Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Markko-Rollin Põdra: Persoonilugu

Markko-Rollin Põdra alustas äritegevusega 12 aastat tagasi, olles ise siis 25-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2007 ehk tormilise kasvu aastatesse, mil kõik riskisid ja enamik ka võitsid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 6 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 1 ettevõtte juhatuses, mis on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Markko-Rollin Põdra

Markko-Rollin Põdra on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Omanik 1 ettevõttes
  • Juhatuse liige 1 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Markko-Rollin Põdra viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 9-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine01
Madratsitootmine20
Sõitjatevedu merel ja rannavetes10
Mujal liigitamata mööbli tootmine10
Valmis tekstiiltoodete tootmine, v.a rõivad10
Mööbli, kodutarvete ja rauakaupade vahendamine10
Muu mööbli tootmine10
Kangaste, kodutekstiili ja õmblustarvete hulgimüük20
Lausriide ja lausriidest toodete tootmine, v.a rõivad10

Väärtuse loomine

Täna on Markko-Rollin Põdra leivaisaks vaid ühele töötajale, kellele maksab palka keskmiselt 4860 eurot ja saab temalt aastas kasumina vastu 18 765 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Markko-Rollin Põdra on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 18 765 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 58 435 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 221 074 eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Markko-Rollin Põdra siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas WENDRE AS, kus ta oli juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Valmis tekstiiltoodete tootmine, v.a rõivad". WENDRE AS on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukaim, hoides enda käes 90% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 109,63 miljonit eurot (2018 a.) ning konkureerides samas 22 ettevõttega.

Eksportöör

Markko-Rollin Põdra on 2019 aasta andmetel küll 1 eksportiva ettevõtte juhatuses, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte omanikeringis. See ettevõte on WENDRE AS, mille suurim ekspordi sihtturg on Rootsi. Ta konkureerib seal 2161 ettevõttega ning on oma 109,93 miljoni eurose käibega 3. kohal. Ekspordi kaudu on Markko-Rollin Põdra viimati kokku kasumit toonud 109,63 miljonit eurot.

Hülgamised

Markko-Rollin Põdra ei ole oma tegevuse jooksul kasutanud riiulifirmasid, jätnud ettevõtteid hääbuma ega hüljanud neid tankistidele.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Markko-Rollin Põdra kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Markko-Rollin Põdra isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 1, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 221 074 eurot.

Riigihangete võitmine

Markko-Rollin Põdra ei ole temaga seotud ettevõtete kaudu, vähemalt viimastel aastatel riigihangetelt raha koju toonud. St ettevõtete kaudu, kus ta on juhatuse liige või omab osalust.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Markko-Rollin Põdra endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 829 835 euro jagu, seda perioodil 2004 – 2018. Need toetused läksid kokku 2 ettevõttesse, millest 2 oli tema juhtida ning 0 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2005. aastal ettevõttele WENDRE AS, kus Markko-Rollin Põdra oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 226 576 eurot ning see anti projekti "TEKSTIILITÖÖSTUSETTEVÕTTE AS WENDRE POOLT PÄRNUSSE RAJATAVA TOOTMISKOMPLEKSI IN 2.0200.06-0327" teostamiseks 2 aasta jooksul.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Markko-Rollin Põdra juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam WENDRE AS. Seda ettevõtet juhib 3 juhatuse liiget, kes annavad tööd 753-le inimesele ja kes teevad käivet 108,74 miljonit eurot (2019 a. seisuga). Markko-Rollin Põdra oli selles ettevõttes juhatuse liige 8 kuud tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 2 aastat. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Markko-Rollin Põdra on võimekas juht valdkonnas Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib.

Edu otsides on Markko-Rollin Põdra ka ebaõnnestunud valdkonnas Sõitjatevedu merel ja rannavetes.

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

OTIUM INTERIOR OÜ storybook

?

OTIUM INTERIOR OÜ seosed veebis

Veebisügavustest OTIUM INTERIOR OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

OTIUM INTERIOR OÜ viimased sündmused

?
icon

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

Juhatuse liikme lisamine.

Juhatuse liige Markko-Rollin Põdra (06.03.1982) lisatud ettevõtte juhatusse

Storybook soovitab (võrdlev reklaam)

0.01
Register OÜ
Registrikood: 11735006

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..