Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Priit Põder: Persoonilugu

Priit Põder alustas äritegevusega 21 aastat tagasi, olles ise siis 33-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1998 ehk aega, kus verivärske kapitalist juba oma esimestest vigadest korraliku õppetunni sai.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 6 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 3 ettevõtte juhatuses, millest 2 on aktiivse majandustegevusega, 1 on aga jäetud hääbuma.

Ettevõtja nägu: Priit Põder

Priit Põder on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Dokumentide hoidja 2 ettevõttes
  • Omanik 1 ettevõttes
  • Juhatuse liige 3 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Priit Põder viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 4-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Muu toitlustamine01
Restoranid jm toitlustuskohad01
Hoonete ja üürimajade haldus (korteriühistud, elamuühistud, hooneühistud jms)01
Leiva- ja saiatootmine; säilitusaineteta pagaritoodete tootmine10

Väärtuse loomine

Täna saab 2 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Priit Põder on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 155 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes MUSIC EXPRESS OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 155 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta -234,5 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 155 eurot bruto, maksab ta ettevõttes MUSIC EXPRESS OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit -234,5 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Priit Põder on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 800 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 25 231 ulatuses. 2019. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 96 827 eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Priit Põder äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet MUSIC EXPRESS OÜ, kus ta on juhatuse liige ja mis toimetab turul: "Muu toitlustamine". Seal konkureerib ta 244 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 0,3 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 140 858 eurot (2017 a.).

e-kaubandus

E-äri pole lihtsalt moesõna, seal käib vilgas elu ja veetakse taga korralikke rahavankreid. Eesti ettevõtetele kuulub ligikaudu 3953 veebipoodi, mille omanikud teevad käivet 5,066 miljardit eurot. Priit Põder jääb sellest kõigest kahjuks kõrvale, sest täna ei ole ta ühegi ettevõtte kaudu otseselt e-äridega seotud (ei oma domeeni).

Eksportöör

Priit Põder ei ole 2018. aasta andmetel ühegi eksporti tegeva ettevõtte juhatuse liige või omanik.

Hülgamised

Kõigist Priit Põder poolt juhitud või omatud ettevõtetest 1 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Priit Põder kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Priit Põder isikuna osalusest otseselt kasu saab, on kokku 1, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 98 580 eurot. Kaudse osaluse kaudu kasusaamist saab lähiajal vaadata raportist: Otsustajad.

Poliitiline mõju

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond näitab teda välja oma liikmena. 2018. aasta jooksul on see erakond saanud 44 euro jagu rahalisi annetusi, kus annetajaks on Priit Põder.

Riigihangete võitmine

Priit Põder ei ole temaga seotud ettevõtete kaudu, vähemalt viimastel aastatel riigihangetelt raha koju toonud. St ettevõtete kaudu, kus ta on juhatuse liige või omab osalust.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Priit Põder endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 22 561 euro jagu, seda perioodil 2005 - 2011. Need toetused läksid kokku 1 ettevõttesse, millest 1 oli tema juhtida ning 0 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2006. aastal ettevõttele AS Eesti Leivatööstus, kus Priit Põder oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 18 483 eurot ning see anti projekti "AS HALLIK TOOTMISTERRITOORIUMI ASFALTEERIMINE 2.0200.06-0173" teostamiseks 2 aasta jooksul.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Priit Põder juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam AS Eesti Leivatööstus. Seda ettevõtet juhib 1 juhatuse liige, kes annab tööd 190-le inimesele ja kes teevad käivet 8,84 miljonit eurot (2018 a. seisuga). Priit Põder oli selles ettevõttes juhatuse liige 3 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 1 aastat. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Alarmeerivad ohumärgid

Üks tema juhitud ettevõte on kõrge või maksimaalse riskiga Krediidiskoori klassis - see on MUSIC EXPRESS OÜ.

Soovid täpsemalt teada, mis põhjustel on, siis vaata Inforegistrist järgi. Proovi Inforegistri täislahendust 14 päeva tasuta.

Kokkuvõte

Priit Põder on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Restoranid jm toitlustuskohad
  • Hoonete ja üürimajade haldus (korteriühistud, elamuühistud, hooneühistud jms)

Edu otsides on Priit Põder ka ebaõnnestunud valdkonnas Muu toitlustamine.

Peatselt avaneb võimalus lugeda kõigi juhatuse liikmete CV-sid. Ole esimene, kes sellest teada saab. Liitu uudiskirjaga: www.scorestorybook.ee

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

MUSIC EXPRESS OÜ storybook

?

MUSIC EXPRESS OÜ seosed veebis

Veebisügavustest MUSIC EXPRESS OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

MUSIC EXPRESS OÜ viimased sündmused

?
icon

Esitamata deklaratsioon.

Ettevõttel on esitamata Käibedeklaratsioon (Deklaratsiooni esitamis tähtaeg: 2020-01-20)

icon

Majandusaasta aruande puudumine.

Puudub "2018" majandusaasta aruanne.

icon

Esitamata deklaratsioon.

Ettevõttel on esitamata Käibedeklaratsioon (Deklaratsiooni esitamis tähtaeg: 2019-12-20)

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab (võrdlev reklaam)

0.01
Register OÜ
Registrikood: 11735006

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..