Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Toomas Kalev: Persoonilugu

Toomas Kalev alustas äritegevusega 23 aastat tagasi, olles ise siis 25-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1996 ehk nii kaugesse aega, et mõni tema konkurent sel ajal võibolla "alles kätkis siputas ja musta tegi".

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 14 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 10 ettevõtte juhatuses, millest 8 on aktiivse majandustegevusega, 2 on aga jäetud hääbuma (sh. käibemaksukohuslased).

Ettevõtja nägu: Toomas Kalev

Toomas Kalev on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

 • Omanik 2 ettevõttes
 • Asutaja 1 ettevõttes
 • Juhatuse liige 10 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Toomas Kalev viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 11-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine01
Spetsialiseerimata hulgikaubandus01
Sõiduautode ja väikebusside (täismassiga alla 3,5 t) müük01
Piirkondlikku/kohalikku elu edendavad ja toetavad ühendused ja fondid01
Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus02
Kokkupandavate puitehitiste (saunad, suvilad, majad) ja nende elementide tootmine02
Elamute ja mitteeluhoonete ehitus03
Mujal liigitamata ehituspaigaldustööd02
Metallkonstruktsioonide ja nende osade tootmine01
Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused01
Metsavarumine01

Väärtuse loomine

Tervelt 718 inimest saavad tööd ja leiba ettevõtetes, kus Toomas Kalev on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1078 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes HARMET MODULAR BUILDING OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 2335 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 7665 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes KULLILAANE PÕLLUMAJANDUS OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 1147 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Toomas Kalev on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 8,14 miljonit eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 12,84 miljoni ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 109,17 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Toomas Kalev siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas HARMET OÜ, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Kokkupandavate puitehitiste (saunad, suvilad, majad) ja nende elementide tootmine". HARMET OÜ on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukaim, hoides enda käes 14% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 75,35 miljonit eurot (2018 a.) ning konkureerides samas 145 ettevõttega.

Eksportöör

Toomas Kalev on 2019 aasta andmetel küll 2 eksportiva ettevõtte juhatuses, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte omanikeringis. Need ettevõtted suutsid Eestist välja müüa 2019. aastal kokku 7,5 miljoni euro eest. Rahaliselt kõige rohkem neist teeb eksporti HARMET CONSTRUCTIONS OÜ (4,53 miljonit eurot käibega), kelle suurimaks sihtturuks on Norra. Tal on seal kõrval 1086 konkurenti ja oma 3,33 miljoni eurose käibega käes 27. positsioon turul. Ekspordi kaudu on Toomas Kalev viimati kokku kasumit toonud 19,57 miljonit eurot.

Hülgamised

Kõigist Toomas Kalev poolt juhitud või omatud ettevõtetest 2 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata. Neist firmadest 1 pole kunagi äritegevusega tegelenudki.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Toomas Kalev kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Toomas Kalev isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 2, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 518 570 eurot.

Riigihangete võitmine

Toomas Kalev on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 96 428 eurot. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Toomas Kalev endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 34 706 euro jagu, seda perioodil 2010 – 2014. Need toetused läksid kokku 1 ettevõttesse, millest 1 oli tema juhtida ning 0 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2012. aastal ettevõttele HARMET OÜ, kus Toomas Kalev oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 25 648 eurot ning see anti projekti "OÜ HARMET EKSPORDIPLAAN 3.1.0401.10-0324" teostamiseks 3 aasta jooksul.

Kokkuvõte

Toomas Kalev on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

 • Metsavarumine
 • Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused
 • Kokkupandavate puitehitiste (saunad, suvilad, majad) ja nende elementide tootmine
 • Metallkonstruktsioonide ja nende osade tootmine
 • Spetsialiseerimata hulgikaubandus
 • Piirkondlikku/kohalikku elu edendavad ja toetavad ühendused ja fondid
 • Elamute ja mitteeluhoonete ehitus
 • Mujal liigitamata ehituspaigaldustööd
 • Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus
 • Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine
 • Sõiduautode ja väikebusside (täismassiga alla 3,5 t) müük

Edu otsides on Toomas Kalev ka ebaõnnestunud valdkondades:

 • Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused
 • Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

HARMET OÜ storybook

?

HARMET OÜ peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

HARMET OÜ seosed veebis

Veebisügavustest HARMET OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

HARMET OÜ viimased sündmused

?
icon

HARMET OÜ

24.10.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Uued ideed puiduhäkatonilt: süsinikukaubandus, tõhusam majaehitus, vähem raisatud paberit".
Kajastatud subjektid:EESTI KUNSTIAKADEEMIA, EESTI MAAÜLIKOOL, EESTI PUITMAJALIIT MTÜ, GARAGE48 OÜ, HARMET OÜ, Jaan Kers, Jörgen Dobris, Maarika Truu, Merit Valdsalu, Ragmar Saksing, Renee Puusepp, STARTUP ESTONIA OÜ, Tõnis Teppand

icon

HARMET OÜ

20.08.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Ärikinnisvara: investorid pole viis aastat nii vaiksed olnud".
Kajastatud subjektid:COLONNA KINNISVARA OÜ, HARJU KEK AS, HARMET OÜ

icon

HARMET OÜ

19.08.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Puitmajade ehitamine aitab seista kliimamuutuste vastu".
Kajastatud subjektid:EESTI PUITMAJALIIT MTÜ, EESTI VABAÕHUMUUSEUM, HARMET OÜ, KMT PREFAB OÜ, KODUMAJA AS, LASITA MAJA AS, Martin Talts, ÖU OÜ, PALMAKO AS

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..