Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Urmas Klaas: Persoonilugu

Urmas Klaas alustas äritegevusega 17 aastat tagasi, olles ise siis 31-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2002 ehk tormilise kasvu aastatesse, mil kõik riskisid ja enamik ka võitsid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 7 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 3 ettevõtte juhatuses, millest 2 on aktiivse majandustegevusega, 1 on aga jäetud hääbuma.

Ettevõtja nägu: Urmas Klaas

Urmas Klaas on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Juhatuse liige 3 ettevõttes
  • Nõukogu esimees 2 ettevõttes
  • Nõukogu liige 2 ettevõttes
  • Asutuse esindusõiguslik isik 1 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Urmas Klaas viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 6-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Metsavarumine01
Erakondade tegevus01
Piirkondlikku/kohalikku elu edendavad ja toetavad ühendused ja fondid11
Kinnisvara haldus tasu eest või lepingu alusel10
Hoonete ja üürimajade haldus (korteriühistud, elamuühistud, hooneühistud jms)10
Spordi alaliitude, spordiliitude ja spordiühenduste tegevus20

Väärtuse loomine

Täna saab 42 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Urmas Klaas on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1655 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes EESTI LINNADE JA VALDADE LIIT MTÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1920 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 14 837 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 1390 eurot bruto, maksab ta ettevõttes EESTI REFORMIERAKOND MTÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 35 748 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Urmas Klaas on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 1,06 miljonit eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 643 656 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 0 eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Urmas Klaas siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas EESTI REFORMIERAKOND MTÜ, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Erakondade tegevus". EESTI REFORMIERAKOND MTÜ on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukaim, hoides enda käes 29% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 1,97 miljonit eurot (2018 a.) ning konkureerides samas 8 ettevõttega.

Eksportöör

Urmas Klaas ei ole 2019. aasta andmetel ühegi eksporti tegeva ettevõtte juhatuse liige või omanik.

Hülgamised

Kõigist Urmas Klaas poolt juhitud või omatud ettevõtetest 1 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Urmas Klaas kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Urmas Klaas isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 1, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 0 eurot.

Riigihangete võitmine

Urmas Klaas ei ole temaga seotud ettevõtete kaudu, vähemalt viimastel aastatel riigihangetelt raha koju toonud. St ettevõtete kaudu, kus ta on juhatuse liige või omab osalust. Enim arvuliselt on temaga juhatuse liikme või omaniku rolli läbi seotud ettevõtted läbi aja võitnud hankeid, mille korraldajaks on MAAELUMINISTEERIUM ja rahaliselt võttes - samuti MAAELUMINISTEERIUM. Hinnanguliselt üleüldse kõige suuremas summas (65 000) üksiku võidetud hanke korraldajaks oli MAAELUMINISTEERIUM ja võitjaks EESTIMAA SPORDILIIT JÕUD MTÜ.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Urmas Klaas endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 96 199 euro jagu, seda perioodil 2005 – 2019. Need toetused läksid kokku 2 ettevõttesse, millest 2 oli tema juhtida ning 0 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2007. aastal ettevõttele TARTUMAA OMAVALITSUSTE LIIT MTÜ, kus Urmas Klaas oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 29 128 eurot ning see anti projekti "TARTUMAA OMAVALITSUSTE TEENISTUJATE JUHTIMISOSKUSTE PARENDAMINE 1.0403.06-0279" teostamiseks 1 aasta jooksul.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Urmas Klaas juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam TARTUMAA OMAVALITSUSTE LIIT MTÜ. Seda ettevõtet juhib 8 juhatuse liiget, kes annavad tööd 7-le inimesele ja kes teevad käivet 675 685 eurot (2019 a. seisuga). Urmas Klaas oli selles ettevõttes juhatuse liige 2 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 3 aastat. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Urmas Klaas on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Erakondade tegevus
  • Metsavarumine
  • Piirkondlikku/kohalikku elu edendavad ja toetavad ühendused ja fondid

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

EESTI REFORMIERAKOND MTÜ storybook

?

EESTI REFORMIERAKOND MTÜ peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

EESTI REFORMIERAKOND MTÜ seosed veebis

Veebisügavustest EESTI REFORMIERAKOND MTÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

EESTI REFORMIERAKOND MTÜ viimased sündmused

?
icon

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Rikutud sedelid ehk mis juhtub siis, kui naljamehed Euroopa Parlamenti valima lasta".
Kajastatud subjektid:Andrus Ansip, EESTI KESKERAKOND MTÜ, EESTI KONSERVATIIVNE RAHVAERAKOND MTÜ, EESTI REFORMIERAKOND MTÜ, ISAMAA ERAKOND MTÜ, Jaak Madison, Marina Kaljurand, Riho Terras, SOTSIAALDEMOKRAATLIK ERAKOND MTÜ, Sven Mikser, Urmas Paet, Yana Toom

icon

Juhatuse liikme eemaldamine.

Juhatuse liige Arto Aas (09.06.1980) eemaldatud ettevõtte juhatusest

icon

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Häälte teistkordne lugemine saadikute mandaate ei muutnud".
Kajastatud subjektid:Andrus Ansip, EESTI KESKERAKOND MTÜ, EESTI KONSERVATIIVNE RAHVAERAKOND MTÜ, EESTI REFORMIERAKOND MTÜ, ISAMAA ERAKOND MTÜ, Jaak Madison, Marina Kaljurand, Riho Terras, SOTSIAALDEMOKRAATLIK ERAKOND MTÜ, Sven Mikser, Urmas Paet, Yana Toom

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..