Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Elmo Parik: Persoonilugu

Elmo Parik alustas äritegevusega 23 aastat tagasi, olles ise siis 39-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1996 ehk nii kaugesse aega, et mõni tema konkurent sel ajal võibolla "alles kätkis siputas ja musta tegi".

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 4 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 2 ettevõtte juhatuses, millest 1 on aktiivse majandustegevusega, 1 on aga jäetud hääbuma.

Ettevõtja nägu: Elmo Parik

Elmo Parik on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Asutaja 1 ettevõttes
  • Omanik 2 ettevõttes
  • Juhatuse liige 2 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Elmo Parik viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 5-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Muu mööbli tootmine01
Metallkonstruktsioonide ja nende osade tootmine01
Muud ehituspaigaldustööd02
Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine10
Elamute ja mitteeluhoonete ehitus10

Väärtuse loomine

Täna saab 27 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Elmo Parik on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 732,5 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes PARMET AS, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1465 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 25 192 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes PARMET EHITUS OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 0 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Elmo Parik on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 680 191 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 921 116 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 5,74 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Elmo Parik siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas PARMET AS, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Muud ehituspaigaldustööd". PARMET AS on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukaim, hoides enda käes 38% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 5,52 miljonit eurot (2018 a.) ning konkureerides samas 65 ettevõttega.

Eksportöör

Elmo Parik on nii juhatuse liige kui omanik 1 välisturgudel tegutsevas ettevõttes. Ta istub ainult juhitoolil 0 ja on ainult omanikeringis 0 eksportivas ettevõttes (2019 aasta alusel). See ettevõte on PARMET AS, mille suurim ekspordi sihtturg on Läti. Ta konkureerib seal 3574 ettevõttega ning on oma 786 786 eurose käibega 630. kohal. Ekspordi kaudu on Elmo Parik viimati kokku kasumit toonud 5,52 miljonit eurot.

Hülgamised

Kõigist Elmo Parik poolt juhitud või omatud ettevõtetest 2 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Elmo Parik kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Elmo Parik isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 2, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 5,74 miljonit eurot.

Riigihangete võitmine

Elmo Parik ei ole temaga seotud ettevõtete kaudu, vähemalt viimastel aastatel riigihangetelt raha koju toonud. St ettevõtete kaudu, kus ta on juhatuse liige või omab osalust.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Elmo Parik endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 65 653 euro jagu, seda perioodil 2006 – 2012. Need toetused läksid kokku 2 ettevõttesse, millest 0 oli tema juhtida ning 2 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2007. aastal ettevõttele PARMET AS, kus Elmo Parik oli sel ajal omanik. Toetuse maht oli 61 346 eurot ning see anti projekti "AS PARMET TERRITOORIUMISISESTE PLATSIDE/TRANSPORDIALADE REKONSTRUEERIMINE 2.0200.06-0518" teostamiseks 1 aasta jooksul.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Elmo Parik juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam METEK OÜ. Seda ettevõtet juhib 1 juhatuse liige, kes annab tööd 111-le inimesele ja kes teevad käivet 11,81 miljonit eurot (2019 a. seisuga). Elmo Parik oli selles ettevõttes juhatuse liige 20 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 2 aastat. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Elmo Parik on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Metallkonstruktsioonide ja nende osade tootmine
  • Muud ehituspaigaldustööd

Edu otsides on Elmo Parik ka ebaõnnestunud valdkonnas Muud ehituspaigaldustööd.

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

PARMET AS storybook

?

PARMET AS peavoolumeedias

?

PARMET AS seosed veebis

Veebisügavustest PARMET AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

PARMET AS viimased sündmused

?
icon

PARMET AS

28.06.2019

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

PARMET AS

04.07.2018

Krediidilimiidi uuendus.

Krediidilimiit vähenes

icon

PARMET AS

26.06.2018

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2017" majandusaasta aruanne.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..