Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Siim Salme: Persoonilugu

Siim Salme alustas äritegevusega 14 aastat tagasi, olles ise siis 18-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2005 ehk tormilise kasvu aastatesse, mil kõik riskisid ja enamik ka võitsid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 13 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 9 ettevõtte juhatuses, millest 5 on aktiivse majandustegevusega, 4 on aga jäetud hääbuma (sh. käibemaksukohuslased).

Ettevõtja nägu: Siim Salme

Siim Salme on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

 • Asutaja 3 ettevõttes
 • Omanik 2 ettevõttes
 • Juhatuse liige 9 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Siim Salme viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 11-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused05
Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus01
Spetsialiseerimata hulgikaubandus02
Mootorsõidukite hooldus ja remont01
Muu jaemüük väljaspool kauplusi, kioskeid ja turge01
Tööhõiveagentuuride tegevus01
Elamute ja mitteeluhoonete ehitus10
Kaubavedu maanteel10
Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine10
Finantsnõustamine10
Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus10

Väärtuse loomine

Täna saab 36 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Siim Salme on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 487,5 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes RAHMQVIST ESTONIA OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1615 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 1201 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes ÄRILILLED OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 0 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Siim Salme on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 48 483 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 665 216 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 2,15 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Siim Salme äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet RAHMQVIST ESTONIA OÜ, kus ta on juhatuse liige ja mis toimetab turul: "Muu jaemüük väljaspool kauplusi, kioskeid ja turge". Seal konkureerib ta 1797 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 0,1 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 1,03 miljonit eurot (2018 a.).

Eksportöör

Siim Salme on 2019 aasta andmetel küll 1 eksportiva ettevõtte juhatuses, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte omanikeringis. See ettevõte on RAHMQVIST ESTONIA OÜ, mille suurim ekspordi sihtturg on muu Euroopa Liit. Ta konkureerib seal 2703 ettevõttega ning on oma 12 030 eurose käibega 1549. kohal. Ekspordi kaudu on Siim Salme viimati kokku kasumit toonud 1,03 miljonit eurot.

Hülgamised

Kõigist Siim Salme poolt juhitud või omatud ettevõtetest 3 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Siim Salme kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Siim Salme isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 2, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 99 222 eurot.

Riigihangete võitmine

Siim Salme on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 8400 eurot. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi ei ole seni saanud ükski ettevõte, kus Siim Salme täidab juhatuse liikme või omaniku rolli.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Siim Salme juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam VIRU AUTOSPA OÜ. Seda ettevõtet juhib 1 juhatuse liige, kes annab tööd 0-le inimesele ja kes teevad käivet 5447 eurot (2019 a. seisuga). Siim Salme oli selles ettevõttes juhatuse liige 3 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 10 kuud. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Siim Salme on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

 • Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused
 • Tööhõiveagentuuride tegevus
 • Muu jaemüük väljaspool kauplusi, kioskeid ja turge
 • Spetsialiseerimata hulgikaubandus
 • Mootorsõidukite hooldus ja remont
 • Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus

Edu otsides on Siim Salme ka ebaõnnestunud valdkondades:

 • Mootorsõidukite hooldus ja remont
 • Elamute ja mitteeluhoonete ehitus
 • Kaubavedu maanteel

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

KLIENDITUGI OÜ storybook

?

KLIENDITUGI OÜ peavoolumeedias

?

KLIENDITUGI OÜ seosed veebis

Veebisügavustest KLIENDITUGI OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

KLIENDITUGI OÜ viimased sündmused

?
icon

Maksuvõlgnevus eemaldatud.

icon

Maksuvõlgnevuse suurenemine.

Maksuvõlgnevus suurenes 12,14 EUR-i, intress suurenes 0,00 EUR-i.

icon

Maksuvõlgnevuse teke.

Maksuvõlgnevus 11 803,14 EUR-i, intress 0 EUR-i.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..