Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Kalev Mesila: Persoonilugu

Kalev Mesila alustas äritegevusega 7 aastat tagasi, olles ise siis 22-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2013 ehk aega, mil Euroopa Liitu kuulumise ilu ja valu (toetuste ja piirangute näol), hakkasid juba oluliselt mõjutama ettevõtjate edu ja otsuseid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 2 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 1 ettevõtte juhatuses, mis on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Kalev Mesila

Kalev Mesila on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Omanik 2 ettevõttes
  • Asutaja 1 ettevõttes
  • Juhatuse liige 1 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Kalev Mesila viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 4-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Tulekahjualarmide, häire- ja valvesignalisatsiooni paigaldus01
Ehituslik insener-tehniline projekteerimine ja nõustamine01
Programmeerimine01
Raamatupidamine, maksualane nõustamine01

Väärtuse loomine

Täna saab 42 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Kalev Mesila on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1198 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes NÕRKVOOLU PAIGALDUSE OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1615 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 2443 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 780 eurot bruto, maksab ta ettevõttes MINDER OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 7306 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Kalev Mesila on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 112 317 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 252 896 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 2,35 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Kalev Mesila äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet NÕRKVOOLU PAIGALDUSE OÜ, kus ta on juhatuse liige ja mis toimetab turul: "Tulekahjualarmide, häire- ja valvesignalisatsiooni paigaldus". Seal konkureerib ta 148 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 1,6 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 2,59 miljonit eurot (2018 a.).

Eksportöör

Kalev Mesila on nii juhatuse liige kui omanik 1 välisturgudel tegutsevas ettevõttes. Ta istub ainult juhitoolil 0 ja on ainult omanikeringis 0 eksportivas ettevõttes (2019 aasta alusel). See ettevõte on NÕRKVOOLU PAIGALDUSE OÜ, mille suurim ekspordi sihtturg on Läti. Ta konkureerib seal 3577 ettevõttega ning on oma 176 eurose käibega 3500. kohal. Ekspordi kaudu on Kalev Mesila viimati kokku kasumit toonud 2,59 miljonit eurot.

Ebaõnnestumised

Kalev Mesila on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe - rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Kalev Mesila ei ole oma tegevuse jooksul kasutanud riiulifirmasid, jätnud ettevõtteid hääbuma ega hüljanud neid tankistidele.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Kalev Mesila kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Kalev Mesila isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 2, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 2,41 miljonit eurot.

Riigihangete võitmine

Tema omanduses olevatest ettevõtetest 1 on viimasel viiel aastal saanud endale riigihankeid hinnanguliselt 25105.76 euroses mahus. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Kalev Mesila endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 1918 euro jagu, seda perioodil 2010 – 2011. Need toetused läksid kokku 1 ettevõttesse, millest 1 oli tema juhtida ning 1 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2011. aastal ettevõttele NÕRKVOOLU PAIGALDUSE OÜ, kus Kalev Mesila oli sel ajal nii juht kui ka omanik. Toetuse maht oli 959 eurot ning see anti projekti "NÕRKVOOLU PAIGALDUSE OÜ KOOLITUSED 2010 1.4.0501.10-3007" teostamiseks 2 aasta jooksul.

Kokkuvõte

Kalev Mesila on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Programmeerimine
  • Raamatupidamine, maksualane nõustamine

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

MINDER OÜ storybook

?

MINDER OÜ seosed veebis

Veebisügavustest MINDER OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

MINDER OÜ viimased sündmused

?
icon

MINDER OÜ

28.06.2019

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

MINDER OÜ

04.07.2018

Krediidilimiidi uuendus.

Krediidilimiit vähenes

icon

MINDER OÜ

12.02.2018

Maksuvõlgnevus eemaldatud.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..