Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Peep Armväärt: Persoonilugu

Peep Armväärt alustas äritegevusega 23 aastat tagasi, olles ise siis 31-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1996 ehk nii kaugesse aega, et mõni tema konkurent sel ajal võibolla "alles kätkis siputas ja musta tegi".

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 6 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 2 ettevõtte juhatuses, millest mõlemad on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Peep Armväärt

Peep Armväärt on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Omanik 1 ettevõttes
  • Juhatuse liige 2 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Peep Armväärt viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 11-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine01
Kodutekstiili tootmine, sh voodipesu, köögirätikud, kardinad, akna sisekatted jm eesriided01
Tehnilise ja tööstusliku otstarbega tekstiilide tootmine01
Madratsitootmine11
Mujal liigitamata mööbli tootmine10
Hoonete ja üürimajade haldus (korteriühistud, elamuühistud, hooneühistud jms)10
Valmis tekstiiltoodete tootmine, v.a rõivad10
Mööbli, kodutarvete ja rauakaupade vahendamine10
Muu mööbli tootmine10
Kangaste, kodutekstiili ja õmblustarvete hulgimüük10
Lausriide ja lausriidest toodete tootmine, v.a rõivad10

Väärtuse loomine

Tervelt 207 inimest saavad tööd ja leiba ettevõtetes, kus Peep Armväärt on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 520 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes TOOM TEKSTIIL AS, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1040 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 0 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes ARMWERT OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 0 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Peep Armväärt on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 0 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 1,57 miljoni ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 16,59 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Peep Armväärt siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas WENDRE AS, kus ta oli juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Valmis tekstiiltoodete tootmine, v.a rõivad". WENDRE AS on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukaim, hoides enda käes 90% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 109,63 miljonit eurot (2018 a.) ning konkureerides samas 22 ettevõttega.

Eksportöör

Peep Armväärt on 2019 aasta andmetel küll 1 eksportiva ettevõtte juhatuses, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte omanikeringis. See ettevõte on WENDRE AS, mille suurim ekspordi sihtturg on Rootsi. Ta konkureerib seal 2161 ettevõttega ning on oma 109,93 miljoni eurose käibega 3. kohal. Ekspordi kaudu on Peep Armväärt viimati kokku kasumit toonud 109,63 miljonit eurot.

Ebaõnnestumised

Peep Armväärt on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe - rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Peep Armväärt ei ole oma tegevuse jooksul kasutanud riiulifirmasid, jätnud ettevõtteid hääbuma ega hüljanud neid tankistidele.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Peep Armväärt kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Peep Armväärt isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 1, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 4000 eurot.

Riigihangete võitmine

Peep Armväärt ei ole temaga seotud ettevõtete kaudu, vähemalt viimastel aastatel riigihangetelt raha koju toonud. St ettevõtete kaudu, kus ta on juhatuse liige või omab osalust.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Peep Armväärt endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 975 498 euro jagu, seda perioodil 2004 – 2018. Need toetused läksid kokku 3 ettevõttesse, millest 3 oli tema juhtida ning 0 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2005. aastal ettevõttele WENDRE AS, kus Peep Armväärt oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 226 576 eurot ning see anti projekti "TEKSTIILITÖÖSTUSETTEVÕTTE AS WENDRE POOLT PÄRNUSSE RAJATAVA TOOTMISKOMPLEKSI IN 2.0200.06-0327" teostamiseks 2 aasta jooksul.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Peep Armväärt juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam WENDRE AS. Seda ettevõtet juhib 3 juhatuse liiget, kes annavad tööd 753-le inimesele ja kes teevad käivet 108,74 miljonit eurot (2019 a. seisuga). Peep Armväärt oli selles ettevõttes juhatuse liige 8 kuud tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 16 aastat. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Peep Armväärt on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Kodutekstiili tootmine, sh voodipesu, köögirätikud, kardinad, akna sisekatted jm eesriided
  • Tehnilise ja tööstusliku otstarbega tekstiilide tootmine
  • Madratsitootmine
  • Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

TOOM TEKSTIIL AS storybook

?

TOOM TEKSTIIL AS peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

TOOM TEKSTIIL AS seosed veebis

Veebisügavustest TOOM TEKSTIIL AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

TOOM TEKSTIIL AS viimased sündmused

?
icon

Maksuvõlgnevus eemaldatud.

icon

Maksuvõlgnevuse teke.

Maksuvõlgnevus 37 609,53 EUR-i, intress 0 EUR-i.

icon

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Avo Kaasik: juht kui tulevane ettevõtja".
Kajastatud subjektid:Atso Matsalu, Avo Kaasik, Kristjan Rahu, PUUKESKUS AS, TOOM TEKSTIIL AS, WENDRE AS

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab (võrdlev reklaam)

0.01
Register OÜ
Registrikood: 11735006

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..