Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Priit Raud: Persoonilugu

Priit Raud alustas äritegevusega 22 aastat tagasi, olles ise siis 21-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1998 ehk aega, kus verivärske kapitalist juba oma esimestest vigadest korraliku õppetunni sai.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 5 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 2 ettevõtte juhatuses, millest mõlemad on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Priit Raud

Priit Raud on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Omanik 1 ettevõttes
  • Juhatuse liige 2 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Priit Raud viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 3-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus01
Elamute ja mitteeluhoonete ehitus01
Hoonete ja üürimajade haldus (korteriühistud, elamuühistud, hooneühistud jms)20

Väärtuse loomine

Täna saab 21 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Priit Raud on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1720 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes RAMM EHITUSE OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 3440 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 35 727 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes PAUT OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 145 725 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Priit Raud on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 895 989 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 353 969 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 17,71 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Priit Raud äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet RAMM EHITUSE OÜ, kus ta on juhatuse liige ja mis toimetab turul: "Elamute ja mitteeluhoonete ehitus". Seal konkureerib ta 4308 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 0,5 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 17,08 miljonit eurot (2018 a.).

Eksportöör

Priit Raud ei ole 2019. aasta andmetel ühegi eksporti tegeva ettevõtte juhatuse liige või omanik.

Ebaõnnestumised

Priit Raud on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe - rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Priit Raud ei ole oma tegevuse jooksul kasutanud riiulifirmasid, jätnud ettevõtteid hääbuma ega hüljanud neid tankistidele.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Priit Raud kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Priit Raud isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 1, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 0 eurot.

Riigihangete võitmine

Priit Raud on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 20,42 miljonit eurot. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu üle poole firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et ilma riigihangeteta on need ettevõtted käpuli. Enim arvuliselt on temaga juhatuse liikme või omaniku rolli läbi seotud ettevõtted läbi aja võitnud hankeid, mille korraldajaks on SOTSIAALMINISTEERIUM ja rahaliselt võttes - samuti SOTSIAALMINISTEERIUM. Hinnanguliselt üleüldse kõige suuremas summas (1,72 miljonit) üksiku võidetud hanke korraldajaks oli SOTSIAALMINISTEERIUM ja võitjaks RAMM EHITUSE OÜ.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Priit Raud endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 2006 euro jagu, seda aastal 2011. Need toetused läksid kokku 1 ettevõttesse, millest 1 oli tema juhtida ning 1 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2011. aastal ettevõttele RAMM EHITUSE OÜ, kus Priit Raud oli sel ajal nii juht kui ka omanik. Toetuse maht oli 1003 eurot ning see anti projekti "JUHTIMISSÜSTEEMI ESMASE SERTIFITSEERIMISAUDITI LÄBIVIIMINE VASTAVALT ISO 9001 JA ISO 14001 NÕUETELE 1.4.0501.11-3777" teostamiseks 1 aasta jooksul.

Kokkuvõte

Priit Raud on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Elamute ja mitteeluhoonete ehitus
  • Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

RAMM EHITUSE OÜ storybook

?

RAMM EHITUSE OÜ seosed veebis

Veebisügavustest RAMM EHITUSE OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

RAMM EHITUSE OÜ viimased sündmused

?
icon

Majandusaasta aruande puudumine.

Puudub "2018" majandusaasta aruanne.

icon

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

Majandusaasta aruande puudumine.

Puudub "2017" majandusaasta aruanne.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..