Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Siim Sibul: Persoonilugu

Siim Sibul alustas äritegevusega 15 aastat tagasi, olles ise siis 27-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2005 ehk tormilise kasvu aastatesse, mil kõik riskisid ja enamik ka võitsid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 5 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 3 ettevõtte juhatuses, millest 2 on aktiivse majandustegevusega, 1 on aga jäetud hääbuma (sh. käibemaksukohuslased).

Ettevõtja nägu: Siim Sibul

Siim Sibul on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Omanik 3 ettevõttes
  • Asutaja 2 ettevõttes
  • Juhatuse liige 3 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Siim Sibul viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 6-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Ehituslik insener-tehniline projekteerimine ja nõustamine01
Kanalisatsioon ja heitveekäitlus01
Teravilja- (v.a riis) ja kaunviljakasvatus; õlitaimeseemnete kasvatus01
Spetsialiseerimata hulgikaubandus01
Muude plastist ehitustoodete tootmine10
Sportlik ja meelelahutuslik jahipidamine ja kalapüük10

Väärtuse loomine

Täna saab 14 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Siim Sibul on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 366,67 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes KESKKOND & PARTNERID OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1100 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 10 929 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes MOODULSILLAD OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 0 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Siim Sibul on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 169 406 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 56 298 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 530 858 eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Siim Sibul äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet KESKKOND & PARTNERID OÜ, kus ta on juhatuse liige ja mis toimetab turul: "Ehituslik insener-tehniline projekteerimine ja nõustamine". Seal konkureerib ta 1397 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 0,3 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 1,9 miljonit eurot (2018 a.).

Eksportöör

Siim Sibul ei ole 2019. aasta andmetel ühegi eksporti tegeva ettevõtte juhatuse liige või omanik.

Ebaõnnestumised

Siim Sibul on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe - rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Kõigist Siim Sibul poolt juhitud või omatud ettevõtetest 1 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata. Neist firmadest 1 pole kunagi äritegevusega tegelenudki.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Siim Sibul kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Siim Sibul isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 3, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 2,22 miljonit eurot.

Riigihangete võitmine

Siim Sibul on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 158 248 eurot. Tema omanduses olevatest ettevõtetest 1 on viimasel viiel aastal saanud endale riigihankeid hinnanguliselt 158248.0 euroses mahus. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Siim Sibul endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 307 707 euro jagu, seda perioodil 2004 – 2018. Need toetused läksid kokku 3 ettevõttesse, millest 2 oli tema juhtida ning 3 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2018. aastal ettevõttele KAEVUTEHASED OÜ, kus Siim Sibul oli sel ajal nii juht kui ka omanik. Toetuse maht oli 124 600 eurot ning see anti projekti teostamiseks 1 aasta jooksul.

Kokkuvõte

Siim Sibul on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Teravilja- (v.a riis) ja kaunviljakasvatus; õlitaimeseemnete kasvatus
  • Ehituslik insener-tehniline projekteerimine ja nõustamine
  • Kanalisatsioon ja heitveekäitlus
  • Spetsialiseerimata hulgikaubandus

Edu otsides on Siim Sibul ka ebaõnnestunud valdkonnas Spetsialiseerimata hulgikaubandus.

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

KESKKOND & PARTNERID OÜ storybook

?

KESKKOND & PARTNERID OÜ seosed veebis

Veebisügavustest KESKKOND & PARTNERID OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

KESKKOND & PARTNERID OÜ viimased sündmused

?
icon

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

Krediidilimiidi uuendus.

Krediidilimiit vähenes

icon

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2017" majandusaasta aruanne.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..