Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Priit Lõhmus: Persoonilugu

Priit Lõhmus alustas äritegevusega 21 aastat tagasi, olles ise siis 39-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1998 ehk aega, kus verivärske kapitalist juba oma esimestest vigadest korraliku õppetunni sai.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 6 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 4 ettevõtte juhatuses, millest 2 on aktiivse majandustegevusega, 2 on aga jäetud hääbuma (sh. käibemaksukohuslased).

Ettevõtja nägu: Priit Lõhmus

Priit Lõhmus on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Omanik 4 ettevõttes
  • Nõukogu liige 1 ettevõttes
  • Juhatuse liige 4 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Priit Lõhmus viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 4-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Kinnisvara haldus tasu eest või lepingu alusel01
Valdusfirmade tegevus02
Seebi, pesemis-, puhastus- ja poleervahendite tootmine01
Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine10

Väärtuse loomine

Täna saab 13 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Priit Lõhmus on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1540 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes NORDIC GROUP OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1540 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 11 585 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 1540 eurot bruto, maksab ta ettevõttes NORDIC GROUP OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 11 585 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Priit Lõhmus on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 150 607 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 29 747 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 3,08 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Priit Lõhmus äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet NORDIC GROUP OÜ, kus ta on juhatuse liige ja mis toimetab turul: "Seebi, pesemis-, puhastus- ja poleervahendite tootmine". Seal konkureerib ta 27 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 3,94 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 1,98 miljonit eurot (2018 a.).

Eksportöör

Priit Lõhmus on nii juhatuse liige kui omanik 1 välisturgudel tegutsevas ettevõttes. Ta istub ainult juhitoolil 0 ja on ainult omanikeringis 0 eksportivas ettevõttes (2019 aasta alusel). See ettevõte on NORDIC GROUP OÜ, mille suurim ekspordi sihtturg on Müük Euroopa Liidu riikidele, muud. Ta konkureerib seal 2836 ettevõttega ning on oma 2,93 miljoni eurose käibega 199. kohal. Ekspordi kaudu on Priit Lõhmus viimati kokku kasumit toonud 1,98 miljonit eurot.

Ebaõnnestumised

Priit Lõhmus on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe - rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Kõigist Priit Lõhmus poolt juhitud või omatud ettevõtetest 2 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Priit Lõhmus kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Priit Lõhmus isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 4, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 2,49 miljonit eurot.

Riigihangete võitmine

Priit Lõhmus on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 83 333 eurot. Tema omanduses olevatest ettevõtetest 1 on viimasel viiel aastal saanud endale riigihankeid hinnanguliselt 83333.0 euroses mahus. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Priit Lõhmus endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 5000 euro jagu, seda perioodil 2018 – 2019. Need toetused läksid kokku 1 ettevõttesse, millest 0 oli tema juhtida ning 1 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2019. aastal ettevõttele NORDIC GROUP OÜ, kus Priit Lõhmus oli sel ajal omanik. Toetuse maht oli 2500 eurot ning see anti projekti "NORDIC GROUP OÜ RESSURSIAUDITI LÄBI VIIMINE 2014-2020.4.03.18-0373" teostamiseks 2 aasta jooksul.

Kokkuvõte

Priit Lõhmus on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Kinnisvara haldus tasu eest või lepingu alusel
  • Valdusfirmade tegevus
  • Seebi, pesemis-, puhastus- ja poleervahendite tootmine

Edu otsides on Priit Lõhmus ka ebaõnnestunud valdkonnas Valdusfirmade tegevus.

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

NORDIC GROUP OÜ storybook

?

NORDIC GROUP OÜ peavoolumeedias

?

NORDIC GROUP OÜ seosed veebis

Veebisügavustest NORDIC GROUP OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

NORDIC GROUP OÜ viimased sündmused

?
icon

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

Majandusaasta aruande puudumine.

Puudub "2017" majandusaasta aruanne.

icon

Krediidilimiidi uuendus.

Krediidilimiit suurenes

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..