Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Lauri Valk: Persoonilugu

Lauri Valk alustas äritegevusega 18 aastat tagasi, olles ise siis 22-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2001 ehk tormilise kasvu aastatesse, mil kõik riskisid ja enamik ka võitsid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 3 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 3 ettevõtte juhatuses, mis kõik on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Lauri Valk

Lauri Valk on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Omanik 3 ettevõttes
  • Juhatuse liige 3 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Lauri Valk viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 4-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Kütuste, maakide, metallide ja tööstuskemikaalide vahendamine01
Sõiduautode ja väikebusside (täismassiga alla 3,5 t) rentimine ja kasutusrent01
Õigusnõustajate ja õigusbüroode tegevus01
Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine01

Väärtuse loomine

Täna saab 12 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Lauri Valk on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 438,33 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes VAN DER KNOX OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1315 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 6942 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes BLV BÜROO OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 15 957 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Lauri Valk on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 116 561 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 228 698 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 1,2 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Lauri Valk äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet VAN DER KNOX OÜ, kus ta on juhatuse liige ja mis toimetab turul: "Kütuste, maakide, metallide ja tööstuskemikaalide vahendamine". Seal konkureerib ta 125 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 0,08 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 930 833 eurot (2018 a.).

Eksportöör

Lauri Valk on nii juhatuse liige kui omanik 1 välisturgudel tegutsevas ettevõttes. Ta istub ainult juhitoolil 0 ja on ainult omanikeringis 0 eksportivas ettevõttes (2019 aasta alusel). See ettevõte on VAN DER KNOX OÜ, mille suurim ekspordi sihtturg on Läti. Ta konkureerib seal 3574 ettevõttega ning on oma 176 512 eurose käibega 885. kohal. Ekspordi kaudu on Lauri Valk viimati kokku kasumit toonud 930 833 eurot.

Ebaõnnestumised

Lauri Valk on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe - rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Kõigist Lauri Valk poolt juhitud või omatud ettevõtetest 1 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Lauri Valk kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Lauri Valk isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 3, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 1,2 miljonit eurot.

Riigihangete võitmine

Lauri Valk on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 166 860 eurot. Tema omanduses olevatest ettevõtetest 1 on viimasel viiel aastal saanud endale riigihankeid hinnanguliselt 166860.0 euroses mahus. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta. Enim arvuliselt on temaga juhatuse liikme või omaniku rolli läbi seotud ettevõtted läbi aja võitnud hankeid, mille korraldajaks on MAAELUMINISTEERIUM ja rahaliselt võttes - samuti MAAELUMINISTEERIUM. Hinnanguliselt üleüldse kõige suuremas summas (11 960) üksiku võidetud hanke korraldajaks oli MAAELUMINISTEERIUM ja võitjaks VAN DER KNOX OÜ.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Lauri Valk endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 639 euro jagu, seda perioodil 2010 – 2011. Need toetused läksid kokku 1 ettevõttesse, millest 0 oli tema juhtida ning 1 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2011. aastal ettevõttele BLV BÜROO OÜ, kus Lauri Valk oli sel ajal omanik. Toetuse maht oli 639 eurot ning see anti projekti "KOOLITUSOSAKU TOETUS 1.4.0501.10-3067" teostamiseks 2 aasta jooksul.

Kokkuvõte

Lauri Valk on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Sõiduautode ja väikebusside (täismassiga alla 3,5 t) rentimine ja kasutusrent
  • Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine
  • Kütuste, maakide, metallide ja tööstuskemikaalide vahendamine

Edu otsides on Lauri Valk ka ebaõnnestunud valdkonnas Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine.

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

VAN DER KNOX OÜ storybook

?

VAN DER KNOX OÜ seosed veebis

Veebisügavustest VAN DER KNOX OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

VAN DER KNOX OÜ viimased sündmused

?
icon

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

Krediidilimiidi uuendus.

Krediidilimiit suurenes

icon

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2017" majandusaasta aruanne.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..