Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Mihkel Lõhmus: Persoonilugu

Mihkel Lõhmus alustas äritegevusega 6 aastat tagasi, olles ise siis 25-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2013 ehk aega, mil Euroopa Liitu kuulumise ilu ja valu (toetuste ja piirangute näol), hakkasid juba oluliselt mõjutama ettevõtjate edu ja otsuseid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 2 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 2 ettevõtte juhatuses, millest mõlemad on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Mihkel Lõhmus

Mihkel Lõhmus on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Asutaja 1 ettevõttes
  • Omanik 1 ettevõttes
  • Juhatuse liige 2 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Mihkel Lõhmus viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 7-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Uudisteagentuuride tegevus01
Raamatukirjastamine01
Perioodikaväljaannete, ärikataloogide, reklaammaterjalide, äriblankettide jm kontoritarvete trükkimine01
Ajakirjade jm perioodika kirjastamine01
Jaemüük muudes spetsialiseerimata kauplustes01
Fotograafia01
Muude uute kaupade jaemüük spetsialiseeritud kauplustes01

Väärtuse loomine

Tervelt 62 inimest saavad tööd ja leiba ettevõtetes, kus Mihkel Lõhmus on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1178 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes KUMA AS, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1315 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 3194 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 1040 eurot bruto, maksab ta ettevõttes VRX MEEDIA OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 0 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Mihkel Lõhmus on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 194 806 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 307 371 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 3,45 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Mihkel Lõhmus siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas KUMA AS, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Fotograafia". KUMA AS on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukamate seas, hoides enda käes 6% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 2,24 miljonit eurot (2018 a.) ning konkureerides samas 766 ettevõttega.

Eksportöör

Mihkel Lõhmus on 2019 aasta andmetel küll 1 eksportiva ettevõtte juhatuses, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte omanikeringis. See ettevõte on KUMA AS, mille suurim ekspordi sihtturg on Läti. Ta konkureerib seal 3577 ettevõttega ning on oma 268 447 eurose käibega 431. kohal. Ekspordi kaudu on Mihkel Lõhmus viimati kokku kasumit toonud 2,24 miljonit eurot.

Ebaõnnestumised

Mihkel Lõhmus on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe - rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Mihkel Lõhmus ei ole oma tegevuse jooksul kasutanud riiulifirmasid, jätnud ettevõtteid hääbuma ega hüljanud neid tankistidele.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Mihkel Lõhmus kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Mihkel Lõhmus isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 1, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 45 253 eurot.

Riigihangete võitmine

Mihkel Lõhmus on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 1,39 miljonit eurot. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta. Enim arvuliselt on temaga juhatuse liikme või omaniku rolli läbi seotud ettevõtted läbi aja võitnud hankeid, mille korraldajaks on JUSTIITSMINISTEERIUM ja rahaliselt võttes - samuti SISEMINISTEERIUM. Hinnanguliselt üleüldse kõige suuremas summas (73 800) üksiku võidetud hanke korraldajaks oli SISEMINISTEERIUM ja võitjaks KUMA AS.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Mihkel Lõhmus endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 5609 euro jagu, seda perioodil 2006 – 2015. Need toetused läksid kokku 1 ettevõttesse, millest 1 oli tema juhtida ning 0 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2015. aastal ettevõttele KUMA AS, kus Mihkel Lõhmus oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 4212 eurot ning see anti projekti "ETTEVÕTTE PROTSESSIDE KAARDISTAMINE JA VISUAALSE JUHTIMISE MEETODITE RAKENDAMINE 1.4.0501.15-4832" teostamiseks 1 aasta jooksul.

Kokkuvõte

Mihkel Lõhmus on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Raamatukirjastamine
  • Perioodikaväljaannete, ärikataloogide, reklaammaterjalide, äriblankettide jm kontoritarvete trükkimine
  • Ajakirjade jm perioodika kirjastamine
  • Jaemüük muudes spetsialiseerimata kauplustes
  • Uudisteagentuuride tegevus
  • Fotograafia
  • Muude uute kaupade jaemüük spetsialiseeritud kauplustes

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

KUMA AS storybook

?

KUMA AS peavoolumeedias

?

KUMA AS seosed veebis

Veebisügavustest KUMA AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

KUMA AS viimased sündmused

?
icon

KUMA AS

29.06.2019

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

KUMA AS

04.07.2018

Krediidilimiidi uuendus.

Krediidilimiit vähenes

icon

KUMA AS

29.06.2018

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2017" majandusaasta aruanne.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..