Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Maria Peldes: Persoonilugu

Maria Peldes alustas äritegevusega 22 aastat tagasi, olles ise siis 46-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1997 ehk aega, kus verivärske kapitalist juba oma esimestest vigadest korraliku õppetunni sai.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 13 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 10 ettevõtte juhatuses, millest 6 on aktiivse majandustegevusega, 4 on aga jäetud hääbuma (sh. käibemaksukohuslased).

Ettevõtja nägu: Maria Peldes

Maria Peldes on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

 • Omanik 3 ettevõttes
 • Juhatuse liige 10 ettevõttes
 • Nõukogu liige 1 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Maria Peldes viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 8-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Muu teenindus11
Juuksuri- ja muu iluteenindus01
Muu mujal liigitamata teenindus05
Fondide valitsemine01
Finantsnõustamine01
Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused01
Krediidiasutused (pangad)11

Väärtuse loomine

Täna saab 9 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Maria Peldes on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 723,33 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes MAAELU EDENDAMISE HOIU-LAENUÜHISTU TÜH, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1390 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 0 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes OBERHALDUS OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 21 591 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Maria Peldes on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 20 963 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 121 109 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 130 053 eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Maria Peldes siis hakkama saab, torkab kohe silma HOIU-LAENUÜHISTUTE HOIUSTE TAGAMISE FOND SA, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Fondide valitsemine". HOIU-LAENUÜHISTUTE HOIUSTE TAGAMISE FOND SA konkureerib turul 33 ettevõttega ja on hoolimata pingutustest täna oma valdkonna viimaste seas, ta hoiab kinni oma 0,006 protsendist turul (EMTAK-i järgi) ja teeb selleks käivet 4687 eurot (2018 a.).

Eksportöör

Maria Peldes ei ole 2019. aasta andmetel ühegi eksporti tegeva ettevõtte juhatuse liige või omanik.

Ebaõnnestumised

Maria Peldes on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe - rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Kõigist Maria Peldes poolt juhitud või omatud ettevõtetest 7 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata. Neist firmadest 1 pole kunagi äritegevusega tegelenudki.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Maria Peldes kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Maria Peldes isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 5, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 80 123 eurot.

Riigihangete võitmine

Maria Peldes ei ole temaga seotud ettevõtete kaudu, vähemalt viimastel aastatel riigihangetelt raha koju toonud. St ettevõtete kaudu, kus ta on juhatuse liige või omab osalust.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Maria Peldes endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 299 973 euro jagu, seda aastal 2018. Need toetused läksid kokku 1 ettevõttesse, millest 1 oli tema juhtida ning 1 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2018. aastal ettevõttele SOLEROS UÜ, kus Maria Peldes oli sel ajal nii juht kui ka omanik. Toetuse maht oli 149 986 eurot ning see anti projekti teostamiseks 1 aasta jooksul.

Kokkuvõte

Maria Peldes on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

 • Fondide valitsemine
 • Krediidiasutused (pangad)
 • Muu mujal liigitamata teenindus
 • Juuksuri- ja muu iluteenindus
 • Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus
 • Muu teenindus
 • Finantsnõustamine

Edu otsides on Maria Peldes ka ebaõnnestunud valdkondades:

 • Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus
 • Muu teenindus
 • Muu mujal liigitamata teenindus

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

MAAELU EDENDAMISE HOIU-LAENUÜHISTU TÜH storybook

?

MAAELU EDENDAMISE HOIU-LAENUÜHISTU TÜH seosed veebis

Veebisügavustest MAAELU EDENDAMISE HOIU-LAENUÜHISTU TÜH kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

MAAELU EDENDAMISE HOIU-LAENUÜHISTU TÜH viimased sündmused

?
icon

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

Juhatuse liikme eemaldamine.

Juhatuse liige Ülle Allingu (07.09.1964) eemaldatud ettevõtte juhatusest

icon

Majandusaasta aruande puudumine.

Puudub "2017" majandusaasta aruanne.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab (võrdlev reklaam)

0.01
Register OÜ
Registrikood: 11735006

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..