Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Glenn Laanisto: Persoonilugu

Glenn Laanisto alustas äritegevusega 13 aastat tagasi, olles ise siis 21-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2007 ehk tormilise kasvu aastatesse, mil kõik riskisid ja enamik ka võitsid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 2 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 2 ettevõtte juhatuses, millest mõlemad on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Glenn Laanisto

Glenn Laanisto on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Omanik 2 ettevõttes
  • Juhatuse liige 2 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Glenn Laanisto viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 5-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Lavakunsti abitegevused01
Muu jaemüük väljaspool kauplusi, kioskeid ja turge01
Programmeerimine01
Muud infotehnoloogia- ja arvutialased tegevused01
Andmetöötlus, veebihosting jms tegevused01

Väärtuse loomine

Täna saab 14 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Glenn Laanisto on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 845 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes PROGEAR OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1690 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 3897 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes WEBTECH OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 22 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Glenn Laanisto on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 54 607 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 102 315 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 2,18 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Glenn Laanisto siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas PROGEAR OÜ, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Lavakunsti abitegevused". PROGEAR OÜ on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukamate seas, hoides enda käes 6% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 1,55 miljonit eurot (2018 a.) ning konkureerides samas 339 ettevõttega.

Eksportöör

Glenn Laanisto on nii juhatuse liige kui omanik 1 välisturgudel tegutsevas ettevõttes. Ta istub ainult juhitoolil 0 ja on ainult omanikeringis 0 eksportivas ettevõttes (2019 aasta alusel). See ettevõte on PROGEAR OÜ, mille suurim ekspordi sihtturg on Soome. Ta konkureerib seal 5825 ettevõttega ning on oma 3132 eurose käibega 5206. kohal. Ekspordi kaudu on Glenn Laanisto viimati kokku kasumit toonud 1,55 miljonit eurot.

Ebaõnnestumised

Glenn Laanisto on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe - rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Glenn Laanisto ei ole oma tegevuse jooksul kasutanud riiulifirmasid, jätnud ettevõtteid hääbuma ega hüljanud neid tankistidele.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Glenn Laanisto kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Glenn Laanisto isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 2, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 2,96 miljonit eurot.

Riigihangete võitmine

Glenn Laanisto on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 337 646 eurot. Tema omanduses olevatest ettevõtetest 1 on viimasel viiel aastal saanud endale riigihankeid hinnanguliselt 337646.29000000004 euroses mahus. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu 1/3 firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et riigi ostud mõjutavad tuntavalt nende ettevõtte edukust. Enim arvuliselt on temaga juhatuse liikme või omaniku rolli läbi seotud ettevõtted läbi aja võitnud hankeid, mille korraldajaks on KESKKONNAMINISTEERIUM ja rahaliselt võttes - samuti KESKKONNAMINISTEERIUM. Hinnanguliselt üleüldse kõige suuremas summas (37 555) üksiku võidetud hanke korraldajaks oli KESKKONNAMINISTEERIUM ja võitjaks PROGEAR OÜ.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi ei ole seni saanud ükski ettevõte, kus Glenn Laanisto täidab juhatuse liikme või omaniku rolli.

Kokkuvõte

Glenn Laanisto on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Programmeerimine
  • Muud infotehnoloogia- ja arvutialased tegevused
  • Andmetöötlus, veebihosting jms tegevused
  • Muu jaemüük väljaspool kauplusi, kioskeid ja turge
  • Lavakunsti abitegevused

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

PROGEAR OÜ storybook

?

PROGEAR OÜ peavoolumeedias

?

PROGEAR OÜ seosed veebis

Veebisügavustest PROGEAR OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

PROGEAR OÜ viimased sündmused

?
icon

PROGEAR OÜ

30.06.2019

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

PROGEAR OÜ

13.02.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Telia peamaja koosolekuruumide esitlustehnika paigaldas ProScreen".
Kajastatud subjektid:Aivar Mänd, Alvar Ild, Erik Veveris, PROGEAR OÜ, PROSCREEN OÜ, Raido Reilson, TALLINK AS, Tarmo Turgan

icon

PROGEAR OÜ

10.01.2019

Maksuvõlgnevus eemaldatud.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..