Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Kaido Fridolin: Persoonilugu

Kaido Fridolin alustas äritegevusega 23 aastat tagasi, olles ise siis 34-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1996 ehk nii kaugesse aega, et mõni tema konkurent sel ajal võibolla "alles kätkis siputas ja musta tegi".

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 19 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 9 ettevõtte juhatuses, millest 6 on aktiivse majandustegevusega, 3 on aga jäetud hääbuma (sh. käibemaksukohuslased).

Ettevõtja nägu: Kaido Fridolin

Kaido Fridolin on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Juhatuse liige 9 ettevõttes
  • Omanik 2 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Kaido Fridolin viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 12-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Enda kinnisvara ost ja müük05
Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus52
Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine01
Elamute ja mitteeluhoonete ehitus11
Arhitektitegevused11
Sõiduautode ja väikebusside (täismassiga alla 3,5 t) rentimine ja kasutusrent01
Hoonete üldpuhastus01
Hoonete ehitus10
Spordiklubide tegevus10
Muu kinnisvarahaldus või haldusega seotud tegevused10
Inseneritegevused ning nendega seotud tehniline nõustamine10
Hoonestusprojektide arendus10

Väärtuse loomine

Tervelt 53 inimest saavad tööd ja leiba ettevõtetes, kus Kaido Fridolin on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 333,33 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes OMA EHITAJA AS, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 2790 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 720 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes MP 31 OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 0 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Kaido Fridolin on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit -213560 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 2,82 miljoni ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 34,68 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Kaido Fridolin äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet OMA EHITAJA AS, kus ta on juhatuse liige ja mis toimetab turul: "Elamute ja mitteeluhoonete ehitus". Seal konkureerib ta 4268 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 0,7 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 21,59 miljonit eurot (2018 a.).

Eksportöör

Kaido Fridolin on 2019 aasta andmetel küll 1 eksportiva ettevõtte omanikeringis, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte juhatuses. See ettevõte on ARINCO OÜ, mille suurim ekspordi sihtturg on Soome. Ta konkureerib seal 5867 ettevõttega ning on oma 640 eurose käibega 5387. kohal. Ekspordi kaudu on Kaido Fridolin viimati kokku kasumit toonud 3102 eurot.

Hülgamised

Kõigist Kaido Fridolin poolt juhitud või omatud ettevõtetest 3 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Kaido Fridolin kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Kaido Fridolin isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 2, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 30,79 miljonit eurot.

Riigihangete võitmine

Kaido Fridolin on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 26 miljonit eurot. Tema omanduses olevatest ettevõtetest 1 on viimasel viiel aastal saanud endale riigihankeid hinnanguliselt 26002154.64 euroses mahus. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu 1/2 firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et riik on ettevõtetele oluliseks sissetulekuallikaks. Enim arvuliselt on temaga juhatuse liikme või omaniku rolli läbi seotud ettevõtted läbi aja võitnud hankeid, mille korraldajaks on KULTUURIMINISTEERIUM ja rahaliselt võttes - samuti KULTUURIMINISTEERIUM. Hinnanguliselt üleüldse kõige suuremas summas (8,41 miljonit) üksiku võidetud hanke korraldajaks oli KULTUURIMINISTEERIUM ja võitjaks OMA EHITAJA AS.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Kaido Fridolin endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 6019 euro jagu, seda perioodil 2006 – 2011. Need toetused läksid kokku 1 ettevõttesse, millest 1 oli tema juhtida ning 0 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2010. aastal ettevõttele OMA EHITAJA AS, kus Kaido Fridolin oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 3036 eurot ning see anti projekti "AS OMA EHITAJA STRATEEGIAPROTSESSI NÕUSTAMINE 1.4.0501.10-2315" teostamiseks 1 aasta jooksul.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Kaido Fridolin juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam YIT EESTI AS. Seda ettevõtet juhib 1 juhatuse liige, kes annab tööd 387-le inimesele ja kes teevad käivet 104,63 miljonit eurot (2019 a. seisuga). Kaido Fridolin oli selles ettevõttes juhatuse liige 14 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 7 aastat. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Kaido Fridolin on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus
  • Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine
  • Elamute ja mitteeluhoonete ehitus
  • Enda kinnisvara ost ja müük

Edu otsides on Kaido Fridolin ka ebaõnnestunud valdkondades:

  • Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine
  • Enda kinnisvara ost ja müük

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

OMA EHITAJA AS storybook

?

OMA EHITAJA AS peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

OMA EHITAJA AS seosed veebis

Veebisügavustest OMA EHITAJA AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

OMA EHITAJA AS viimased sündmused

?
icon

OMA EHITAJA AS

01.01.2020

Majandusaasta aruande puudumine.

Puudub "2018" majandusaasta aruanne.

icon

OMA EHITAJA AS

18.11.2019

Käibemaksukohustuse muutus.

KMKR number EE100998290, käibemaksukohustuse alguskuupäev 2019-11-01

icon

OMA EHITAJA AS

18.11.2019

Käibemaksukohustuse muutus.

KMKR number EE100998290, käibemaksukohustuse lõppkuupäev 2019-10-31

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..