Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Peeter Merivälja: Persoonilugu

Peeter Merivälja alustas äritegevusega 14 aastat tagasi, olles ise siis 27-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2005 ehk tormilise kasvu aastatesse, mil kõik riskisid ja enamik ka võitsid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 6 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 2 ettevõtte juhatuses, millest mõlemad on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Peeter Merivälja

Peeter Merivälja on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Omanik 1 ettevõttes
  • Juhatuse liige 2 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Peeter Merivälja viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 4-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Muu jaemüük väljaspool kauplusi, kioskeid ja turge01
Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine01
Jaemüük muudes spetsialiseerimata kauplustes11
Reklaami vahendamine meedias21

Väärtuse loomine

Täna saab 9 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Peeter Merivälja on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1102 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes LINNA EKRAANID OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 2205 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 10 371 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes UNICORP OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 1649 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Peeter Merivälja on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 94 985 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 397 489 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 1,27 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Peeter Merivälja äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet LINNA EKRAANID OÜ, kus ta on juhatuse liige ja mis toimetab turul: "Jaemüük muudes spetsialiseerimata kauplustes". Seal konkureerib ta 807 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 0,07 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 1,01 miljonit eurot (2018 a.).

Eksportöör

Peeter Merivälja on nii juhatuse liige kui omanik 1 välisturgudel tegutsevas ettevõttes. Ta istub ainult juhitoolil 1 ja on ainult omanikeringis 0 eksportivas ettevõttes (2019 aasta alusel). Need ettevõtted suutsid Eestist välja müüa 2019. aastal kokku 22 115 euro eest. Rahaliselt kõige rohkem neist teeb eksporti LINNA EKRAANID OÜ (17 035 eurot käibega), kelle suurimaks sihtturuks on muu Euroopa Liit. Tal on seal kõrval 2703 konkurenti ja oma 17 035 eurose käibega käes 1407. positsioon turul. Ekspordi kaudu on Peeter Merivälja viimati kokku kasumit toonud 1,03 miljonit eurot.

Hülgamised

Peeter Merivälja ei ole oma tegevuse jooksul kasutanud riiulifirmasid, jätnud ettevõtteid hääbuma ega hüljanud neid tankistidele.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Peeter Merivälja kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Peeter Merivälja isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 1, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 19 320 eurot.

Riigihangete võitmine

Peeter Merivälja ei ole temaga seotud ettevõtete kaudu, vähemalt viimastel aastatel riigihangetelt raha koju toonud. St ettevõtete kaudu, kus ta on juhatuse liige või omab osalust.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi ei ole seni saanud ükski ettevõte, kus Peeter Merivälja täidab juhatuse liikme või omaniku rolli.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Peeter Merivälja juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam RING FM MEDIA OÜ. Seda ettevõtet juhib 1 juhatuse liige, kes annab tööd 15-le inimesele ja kes teevad käivet 420 188 eurot (2019 a. seisuga). Peeter Merivälja oli selles ettevõttes juhatuse liige 4 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 10 kuud. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Alarmeerivad ohumärgid

Üks tema juhitud ettevõte on kõrge või maksimaalse riskiga Krediidiskoori klassis - see on UNICORP OÜ.

Kokkuvõte

Peeter Merivälja on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Jaemüük muudes spetsialiseerimata kauplustes
  • Reklaami vahendamine meedias

Edu otsides on Peeter Merivälja ka ebaõnnestunud valdkondades:

  • Muu jaemüük väljaspool kauplusi, kioskeid ja turge
  • Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

LINNA EKRAANID OÜ storybook

?

LINNA EKRAANID OÜ seosed veebis

Veebisügavustest LINNA EKRAANID OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

LINNA EKRAANID OÜ viimased sündmused

?
icon

Juhatuse liikme lisamine.

Juhatuse liige Kristjan Saar (27.05.1989) lisatud ettevõtte juhatusse

icon

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

Maksuvõlgnevus eemaldatud.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..