Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Tõnu Nõmmsalu: Persoonilugu

Tõnu Nõmmsalu alustas äritegevusega 15 aastat tagasi, olles ise siis 33-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2004 ehk tormilise kasvu aastatesse, mil kõik riskisid ja enamik ka võitsid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 4 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 3 ettevõtte juhatuses, millest 2 on aktiivse majandustegevusega, 1 on aga jäetud hääbuma.

Ettevõtja nägu: Tõnu Nõmmsalu

Tõnu Nõmmsalu on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Omanik 3 ettevõttes
  • Juhatuse liige 3 ettevõttes
  • Nõukogu liige 1 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Tõnu Nõmmsalu viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 6-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Põllumajandusmasinate, -seadmete ja lisaseadmete hulgimüük02
Mujal liigitamata rajatiste ehitus01
Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus01
Teravilja- (v.a riis) ja kaunviljakasvatus; õlitaimeseemnete kasvatus01
Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused01
Põllumajandusmasinate ja -seadmete rentimine ja kasutusrent01

Väärtuse loomine

Täna saab 50 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Tõnu Nõmmsalu on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 590 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes "TATOLI" AS, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1770 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 33 013 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes POLETAL OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit -1970 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Tõnu Nõmmsalu on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 1,62 miljonit eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 3,8 miljoni ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 48,47 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Tõnu Nõmmsalu siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas "TATOLI" AS, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Põllumajandusmasinate ja -seadmete rentimine ja kasutusrent". "TATOLI" AS on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukaim, hoides enda käes 93% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 34,23 miljonit eurot (2018 a.) ning konkureerides samas 34 ettevõttega.

Eksportöör

Tõnu Nõmmsalu on 2019 aasta andmetel küll 1 eksportiva ettevõtte juhatuses, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte omanikeringis. Need ettevõtted suutsid Eestist välja müüa 2019. aastal kokku 1,9 miljoni euro eest. Rahaliselt kõige rohkem neist teeb eksporti "TATOLI" AS (1,89 miljonit eurot käibega), kelle suurimaks sihtturuks on muu Euroopa Liit. Tal on seal kõrval 2703 konkurenti ja oma 1,51 miljoni eurose käibega käes 167. positsioon turul. Ekspordi kaudu on Tõnu Nõmmsalu viimati kokku kasumit toonud 34,47 miljonit eurot.

Hülgamised

Kõigist Tõnu Nõmmsalu poolt juhitud või omatud ettevõtetest 2 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata. Neist firmadest 1 on sundkustutatud.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Tõnu Nõmmsalu kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Tõnu Nõmmsalu isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 3, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 198 985 eurot.

Riigihangete võitmine

Tõnu Nõmmsalu on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 661 197 eurot. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta. Enim arvuliselt on temaga juhatuse liikme või omaniku rolli läbi seotud ettevõtted läbi aja võitnud hankeid, mille korraldajaks on KESKKONNAMINISTEERIUM ja rahaliselt võttes - samuti KESKKONNAMINISTEERIUM. Hinnanguliselt üleüldse kõige suuremas summas (88 400) üksiku võidetud hanke korraldajaks oli KESKKONNAMINISTEERIUM ja võitjaks "TATOLI" AS.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Tõnu Nõmmsalu endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 159 506 euro jagu, seda perioodil 2016 – 2019. Need toetused läksid kokku 3 ettevõttesse, millest 1 oli tema juhtida ning 2 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2019. aastal ettevõttele "TATOLI" AS, kus Tõnu Nõmmsalu oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 120 000 eurot ning see anti projekti "TERAVILJA KUIVATAMISE JA HOIDMISE UUE MEETODI ARENDAMINE (TVK) 2014-2020.4.02.17-0106" teostamiseks 2 aasta jooksul.

Kokkuvõte

Tõnu Nõmmsalu on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Põllumajandusmasinate, -seadmete ja lisaseadmete hulgimüük
  • Põllumajandusmasinate ja -seadmete rentimine ja kasutusrent
  • Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused
  • Teravilja- (v.a riis) ja kaunviljakasvatus; õlitaimeseemnete kasvatus

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

"TATOLI" AS storybook

?

"TATOLI" AS peavoolumeedias

?

"TATOLI" AS seosed veebis

Veebisügavustest "TATOLI" AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

"TATOLI" AS viimased sündmused

?
icon

"TATOLI" AS

08.10.2019

Maksuvõlgnevus eemaldatud.

icon

"TATOLI" AS

02.10.2019

Maksuvõlgnevuse teke.

Maksuvõlgnevus 462,82 EUR-i, intress 0 EUR-i.

icon

"TATOLI" AS

14.05.2019

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab (võrdlev reklaam)

0.01
Register OÜ
Registrikood: 11735006

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..