Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Raivo Külasepp: Persoonilugu

Raivo Külasepp alustas äritegevusega 22 aastat tagasi, olles ise siis 38-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1997 ehk aega, kus verivärske kapitalist juba oma esimestest vigadest korraliku õppetunni sai.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 6 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 4 ettevõtte juhatuses, mis kõik on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Raivo Külasepp

Raivo Külasepp on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Omanik 2 ettevõttes
  • Juhatuse liige 4 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Raivo Külasepp viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 7-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine01
Hoonestusprojektide arendus01
Muude kutseorganisatsioonide tegevus01
Köögivilja- (sh kõrvitsaliste), juurvilja- ja mugulviljakasvatus, k.a seenekasvatus01
Taimekasvatuse abitegevused01
Hoonehalduse abitegevused10
Haridust abistavad tegevused10

Väärtuse loomine

Tervelt 125 inimest saavad tööd ja leiba ettevõtetes, kus Raivo Külasepp on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1352 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes EESTI AIANDUSLIIT MTÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1465 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 253 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 1240 eurot bruto, maksab ta ettevõttes GRÜNE FEE EESTI AS. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 10 010 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Raivo Külasepp on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 1,53 miljonit eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 2,95 miljoni ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 11,79 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Raivo Külasepp siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas GRÜNE FEE EESTI AS, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Köögivilja- (sh kõrvitsaliste), juurvilja- ja mugulviljakasvatus, k.a seenekasvatus". GRÜNE FEE EESTI AS on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukaim, hoides enda käes 11% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 10,14 miljonit eurot (2018 a.) ning konkureerides samas 510 ettevõttega.

Eksportöör

Raivo Külasepp on 2019 aasta andmetel küll 1 eksportiva ettevõtte juhatuses, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte omanikeringis. See ettevõte on GRÜNE FEE EESTI AS, mille suurim ekspordi sihtturg on Leedu. Ta konkureerib seal 2330 ettevõttega ning on oma 1,25 miljoni eurose käibega 122. kohal. Ekspordi kaudu on Raivo Külasepp viimati kokku kasumit toonud 10,14 miljonit eurot.

Ebaõnnestumised

Raivo Külasepp on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe - rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Kõigist Raivo Külasepp poolt juhitud või omatud ettevõtetest 1 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Raivo Külasepp kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Raivo Külasepp isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 2, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 0 eurot.

Riigihangete võitmine

Raivo Külasepp ei ole temaga seotud ettevõtete kaudu, vähemalt viimastel aastatel riigihangetelt raha koju toonud. St ettevõtete kaudu, kus ta on juhatuse liige või omab osalust.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Raivo Külasepp endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 192 335 euro jagu, seda perioodil 2005 – 2017. Need toetused läksid kokku 2 ettevõttesse, millest 2 oli tema juhtida ning 0 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2016. aastal ettevõttele GRÜNE FEE EESTI AS, kus Raivo Külasepp oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 97 963 eurot ning see anti projekti teostamiseks 1 aasta jooksul.

Kokkuvõte

Raivo Külasepp on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Muude kutseorganisatsioonide tegevus
  • Taimekasvatuse abitegevused
  • Hoonestusprojektide arendus
  • Köögivilja- (sh kõrvitsaliste), juurvilja- ja mugulviljakasvatus, k.a seenekasvatus
  • Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

GRÜNE FEE EESTI AS storybook

?

GRÜNE FEE EESTI AS peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

GRÜNE FEE EESTI AS seosed veebis

Veebisügavustest GRÜNE FEE EESTI AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

GRÜNE FEE EESTI AS viimased sündmused

?
icon

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Raadiohommikus: kanarent, Swedbanki kohtulahing ja Eesti idufirma tähelend".
Kajastatud subjektid:Andres Panksepp, ÄRIPÄEV AS, Dmitri Fefilov, EESTI AIANDUSLIIT MTÜ, EESTI PÕLLUMAJANDUS-KAUBANDUSKODA MTÜ, GRÜNE FEE EESTI AS, HOLM BANK AS, Indrek Julge, Indrek Mäe, JUSTIITSMINISTEERIUM, Kai Härmand, Kaido Veske, Katrin Noorkõiv, LIIVIMAA LIHASAADUSTE WABRIK OÜ, Margit Sutrop, Mats Volberg, Raivo Külasepp, Roul Tutt, Siim Kallas, SWEDBANK AS, Taavet Hinrikus, TARTU ÜLIKOOL, Vahur Tõnissoo

icon

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

Krediidilimiidi uuendus.

Krediidilimiit suurenes

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..