Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Jaanika Roosmann: Persoonilugu

Jaanika Roosmann alustas äritegevusega 21 aastat tagasi, olles ise siis 31-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1998 ehk aega, kus verivärske kapitalist juba oma esimestest vigadest korraliku õppetunni sai.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 6 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 2 ettevõtte juhatuses, millest mõlemad on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Jaanika Roosmann

Jaanika Roosmann on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Juhatuse liige 2 ettevõttes
  • Omanik 2 ettevõttes
  • Dokumentide hoidja 1 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Jaanika Roosmann viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 5-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Veoste ekspedeerimine01
Kinnisvara haldus tasu eest või lepingu alusel01
Kaubavedu maanteel21
Kodanikuõiguste kaitse ja eestkoste; teatud elanikegrupi huvide kaitse10
Piirkondlikku/kohalikku elu edendavad ja toetavad ühendused ja fondid10

Väärtuse loomine

Tervelt 179 inimest saavad tööd ja leiba ettevõtetes, kus Jaanika Roosmann on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 2400 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes DSV AS, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 2400 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 9762 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 2400 eurot bruto, maksab ta ettevõttes DSV AS. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 9762 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Jaanika Roosmann on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 1,75 miljonit eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 21,31 miljoni ulatuses. 2019. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 112,29 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Jaanika Roosmann siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas DSV AS, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Veoste ekspedeerimine". DSV AS on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukaim, hoides enda käes 10% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 93,8 miljonit eurot (2017 a.) ning konkureerides samas 593 ettevõttega.

e-kaubandus

E-äri pole lihtsalt moesõna, seal käib vilgas elu ja veetakse taga korralikke rahavankreid. Eesti ettevõtetele kuulub ligikaudu 3953 veebipoodi, mille omanikud teevad käivet 5,066 miljardit eurot. Jaanika Roosmann jääb sellest kõigest kahjuks kõrvale, sest täna ei ole ta ühegi ettevõtte kaudu otseselt e-äridega seotud (ei oma domeeni).

Eksportöör

Jaanika Roosmann on 2018 aasta andmetel küll 1 eksportiva ettevõtte juhatuses, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte omanikeringis. See ettevõte on DSV AS, mille suurim ekspordi sihtturg on Ukraina. Ta konkureerib seal 382 ettevõttega ning on oma 35,81 miljoni eurose käibega 9. kohal. Ekspordi kaudu on Jaanika Roosmann viimati kokku kasumit toonud 93,8 miljonit eurot.

Ebaõnnestumised

Jaanika Roosmann on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe - rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Kõigist Jaanika Roosmann poolt juhitud või omatud ettevõtetest 1 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Jaanika Roosmann kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Jaanika Roosmann isikuna osalusest otseselt kasu saab, on kokku 2, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 0 eurot. Kaudse osaluse kaudu kasusaamist saab lähiajal vaadata raportist: Otsustajad.

Poliitiline mõju

Jaanika Roosmann ei ole täna tuvastatav ühegi erakonna liikmena.

Riigihangete võitmine

Jaanika Roosmann on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 39 600 eurot. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi ei ole seni saanud ükski ettevõte, kus Jaanika Roosmann täidab juhatuse liikme või omaniku rolli.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Jaanika Roosmann juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam SCAVOL OÜ. Seda ettevõtet juhib 1 juhatuse liige, kes annab tööd 2-le inimesele ja kes teevad käivet 422 136 eurot (2018 a. seisuga). Jaanika Roosmann oli selles ettevõttes juhatuse liige 4 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 15 aastat. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Jaanika Roosmann on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Kaubavedu maanteel
  • Veoste ekspedeerimine

Peatselt avaneb võimalus lugeda kõigi juhatuse liikmete CV-sid. Ole esimene, kes sellest teada saab. Liitu uudiskirjaga: www.scorestorybook.ee

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

DSV ESTONIA AS storybook

?

DSV ESTONIA AS peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

DSV ESTONIA AS seosed veebis

Veebisügavustest DSV ESTONIA AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

DSV ESTONIA AS viimased sündmused

?
icon

DSV ESTONIA AS

22.01.2020

Ametlikud Teadaanded.

22.01.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

icon

DSV ESTONIA AS

08.01.2020

Ametlikud Teadaanded.

08.01.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

icon

DSV ESTONIA AS

21.12.2019

Deklaratsiooni esitamine.

Ettevõttel on esitatud Käibedeklaratsioon (Deklaratsiooni esitamis tähtaeg: 2019-12-20)

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab (võrdlev reklaam)

0.01
Register OÜ
Registrikood: 11735006

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..