Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Jarmo Võsa: Persoonilugu

Jarmo Võsa alustas äritegevusega 10 aastat tagasi, olles ise siis 19-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2009 ehk aega, mil terve Eesti sai tunda MASU teravat puudutust - majandus suitses ja kõrbenud ärimeeste naha päästmiseks sündisid turul esimesed tankistid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 16 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 12 ettevõtte juhatuses, millest 9 on aktiivse majandustegevusega, 3 on aga jäetud hääbuma (sh. käibemaksukohuslased).

Ettevõtja nägu: Jarmo Võsa

Jarmo Võsa on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku, aga ka viimsele teekonnale saatja silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

 • Omanik 3 ettevõttes
 • Asutaja 2 ettevõttes
 • Juhatuse liige 12 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Jarmo Võsa viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 16-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Mitmesuguste erinevate kaupade vahendamine01
Lillede, taimede, seemnete, väetiste, lemmikloomade ja lemmikloomatoidu jaemüük spetsialiseeritud kauplustes01
Liha ja lihatoodete jaemüük spetsialiseeritud kauplustes01
Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus03
Disainerite tegevus02
Autopesu jms teenindus01
Mootorsõidukite hooldus ja remont01
Mootorsõidukite osade ja lisaseadmete jaemüük01
Muu toitlustamine01
Elektriliste valgustusseadmete tootmine12
Reklaamiagentuurid10
Kaubavedu maanteel10
Õigusnõustajate ja õigusbüroode tegevus10
Muu majutus10
Toitlustamine üritustel10
Lamba- ja kitsekasvatus10

Väärtuse loomine

Täna saab 18 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Jarmo Võsa on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 252,5 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes LUMINEC OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1315 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 57,89 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes TAMME INVESTEERINGUTE OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 0 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Jarmo Võsa on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 1784 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 377 771 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 2,79 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Jarmo Võsa äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet LUMINEC OÜ, kus ta on juhatuse liige ja mis toimetab turul: "Elektriliste valgustusseadmete tootmine". Seal konkureerib ta 25 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 1,8 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 1,38 miljonit eurot (2018 a.).

Eksportöör

Jarmo Võsa on 2019 aasta andmetel küll 1 eksportiva ettevõtte juhatuses, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte omanikeringis. See ettevõte on LUMINEC OÜ, mille suurim ekspordi sihtturg on Läti. Ta konkureerib seal 3574 ettevõttega ning on oma 34 388 eurose käibega 1436. kohal. Ekspordi kaudu on Jarmo Võsa viimati kokku kasumit toonud 1,38 miljonit eurot.

Hülgamised

Kõigist Jarmo Võsa poolt juhitud või omatud ettevõtetest 2 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata. Neist firmadest 1 pole kunagi äritegevusega tegelenudki.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Jarmo Võsa kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Jarmo Võsa isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 3, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 12 923 eurot.

Riigihangete võitmine

Jarmo Võsa on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 18 500 eurot. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Jarmo Võsa endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 25 941 euro jagu, seda perioodil 2014 – 2018. Need toetused läksid kokku 3 ettevõttesse, millest 3 oli tema juhtida ning 0 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2017. aastal ettevõttele VÖERAHANSU FARM OÜ, kus Jarmo Võsa oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 10 253 eurot ning see anti projekti teostamiseks 1 aasta jooksul.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Jarmo Võsa juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam VÖERAHANSU FARM OÜ. Seda ettevõtet juhib 1 juhatuse liige, kes annab tööd 0-le inimesele ja kes teevad käivet 1322 eurot (2019 a. seisuga). Jarmo Võsa oli selles ettevõttes juhatuse liige 1 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 2 aastat. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Jarmo Võsa on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

 • Autopesu jms teenindus
 • Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus
 • Disainerite tegevus
 • Liha ja lihatoodete jaemüük spetsialiseeritud kauplustes
 • Mootorsõidukite hooldus ja remont
 • Lillede, taimede, seemnete, väetiste, lemmikloomade ja lemmikloomatoidu jaemüük spetsialiseeritud kauplustes
 • Mootorsõidukite osade ja lisaseadmete jaemüük
 • Elektriliste valgustusseadmete tootmine
 • Mitmesuguste erinevate kaupade vahendamine
 • Muu toitlustamine

Edu otsides on Jarmo Võsa ka ebaõnnestunud valdkondades:

 • Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus
 • Liha ja lihatoodete jaemüük spetsialiseeritud kauplustes

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

LUMINEC OÜ storybook

?

LUMINEC OÜ peavoolumeedias

?

LUMINEC OÜ seosed veebis

Veebisügavustest LUMINEC OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

LUMINEC OÜ viimased sündmused

?
icon

LUMINEC OÜ

22.12.2019

Maksuvõlgnevus eemaldatud.

icon

LUMINEC OÜ

21.12.2019

Maksuvõlgnevuse teke.

Maksuvõlgnevus 25 359,44 EUR-i, intress 0 EUR-i.

icon

LUMINEC OÜ

19.12.2019

Juhatuse liikme eemaldamine.

Juhatuse liige Tõnis Keel (05.01.1990) eemaldatud ettevõtte juhatusest

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..