Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Jaanus Õigemeel: Persoonilugu

Jaanus Õigemeel alustas äritegevusega 13 aastat tagasi, olles ise siis 24-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2006 ehk tormilise kasvu aastatesse, mil kõik riskisid ja enamik ka võitsid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 7 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 5 ettevõtte juhatuses, millest 4 on aktiivse majandustegevusega, 1 on aga jäetud hääbuma.

Ettevõtja nägu: Jaanus Õigemeel

Jaanus Õigemeel on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Omanik 2 ettevõttes
  • Asutaja 1 ettevõttes
  • Juhatuse liige 5 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Jaanus Õigemeel viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 8-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Spetsialiseerimata hulgikaubandus13
Reklaamiagentuurid01
Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine11
Muude tarbeesemete ja kodumasinate väljaüürimine ja kasutusrent01
Arvutisüsteemide ja andmebaaside haldus01
Arvutite, arvuti välisseadmete ja tarkvara hulgimüük01
Jaemüük posti või Interneti teel10
Tööriistade jm rauakaupade hulgimüük10

Väärtuse loomine

Täna saab 5 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Jaanus Õigemeel on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 468 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes ICT SUPPORT OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1040 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta -472 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes DRESS FOR DAY OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 0 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Jaanus Õigemeel on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit -8956 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 106 890 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 785 189 eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Jaanus Õigemeel äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet ICT SUPPORT OÜ, kus ta on juhatuse liige ja mis toimetab turul: "Arvutisüsteemide ja andmebaaside haldus". Seal konkureerib ta 530 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 0,03 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 253 420 eurot (2018 a.).

Eksportöör

Jaanus Õigemeel on nii juhatuse liige kui omanik 1 välisturgudel tegutsevas ettevõttes. Ta istub ainult juhitoolil 0 ja on ainult omanikeringis 0 eksportivas ettevõttes (2019 aasta alusel). See ettevõte on MEDIRON OÜ, mille suurim ekspordi sihtturg on Saksamaa. Ta konkureerib seal 1521 ettevõttega ning on oma 16 616 eurose käibega 1033. kohal. Ekspordi kaudu on Jaanus Õigemeel viimati kokku kasumit toonud 111 453 eurot.

Ebaõnnestumised

Jaanus Õigemeel on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe - rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Kõigist Jaanus Õigemeel poolt juhitud või omatud ettevõtetest 1 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Jaanus Õigemeel kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Jaanus Õigemeel isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 2, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 293 672 eurot.

Riigihangete võitmine

Jaanus Õigemeel on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 18 121 eurot. Tema omanduses olevatest ettevõtetest 1 on viimasel viiel aastal saanud endale riigihankeid hinnanguliselt 18121.25 euroses mahus. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu 1/3 firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et riigi ostud mõjutavad tuntavalt nende ettevõtte edukust.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Jaanus Õigemeel endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 834 euro jagu, seda perioodil 2010 – 2011. Need toetused läksid kokku 1 ettevõttesse, millest 1 oli tema juhtida ning 0 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2011. aastal ettevõttele ICT SUPPORT OÜ, kus Jaanus Õigemeel oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 834 eurot ning see anti projekti "FIRMA JA TÖÖTAJATE KONKURENTSIVÕIME NING PROFESSIONAALSUSE TÕSTMINE 1.4.0501.10-1961" teostamiseks 2 aasta jooksul.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Jaanus Õigemeel juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam BUFAB BALTIC OÜ. Seda ettevõtet juhib 1 juhatuse liige, kes annab tööd 10-le inimesele ja kes teevad käivet 5,56 miljonit eurot (2019 a. seisuga). Jaanus Õigemeel oli selles ettevõttes juhatuse liige 2 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 11 aastat. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Jaanus Õigemeel on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Spetsialiseerimata hulgikaubandus
  • Arvutisüsteemide ja andmebaaside haldus
  • Muude tarbeesemete ja kodumasinate väljaüürimine ja kasutusrent
  • Arvutite, arvuti välisseadmete ja tarkvara hulgimüük
  • Reklaamiagentuurid
  • Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine

Edu otsides on Jaanus Õigemeel ka ebaõnnestunud valdkonnas Muude tarbeesemete ja kodumasinate väljaüürimine ja kasutusrent.

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

ICT SUPPORT OÜ storybook

?

ICT SUPPORT OÜ seosed veebis

Veebisügavustest ICT SUPPORT OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

ICT SUPPORT OÜ viimased sündmused

?
icon

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

Krediidilimiidi uuendus.

Krediidilimiit vähenes

icon

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2017" majandusaasta aruanne.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..