Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Eerik-Niiles Kross: Persoonilugu

Eerik-Niiles Kross alustas äritegevusega 20 aastat tagasi, olles ise siis 32-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2000 ehk aega, kus verivärske kapitalist juba oma esimestest vigadest korraliku õppetunni sai.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 22 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 6 ettevõtte juhatuses, mis kõik on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Eerik-Niiles Kross

Eerik-Niiles Kross on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku, aga ka viimsele teekonnale saatja silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

 • Omanik 5 ettevõttes
 • Juhatuse liige 6 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Eerik-Niiles Kross viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 16-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine12
Muud lõbustus- ja vaba aja tegevused01
Restoranid jm toitlustuskohad11
Hotellid01
Valdusfirmade tegevus01
Kange alkoholi destilleerimine, rektifitseerimine ja segamine01
Erakondade tegevus11
Vaba aja veetmise, meelelahutuse ja kultuurilise tegevusega või huvialadega seotud ühendused ning huviklubid01
Relva- ja laskemoonatootmine10
Metalltoodete remont10
Teadus- ja arendustegevus sotsiaal- ja humanitaarteaduste vallas20
Kinofilmide, videote ja telesaadete tootmisjärgsed tegevusalad10
Spordi alaliitude, spordiliitude ja spordiühenduste tegevus10
Muu mujal liigitamata kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus20
Muude mujal liigitamata organisatsioonide tegevus20
Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus10

Väärtuse loomine

Täna saab 33 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Eerik-Niiles Kross on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 636,67 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes EESTI REFORMIERAKOND MTÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1390 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 35 748 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 155 eurot bruto, maksab ta ettevõttes TRUSTCORP OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 59 691 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Eerik-Niiles Kross on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 891 352 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 358 781 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 155 298 eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Eerik-Niiles Kross siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas EESTI REFORMIERAKOND MTÜ, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Erakondade tegevus". EESTI REFORMIERAKOND MTÜ on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukaim, hoides enda käes 29% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 1,97 miljonit eurot (2018 a.) ning konkureerides samas 8 ettevõttega.

Eksportöör

Eerik-Niiles Kross on nii juhatuse liige kui omanik 1 välisturgudel tegutsevas ettevõttes. Ta istub ainult juhitoolil 0 ja on ainult omanikeringis 0 eksportivas ettevõttes (2019 aasta alusel). See ettevõte on TRUSTCORP OÜ, mille suurim ekspordi sihtturg on Suurbritannia. Ta konkureerib seal 975 ettevõttega ning on oma 822 538 eurose käibega 124. kohal. Ekspordi kaudu on Eerik-Niiles Kross viimati kokku kasumit toonud 325 394 eurot.

Hülgamised

Kõigist Eerik-Niiles Kross poolt juhitud või omatud ettevõtetest 4 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata. Neist firmadest 2 on sundkustutatud.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Eerik-Niiles Kross kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Eerik-Niiles Kross isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 5, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 310 596 eurot.

Riigihangete võitmine

Eerik-Niiles Kross ei ole temaga seotud ettevõtete kaudu, vähemalt viimastel aastatel riigihangetelt raha koju toonud. St ettevõtete kaudu, kus ta on juhatuse liige või omab osalust.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Eerik-Niiles Kross endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 631 225 euro jagu, seda perioodil 2009 – 2012. Need toetused läksid kokku 1 ettevõttesse, millest 1 oli tema juhtida ning 1 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2012. aastal ettevõttele KÕUE MÕIS OÜ, kus Eerik-Niiles Kross oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 625 089 eurot ning see anti projekti "JÄÄDVUSTUSKOOLITUSTE JA BALTISAKSA KESKUS 3.1.1401.09-0029" teostamiseks 4 aasta jooksul.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Eerik-Niiles Kross juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam BALTIC EXCHANGE OÜ. Seda ettevõtet juhib 2 juhatuse liiget, kes annavad tööd ühele inimesele ja kes teeb käivet 1980 eurot (2019 a. seisuga). Eerik-Niiles Kross oli selles ettevõttes juhatuse liige 5 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 8 aastat. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Alarmeerivad ohumärgid

Tema juhitud ettevõtetest 2 on kõrge või maksimaalse riskiga Krediidiskoori klassis – need on KÕUE MÕIS OÜ ja TRUSTCORP OÜ.

Kokkuvõte

Eerik-Niiles Kross on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

 • Kange alkoholi destilleerimine, rektifitseerimine ja segamine
 • Erakondade tegevus
 • Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine
 • Vaba aja veetmise, meelelahutuse ja kultuurilise tegevusega või huvialadega seotud ühendused ning huviklubid

Edu otsides on Eerik-Niiles Kross ka ebaõnnestunud valdkondades:

 • Restoranid jm toitlustuskohad
 • Muude mujal liigitamata organisatsioonide tegevus
 • Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine
 • Muud lõbustus- ja vaba aja tegevused
 • Hotellid

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

EESTI REFORMIERAKOND MTÜ storybook

?

EESTI REFORMIERAKOND MTÜ peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

EESTI REFORMIERAKOND MTÜ seosed veebis

Veebisügavustest EESTI REFORMIERAKOND MTÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

EESTI REFORMIERAKOND MTÜ viimased sündmused

?
icon

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Rikutud sedelid ehk mis juhtub siis, kui naljamehed Euroopa Parlamenti valima lasta".
Kajastatud subjektid:Andrus Ansip, EESTI KESKERAKOND MTÜ, EESTI KONSERVATIIVNE RAHVAERAKOND MTÜ, EESTI REFORMIERAKOND MTÜ, ISAMAA ERAKOND MTÜ, Jaak Madison, Marina Kaljurand, Riho Terras, SOTSIAALDEMOKRAATLIK ERAKOND MTÜ, Sven Mikser, Urmas Paet, Yana Toom

icon

Juhatuse liikme eemaldamine.

Juhatuse liige Arto Aas (09.06.1980) eemaldatud ettevõtte juhatusest

icon

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Häälte teistkordne lugemine saadikute mandaate ei muutnud".
Kajastatud subjektid:Andrus Ansip, EESTI KESKERAKOND MTÜ, EESTI KONSERVATIIVNE RAHVAERAKOND MTÜ, EESTI REFORMIERAKOND MTÜ, ISAMAA ERAKOND MTÜ, Jaak Madison, Marina Kaljurand, Riho Terras, SOTSIAALDEMOKRAATLIK ERAKOND MTÜ, Sven Mikser, Urmas Paet, Yana Toom

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..