Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Meelis Paakspuu: Persoonilugu

Meelis Paakspuu alustas äritegevusega 8 aastat tagasi, olles ise siis 38-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2012 ehk aega, mil terve Eesti sai tunda MASU teravat puudutust - majandus suitses ja kõrbenud ärimeeste naha päästmiseks sündisid turul esimesed tankistid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 4 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 1 ettevõtte juhatuses, mis on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Meelis Paakspuu

Meelis Paakspuu on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Asutaja 1 ettevõttes
  • Omanik 1 ettevõttes
  • Juhatuse liige 1 ettevõttes

Lisaks sellele suudab Meelis Paakspuu toimetada mitmel rindel, ta on tegutsenud või tegutseb 5-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Finantsnõustamine01
Krediidiasutused (pangad)11
Kapitalirent01
Väärtpaberite ja kaubalepingute maaklerlus01
Muud mujal liigitamata finantsteenuste abitegevusalad10

Väärtuse loomine

Tervelt 431 inimest saavad tööd ja leiba ettevõtetes, kus Meelis Paakspuu on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 2465 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes LHV PANK AS, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 2465 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 36 060 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 2465 eurot bruto, maksab ta ettevõttes LHV PANK AS. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 36 060 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Meelis Paakspuu on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 15,54 miljonit eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 4,12 miljoni ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 65,16 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Meelis Paakspuu siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas LHV PANK AS, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Kapitalirent". LHV PANK AS on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukaim, hoides enda käes 41% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 55,86 miljonit eurot (2018 a.) ning konkureerides samas 17 ettevõttega.

Eksportöör

Meelis Paakspuu ei ole 2019. aasta andmetel ühegi eksporti tegeva ettevõtte juhatuse liige või omanik.

Ebaõnnestumised

Meelis Paakspuu on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe - rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Kõigist Meelis Paakspuu poolt juhitud või omatud ettevõtetest 1 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Meelis Paakspuu kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Meelis Paakspuu isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 1, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 0 eurot.

Riigihangete võitmine

Meelis Paakspuu on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 98 742 eurot. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta. Enim arvuliselt on temaga juhatuse liikme või omaniku rolli läbi seotud ettevõtted läbi aja võitnud hankeid, mille korraldajaks on SOTSIAALMINISTEERIUM ja rahaliselt võttes - samuti SOTSIAALMINISTEERIUM. Hinnanguliselt üleüldse kõige suuremas summas (19 231) üksiku võidetud hanke korraldajaks oli JUSTIITSMINISTEERIUM ja võitjaks LUMINOR BANK AS.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi ei ole seni saanud ükski ettevõte, kus Meelis Paakspuu täidab juhatuse liikme või omaniku rolli.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Meelis Paakspuu juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam LUMINOR BANK AS. Seda ettevõtet juhib 9 juhatuse liiget, kes annavad tööd 565-le inimesele ja kes teevad käivet 328,84 miljonit eurot (2019 a. seisuga). Meelis Paakspuu oli selles ettevõttes juhatuse liige 4 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 2 aastat. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Meelis Paakspuu on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Krediidiasutused (pangad)
  • Kapitalirent
  • Väärtpaberite ja kaubalepingute maaklerlus

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

LHV PANK AS storybook

?

LHV PANK AS peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

LHV PANK AS seosed veebis

Veebisügavustest LHV PANK AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

LHV PANK AS viimased sündmused

?
icon

LHV PANK AS

13.05.2020

Ametlikud Teadaanded.

13.05.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

icon

LHV PANK AS

04.05.2020

Ametlikud Teadaanded.

04.05.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

icon

LHV PANK AS

29.04.2020

Ametlikud Teadaanded.

29.04.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..