Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Hannes Lilp: Persoonilugu

Hannes Lilp alustas äritegevusega 19 aastat tagasi, olles ise siis 23-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2001 ehk tormilise kasvu aastatesse, mil kõik riskisid ja enamik ka võitsid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 15 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 3 ettevõtte juhatuses, millest 1 on aktiivse majandustegevusega, 2 on aga jäetud hääbuma (sh. käibemaksukohuslased).

Ettevõtja nägu: Hannes Lilp

Hannes Lilp on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

 • Asutaja 3 ettevõttes
 • Omanik 2 ettevõttes
 • Juhatuse liige 3 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Hannes Lilp viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 14-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine01
Lõbusõidu- ja sportpaatide ehitus01
Valdusfirmade tegevus11
Laevade ehitus01
Laevade ja paatide remont ja hooldus11
Tavajäätmete kogumine01
Mujal liigitamata üldmasinate ja mehhanismide tootmine10
Muud insener-tehnilised tegevusalad10
Metalltoodete remont10
Laevade ja ujuvkonstruktsioonide ehitus20
Metallkonstruktsioonide ja nende osade tootmine10
Elektriseadmete remont10
Sõiduautode ja väikebusside (täismassiga alla 3,5 t) rentimine ja kasutusrent10
Muu jaemüük väljaspool kauplusi, kioskeid ja turge10

Väärtuse loomine

Täna saab 38 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Hannes Lilp on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1232 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes SRC GROUP AS, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 2465 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta -2190,16 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes HL INVESTEERINGUTE GRUPP OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 0 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Hannes Lilp on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit -81036 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 894 170 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 8 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Hannes Lilp siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas SRC GROUP AS, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Laevade ehitus". SRC GROUP AS on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukamate seas, hoides enda käes 9% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 6,66 miljonit eurot (2018 a.) ning konkureerides samas 50 ettevõttega.

Eksportöör

Hannes Lilp on 2019 aasta andmetel küll 1 eksportiva ettevõtte juhatuses, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte omanikeringis. See ettevõte on SRC GROUP AS, mille suurim ekspordi sihtturg on muu Euroopa Liit. Ta konkureerib seal 2703 ettevõttega ning on oma 1,98 miljoni eurose käibega 195. kohal. Ekspordi kaudu on Hannes Lilp viimati kokku kasumit toonud 6,66 miljonit eurot.

Hülgamised

Kõigist Hannes Lilp poolt juhitud või omatud ettevõtetest 5 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata. Neist firmadest 2 on sundkustutatud.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Hannes Lilp kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Hannes Lilp isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 2, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 0 eurot.

Riigihangete võitmine

Hannes Lilp on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 5,18 miljonit eurot. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu 1/2 firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et riik on ettevõtetele oluliseks sissetulekuallikaks. Enim arvuliselt on temaga juhatuse liikme või omaniku rolli läbi seotud ettevõtted läbi aja võitnud hankeid, mille korraldajaks on KAITSEMINISTEERIUM ja rahaliselt võttes - samuti KAITSEMINISTEERIUM. Hinnanguliselt üleüldse kõige suuremas summas (150 000) üksiku võidetud hanke korraldajaks oli KAITSEMINISTEERIUM ja võitjaks SRC GROUP AS.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Hannes Lilp endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 58 724 euro jagu, seda perioodil 2005 – 2008. Need toetused läksid kokku 1 ettevõttesse, millest 1 oli tema juhtida ning 0 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2008. aastal ettevõttele SRC GROUP AS, kus Hannes Lilp oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 46 167 eurot ning see anti projekti "SRC LAEVAREMONT OÜ EKSPORDIPLAANI ELLUVIIMINE 2.0100.06-1584" teostamiseks 4 aasta jooksul.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Hannes Lilp juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam BTX GRUPP OÜ. Seda ettevõtet juhib 1 juhatuse liige, kes annab tööd 0-le inimesele ja kes teevad käivet 11 748 eurot (2019 a. seisuga). Hannes Lilp oli selles ettevõttes juhatuse liige 14 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 2 aastat. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Alarmeerivad ohumärgid

Üks tema juhitud ettevõte on kõrge või maksimaalse riskiga Krediidiskoori klassis - see on SRC GROUP AS.

Kokkuvõte

Hannes Lilp on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

 • Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine
 • Valdusfirmade tegevus

Edu otsides on Hannes Lilp ka ebaõnnestunud valdkondades:

 • Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine
 • Metallkonstruktsioonide ja nende osade tootmine
 • Elektriseadmete remont
 • Tavajäätmete kogumine
 • Laevade ehitus
 • Laevade ja paatide remont ja hooldus

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

SRC GROUP AS storybook

?

SRC GROUP AS peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

SRC GROUP AS seosed veebis

Veebisügavustest SRC GROUP AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

SRC GROUP AS viimased sündmused

?
icon

SRC GROUP AS

10.02.2020

Maksuvõlgnevuse teke.

Maksuvõlgnevus 66 937,17 EUR-i, intress 0 EUR-i.

icon

SRC GROUP AS

21.01.2020

Maksuvõlgnevus eemaldatud.

icon

SRC GROUP AS

14.01.2020

Maksuvõlgnevuse suurenemine.

Maksuvõlgnevus suurenes 160,76 EUR-i, intress suurenes 0,00 EUR-i.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab (võrdlev reklaam)

0.01
Register OÜ
Registrikood: 11735006

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..