Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Toomas Kruus: Persoonilugu

Toomas Kruus alustas äritegevusega 18 aastat tagasi, olles ise siis 30-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2001 ehk tormilise kasvu aastatesse, mil kõik riskisid ja enamik ka võitsid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 20 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 6 ettevõtte juhatuses, mis kõik on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Toomas Kruus

Toomas Kruus on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku, aga ka viimsele teekonnale saatja silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

 • Dokumentide hoidja 3 ettevõttes
 • Omanik 3 ettevõttes
 • Juhatuse liige 6 ettevõttes
 • Asutaja 1 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Toomas Kruus viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 13-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Restoranid jm toitlustuskohad13
Muu sporditegevus01
Raamatute jaemüük spetsialiseeritud kauplustes01
Kinofilmide linastamine01
Muu kinnisvarahaldus või haldusega seotud tegevused10
Valmistoitude tootmine20
Kaubavedu maanteel20
Disainerite tegevus10
Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused10
Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus10
Muud insener-tehnilised tegevusalad10
Enda kinnisvara ost ja müük10
Valdusfirmade tegevus10

Väärtuse loomine

Tervelt 679 inimest saavad tööd ja leiba ettevõtetes, kus Toomas Kruus on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 830 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes ASIAN FOOD OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1100 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta -1770,62 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 715 eurot bruto, maksab ta ettevõttes APOLLO KAUPLUSED OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 947,49 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Toomas Kruus on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 1,1 miljonit eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 8,01 miljoni ulatuses. 2019. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 45,19 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Toomas Kruus siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas APOLLO KINO OÜ, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Kinofilmide linastamine". APOLLO KINO OÜ on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukamate seas, hoides enda käes 36% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 9,08 miljonit eurot (2017 a.) ning konkureerides samas 15 ettevõttega.

e-kaubandus

E-äri pole lihtsalt moesõna, seal käib vilgas elu ja veetakse taga korralikke rahavankreid. Toomas Kruus pole tahtnud kõrvale jääda ning omab kolme veebipoodi. Neist üks on arvatavalt väga edukas, sest ettevõte selle taga APOLLO KAUPLUSED OÜ teeb iga aastaga aina paremat käivet ja toob omanikele kasumit 1 protsenti käibest (2017. majandusaasta seisuga).

Eksportöör

Toomas Kruus on 2018 aasta andmetel küll 1 eksportiva ettevõtte juhatuses, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte omanikeringis. See ettevõte on APOLLO KAUPLUSED OÜ, mille suurim ekspordi sihtturg on muu Euroopa Liit. Ta konkureerib seal 2703 ettevõttega ning on oma 7802 eurose käibega 1815. kohal. Ekspordi kaudu on Toomas Kruus viimati kokku kasumit toonud 15,69 miljonit eurot.

Ebaõnnestumised

Toomas Kruus on olnud seotud ühe pankrotti lastud ettevõttega. Ta oli selles ettevõttes juhatuse liikme rollis. Pankrotipesast UNIVERSE OÜ jäi maha 0 euro jagu tasumata makse ning 2217 euro jagu maksmata arveid.

Hülgamised

Kõigist Toomas Kruus poolt juhitud või omatud ettevõtetest 2 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata. Neist firmadest 2 on sundkustutatud.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Toomas Kruus kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Toomas Kruus isikuna osalusest otseselt kasu saab, on kokku 3, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 11,19 miljonit eurot. Kaudse osaluse kaudu kasusaamist saab lähiajal vaadata raportist: Otsustajad.

Poliitiline mõju

Toomas Kruus ei ole täna tuvastatav ühegi erakonna liikmena.

Riigihangete võitmine

Toomas Kruus ei ole temaga seotud ettevõtete kaudu, vähemalt viimastel aastatel riigihangetelt raha koju toonud. St ettevõtete kaudu, kus ta on juhatuse liige või omab osalust.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi ei ole seni saanud ükski ettevõte, kus Toomas Kruus täidab juhatuse liikme või omaniku rolli.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Toomas Kruus juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam MEIE GRUPP OÜ. Seda ettevõtet juhib 1 juhatuse liige, kes annab tööd 4-le inimesele ja kes teevad käivet 234 537 eurot (2018 a. seisuga). Toomas Kruus oli selles ettevõttes juhatuse liige 8 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 1 aastat. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Toomas Kruus on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

 • Raamatute jaemüük spetsialiseeritud kauplustes
 • Muu sporditegevus
 • Restoranid jm toitlustuskohad
 • Kinofilmide linastamine

Edu otsides on Toomas Kruus ka ebaõnnestunud valdkondades:

 • Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus
 • Valmistoitude tootmine
 • Disainerite tegevus

Peatselt avaneb võimalus lugeda kõigi juhatuse liikmete CV-sid. Ole esimene, kes sellest teada saab. Liitu uudiskirjaga: www.scorestorybook.ee

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

APOLLO KAUPLUSED OÜ storybook

?

APOLLO KAUPLUSED OÜ peavoolumeedias

?

APOLLO KAUPLUSED OÜ seosed veebis

Veebisügavustest APOLLO KAUPLUSED OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

APOLLO KAUPLUSED OÜ viimased sündmused

?
icon

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

Krediidilimiidi uuendus.

Krediidilimiit suurenes

icon

Juhatuse liikme lisamine.

Juhatuse liige Eha Pank (27.12.1973) lisatud ettevõtte juhatusse

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab (võrdlev reklaam)

0.01
Register OÜ
Registrikood: 11735006

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..