,53 miljonit eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 615 059 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 87,87 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Raivo Kütt äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet AMSERV GRUPI AS, kus ta on juhatuse liige ja mis toimetab turul: "Valdusfirmade tegevus". Seal konkureerib ta 194 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 0,4 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 1,98 miljonit eurot (2018 a.).

Eksportöör

Raivo Kütt ei ole 2019. aasta andmetel ühegi eksporti tegeva ettevõtte juhatuse liige või omanik.

Hülgamised

Kõigist Raivo Kütt poolt juhitud või omatud ettevõtetest 2 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata. Neist firmadest 1 on sundkustutatud.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Raivo Kütt kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Raivo Kütt isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 1, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 15 436 eurot.

Riigihangete võitmine

Raivo Kütt ei ole temaga seotud ettevõtete kaudu, vähemalt viimastel aastatel riigihangetelt raha koju toonud. St ettevõtete kaudu, kus ta on juhatuse liige või omab osalust.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Raivo Kütt endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 10 858 euro jagu, seda aastal 2010. Need toetused läksid kokku 1 ettevõttesse, millest 1 oli tema juhtida ning 1 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2010. aastal ettevõttele AMSERV GRUPI AS, kus Raivo Kütt oli sel ajal nii juht kui ka omanik. Toetuse maht oli 5429 eurot ning see anti projekti "NÕUANDLIK MÜÜK AMSERV GRUPI MÜÜGIJÄRGSES TEENINDUSES (EESTI) 1.4.0501.10-2525" teostamiseks 1 aasta jooksul.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Raivo Kütt juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam ARTISTON GRUPP OÜ. Seda ettevõtet juhib 3 juhatuse liiget, kes annavad tööd 6-le inimesele ja kes teevad käivet 305 626 eurot (2019 a. seisuga). Raivo Kütt oli selles ettevõttes juhatuse liige 12 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 5 aastat. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Raivo Kütt on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Valdusfirmade tegevus
  • Mootorsõidukite hooldus ja remont
  • Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

AMSERV GRUPI AS storybook

?

AMSERV GRUPI AS peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

AMSERV GRUPI AS seosed veebis

Veebisügavustest AMSERV GRUPI AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

AMSERV GRUPI AS viimased sündmused

?
icon

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Tippettevõtjate järgmine äriplaan ulatub Eestist välja".
Kajastatud subjektid:AMSERV GRUPI AS, BLRT GRUPP AS, CO2 OÜ, ESTIKO AS, Fjodor Berman, Jari Suominen, Jüri Ratas, Kaidi Ruusalepp, Kaido Jõeleht, Neinar Seli, Priit Põldoja, Taavi Madiberk, Ülo Kaasik

icon

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

Käibemaksukohustuse muutus.

KMKR number EE100209905, käibemaksukohustuse alguskuupäev 2019-03-01

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..