Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Rainer Puusepp: Persoonilugu

Rainer Puusepp alustas äritegevusega 19 aastat tagasi, olles ise siis 21-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2000 ehk aega, kus verivärske kapitalist juba oma esimestest vigadest korraliku õppetunni sai.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 7 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 6 ettevõtte juhatuses, millest 5 on aktiivse majandustegevusega, 1 on aga jäetud hääbuma.

Ettevõtja nägu: Rainer Puusepp

Rainer Puusepp on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Asutaja 2 ettevõttes
  • Omanik 2 ettevõttes
  • Juhatuse liige 6 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Rainer Puusepp viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 6-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Muu vedel- ja gaaskütuse jms hulgimüük02
Muude üld- ja eriotstarbeliste masinate ja seadmete hulgimüük01
Muu mujal liigitamata masinate, seadmete jm materiaalse vara rentimine ja kasutusrent01
Gaasimüük magistraalvõrkude kaudu01
Hoonete ja üürimajade haldus (korteriühistud, elamuühistud, hooneühistud jms)10

Väärtuse loomine

Täna saab 17 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Rainer Puusepp on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 900 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes VEDELGAAS OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 2335 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta -13902,25 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes RAISAN OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 0 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Rainer Puusepp on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 278 202 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 2,09 miljoni ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 12,53 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Rainer Puusepp siis hakkama saab, torkab kohe silma SIKAJALA ISTANDUS TÜ, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Muu posti- ja kullerteenused". SIKAJALA ISTANDUS TÜ konkureerib turul 233 ettevõttega ja on hoolimata pingutustest täna oma valdkonna viimaste seas, ta hoiab kinni oma 0 protsendist turul (EMTAK-i järgi) ja teeb selleks käivet 54 eurot (2018 a.).

Eksportöör

Rainer Puusepp on nii juhatuse liige kui omanik 1 välisturgudel tegutsevas ettevõttes. Ta istub ainult juhitoolil 0 ja on ainult omanikeringis 0 eksportivas ettevõttes (2019 aasta alusel). See ettevõte on VEDELGAAS OÜ, mille suurim ekspordi sihtturg on Läti. Ta konkureerib seal 3574 ettevõttega ning on oma 77 080 eurose käibega 1409. kohal. Ekspordi kaudu on Rainer Puusepp viimati kokku kasumit toonud 3,96 miljonit eurot.

Hülgamised

Kõigist Rainer Puusepp poolt juhitud või omatud ettevõtetest 2 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Rainer Puusepp kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Rainer Puusepp isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 3, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 5,59 miljonit eurot.

Riigihangete võitmine

Rainer Puusepp on juhatuse liige 2 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitsid riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 49 067 eurot. Tema omanduses olevatest ettevõtetest 1 on viimasel viiel aastal saanud endale riigihankeid hinnanguliselt 36667.0 euroses mahus. 2 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi ei ole seni saanud ükski ettevõte, kus Rainer Puusepp täidab juhatuse liikme või omaniku rolli.

Kokkuvõte

Rainer Puusepp on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Muude üld- ja eriotstarbeliste masinate ja seadmete hulgimüük
  • Gaasimüük magistraalvõrkude kaudu
  • Muu mujal liigitamata masinate, seadmete jm materiaalse vara rentimine ja kasutusrent
  • Muu posti- ja kullerteenused
  • Muu vedel- ja gaaskütuse jms hulgimüük

Edu otsides on Rainer Puusepp ka ebaõnnestunud valdkonnas Muude üld- ja eriotstarbeliste masinate ja seadmete hulgimüük.

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

VEDELGAAS OÜ storybook

?

VEDELGAAS OÜ seosed veebis

Veebisügavustest VEDELGAAS OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

VEDELGAAS OÜ viimased sündmused

?
icon

VEDELGAAS OÜ

29.07.2019

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

VEDELGAAS OÜ

01.01.2019

Majandusaasta aruande puudumine.

Puudub "2017" majandusaasta aruanne.

icon

VEDELGAAS OÜ

04.07.2018

Krediidilimiidi uuendus.

Krediidilimiit suurenes

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..