Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Villu Õun: Persoonilugu

Villu Õun alustas äritegevusega 21 aastat tagasi, olles ise siis 29-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1998 ehk aega, kus verivärske kapitalist juba oma esimestest vigadest korraliku õppetunni sai.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 10 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 5 ettevõtte juhatuses, mis kõik on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Villu Õun

Villu Õun on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku, aga ka viimsele teekonnale saatja silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Omanik 1 ettevõttes
  • Nõukogu liige 2 ettevõttes
  • Juhatuse liige 5 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Villu Õun viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 7-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Muu mujal liigitamata koolitus02
Valdusfirmade tegevus01
Muu teenindus01
Turvatöö, v.a avalik korrakaitse02
Muud mujal liigitamata finantsteenuste abitegevusalad01
Tulekahjualarmide, häire- ja valvesignalisatsiooni paigaldus01
Kodanikuõiguste kaitse ja eestkoste; teatud elanikegrupi huvide kaitse20

Väärtuse loomine

Tervelt 2314 inimest saavad tööd ja leiba ettevõtetes, kus Villu Õun on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 442 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes G4S EESTI AS, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1170 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 709,52 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes G4S BALTICS AS. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 0 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Villu Õun on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 1,6 miljonit eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 40,24 miljoni ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 78,33 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Villu Õun siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas G4S EESTI AS, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Turvatöö, v.a avalik korrakaitse". G4S EESTI AS on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukaim, hoides enda käes 41% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 59,72 miljonit eurot (2018 a.) ning konkureerides samas 78 ettevõttega.

Eksportöör

Villu Õun on 2019 aasta andmetel küll 1 eksportiva ettevõtte juhatuses, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte omanikeringis. See ettevõte on G4S GRUPP AS, mille suurim ekspordi sihtturg on Läti. Ta konkureerib seal 3574 ettevõttega ning on oma 24 000 eurose käibega 1839. kohal. Ekspordi kaudu on Villu Õun viimati kokku kasumit toonud 63 822 eurot.

Ebaõnnestumised

Villu Õun on olnud seotud ühe pankrotti lastud ettevõttega. Ta oli selles ettevõttes juhatuse liikme rollis. Pankrotipesast ESMANET OÜ jäi maha 0 euro jagu tasumata makse ning 0 euro jagu maksmata arveid.

Hülgamised

Villu Õun ei ole oma tegevuse jooksul kasutanud riiulifirmasid, jätnud ettevõtteid hääbuma ega hüljanud neid tankistidele.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Villu Õun kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Villu Õun isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 1, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 31 145 eurot.

Riigihangete võitmine

Villu Õun on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 30,97 miljonit eurot. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta. Enim arvuliselt on temaga juhatuse liikme või omaniku rolli läbi seotud ettevõtted läbi aja võitnud hankeid, mille korraldajaks on KESKKONNAMINISTEERIUM ja rahaliselt võttes - samuti KESKKONNAMINISTEERIUM. Hinnanguliselt üleüldse kõige suuremas summas (124 992) üksiku võidetud hanke korraldajaks oli KESKKONNAMINISTEERIUM ja võitjaks G4S EESTI AS.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Villu Õun endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 40 600 euro jagu, seda perioodil 2009 – 2018. Need toetused läksid kokku 2 ettevõttesse, millest 1 oli tema juhtida ning 1 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2010. aastal ettevõttele G4S EESTI AS, kus Villu Õun oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 13 869 eurot ning see anti projekti "AS G4S EESTI KESKASTMEJUHTIDE ARENGUPROGRAMM 1.4.0501.10-2460" teostamiseks 1 aasta jooksul.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Villu Õun juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam EESTI RESERVOHVITSERIDE KOGU MTÜ. Seda ettevõtet juhib 8 juhatuse liiget, kes annavad tööd 0-le inimesele ja kes teevad käivet 265 146 eurot (2019 a. seisuga). Villu Õun oli selles ettevõttes juhatuse liige 2 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 1 aastat. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Villu Õun on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Tulekahjualarmide, häire- ja valvesignalisatsiooni paigaldus
  • Muu mujal liigitamata koolitus
  • Valdusfirmade tegevus
  • Turvatöö, v.a avalik korrakaitse
  • Muu teenindus
  • Muud mujal liigitamata finantsteenuste abitegevusalad

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

G4S EESTI AS storybook

?

G4S EESTI AS peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

G4S EESTI AS seosed veebis

Veebisügavustest G4S EESTI AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

G4S EESTI AS viimased sündmused

?
icon

G4S EESTI AS

13.02.2020

Ametlikud Teadaanded.

13.02.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

icon

G4S EESTI AS

27.01.2020

Ametlikud Teadaanded.

27.01.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

icon

G4S EESTI AS

12.01.2020

Ametlikud Teadaanded.

12.01.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab (võrdlev reklaam)

0.01
Register OÜ
Registrikood: 11735006

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..