Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Maret Tambek: Persoonilugu

Maret Tambek alustas äritegevusega 10 aastat tagasi, olles ise siis 43-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2010 ehk aega, mil terve Eesti sai tunda MASU teravat puudutust - majandus suitses ja kõrbenud ärimeeste naha päästmiseks sündisid turul esimesed tankistid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 5 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 5 ettevõtte juhatuses, millest 2 on aktiivse majandustegevusega, 3 on aga jäetud hääbuma (sh. käibemaksukohuslased).

Ettevõtja nägu: Maret Tambek

Maret Tambek on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

 • Omanik 1 ettevõttes
 • Asutaja 1 ettevõttes
 • Nõukogu liige 4 ettevõttes
 • Juhatuse liige 5 ettevõttes
 • Audiitor 1 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Maret Tambek viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 10-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Auditeerimine01
Teede ja kiirteede ehitus02
Elamute ja mitteeluhoonete ehitus03
Vesiehitus01
Ehituslik insener-tehniline projekteerimine ja nõustamine01
Silla- ja tunneliehitus01
Vee-, gaasi- ja kanalisatsioonitrasside ehitus01
Mujal liigitamata rajatiste ehitus01
Hoonestusprojektide arendus01
Muud mujal liigitamata eriehitustööd01

Väärtuse loomine

Tervelt 221 inimest saavad tööd ja leiba ettevõtetes, kus Maret Tambek on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 2660 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes NORDECON AS, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 2660 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 0 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 2660 eurot bruto, maksab ta ettevõttes NORDECON AS. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 0 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Maret Tambek on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 1293 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 3,26 miljoni ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 127,93 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Maret Tambek siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas NORDECON AS, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Ehituslik insener-tehniline projekteerimine ja nõustamine". NORDECON AS on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukaim, hoides enda käes 19% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 116,01 miljonit eurot (2018 a.) ning konkureerides samas 1397 ettevõttega.

Eksportöör

Maret Tambek ei ole 2019. aasta andmetel ühegi eksporti tegeva ettevõtte juhatuse liige või omanik.

Ebaõnnestumised

Maret Tambek on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe - rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Kõigist Maret Tambek poolt juhitud või omatud ettevõtetest 4 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Maret Tambek kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Maret Tambek isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 1, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 0 eurot.

Riigihangete võitmine

Maret Tambek on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 218,51 miljonit eurot. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu üle poole firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et ilma riigihangeteta on need ettevõtted käpuli.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Maret Tambek endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 35 329 euro jagu, seda perioodil 2005 – 2011. Need toetused läksid kokku 1 ettevõttesse, millest 1 oli tema juhtida ning 0 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2008. aastal ettevõttele NORDECON AS, kus Maret Tambek oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 11 073 eurot ning see anti projekti "AS EESTI EHITUS KONTSERNISTRATEEGIA JA ORGANISATSIOON 2008-2011 II FAAS 1.4.0501.08-0117" teostamiseks 1 aasta jooksul.

Kokkuvõte

Maret Tambek on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

 • Vesiehitus
 • Ehituslik insener-tehniline projekteerimine ja nõustamine
 • Silla- ja tunneliehitus
 • Mujal liigitamata rajatiste ehitus
 • Hoonestusprojektide arendus
 • Vee-, gaasi- ja kanalisatsioonitrasside ehitus
 • Teede ja kiirteede ehitus
 • Auditeerimine
 • Muud mujal liigitamata eriehitustööd
 • Elamute ja mitteeluhoonete ehitus

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

NORDECON AS storybook

?

NORDECON AS peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

NORDECON AS seosed veebis

Veebisügavustest NORDECON AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

NORDECON AS viimased sündmused

?
icon

NORDECON AS

28.02.2020

Ametlikud Teadaanded.

28.02.2020 avaldati teade: Koondumise otsuse teade

icon

NORDECON AS

14.02.2020

Ametlikud Teadaanded.

14.02.2020 avaldati teade: Koondumise teade

icon

NORDECON AS

01.01.2020

Majandusaasta aruande puudumine.

Puudub "2018" majandusaasta aruanne.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..