Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Vello Kahro: Persoonilugu

Vello Kahro alustas äritegevusega 23 aastat tagasi, olles ise siis 38-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1996 ehk nii kaugesse aega, et mõni tema konkurent sel ajal võibolla "alles kätkis siputas ja musta tegi".

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 7 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 4 ettevõtte juhatuses, millest 3 on aktiivse majandustegevusega, 1 on aga jäetud hääbuma (sh. käibemaksukohuslased).

Ettevõtja nägu: Vello Kahro

Vello Kahro on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Omanik 3 ettevõttes
  • Asutaja 1 ettevõttes
  • Nõukogu liige 5 ettevõttes
  • Nõukogu esimees 1 ettevõttes
  • Juhatuse liige 4 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Vello Kahro viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 6-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Raamatupidamine, maksualane nõustamine01
Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus01
Veoste ekspedeerimine02
Mootorsõidukite hooldus ja remont01
Valdusfirmade tegevus10
Hoonestusprojektide arendus10

Väärtuse loomine

Täna saab 32 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Vello Kahro on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1532 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes NIVERTO OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1995 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 0 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 910 eurot bruto, maksab ta ettevõttes NIVERAALIS OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 0 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Vello Kahro on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 274 247 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 170 414 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 4,72 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Vello Kahro äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet KAARLAID OÜ, kus ta on juhatuse liige ja mis toimetab turul: "Veoste ekspedeerimine". Seal konkureerib ta 880 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 0,3 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 6,21 miljonit eurot (2018 a.).

Eksportöör

Vello Kahro on 2019 aasta andmetel küll 1 eksportiva ettevõtte juhatuses, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte omanikeringis. See ettevõte on KAARLAID OÜ, mille suurim ekspordi sihtturg on Soome. Ta konkureerib seal 5825 ettevõttega ning on oma 1,95 miljoni eurose käibega 285. kohal. Ekspordi kaudu on Vello Kahro viimati kokku kasumit toonud 6,21 miljonit eurot.

Ebaõnnestumised

Vello Kahro on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe - rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Kõigist Vello Kahro poolt juhitud või omatud ettevõtetest 1 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Vello Kahro kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Vello Kahro isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 3, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 102 296 eurot.

Riigihangete võitmine

Vello Kahro on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 549 800 eurot. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi ei ole seni saanud ükski ettevõte, kus Vello Kahro täidab juhatuse liikme või omaniku rolli.

Kokkuvõte

Vello Kahro on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus
  • Raamatupidamine, maksualane nõustamine
  • Veoste ekspedeerimine
  • Mootorsõidukite hooldus ja remont

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

KAARLAID OÜ storybook

?

KAARLAID OÜ peavoolumeedias

?

KAARLAID OÜ seosed veebis

Veebisügavustest KAARLAID OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

KAARLAID OÜ viimased sündmused

?
icon

KAARLAID OÜ

26.06.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Mis on oluline eriveoste korraldamisel?".
Kajastatud subjektid:Andres Lampe, KAARLAID OÜ, MAANTEEAMET, Marko Jürimaa, Vahur Krautman

icon

KAARLAID OÜ

25.06.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Raadiohommikus: kas postiteenus on rikaste privileeg?".
Kajastatud subjektid:Aivar Hundimägi, Aivo Adamson, ALEXELA AS, Andres Lampe, Ansi Arumeel, ÄRIPÄEV AS, Christman Roos, EESTI POST AS, Heidi Saar, Julia Jolkin, KAARLAID OÜ, Kadi Lambot, Ken Rohelaan, Liivi Kedelauk, MAANTEEAMET, Marko Jürimaa, Otto Richard Pukk, PARTNER OÜ, Piret Vainsalu, Timo Tatar, Tuulikki Laesson, Vahur Krautman

icon

KAARLAID OÜ

11.06.2019

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..