Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Andrus Läll: Persoonilugu

Andrus Läll alustas äritegevusega 22 aastat tagasi, olles ise siis 35-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1997 ehk aega, kus verivärske kapitalist juba oma esimestest vigadest korraliku õppetunni sai.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 4 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 4 ettevõtte juhatuses, millest 3 on aktiivse majandustegevusega, 1 on aga jäetud hääbuma.

Ettevõtja nägu: Andrus Läll

Andrus Läll on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku, aga ka viimsele teekonnale saatja silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Juhatuse liige 4 ettevõttes
  • Omanik 1 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Andrus Läll viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 3-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Metsaraie01
Piirkondlikku/kohalikku elu edendavad ja toetavad ühendused ja fondid02
Segapõllumajandus01

Väärtuse loomine

Täna saab 3 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Andrus Läll on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 620 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes PAIK MTÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1240 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta -2226,33 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes KIIGEPARGI OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 0 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Andrus Läll on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit -6555 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 36 858 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 1300 eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Andrus Läll äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet PAIK MTÜ, kus ta on juhatuse liige ja mis toimetab turul: "Piirkondlikku/kohalikku elu edendavad ja toetavad ühendused ja fondid". Seal konkureerib ta 963 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 0,1 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 110 866 eurot (2018 a.).

Eksportöör

Andrus Läll ei ole 2019. aasta andmetel ühegi eksporti tegeva ettevõtte juhatuse liige või omanik.

Hülgamised

Kõigist Andrus Läll poolt juhitud või omatud ettevõtetest 2 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Andrus Läll kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Andrus Läll isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 2, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 1300 eurot.

Riigihangete võitmine

Andrus Läll ei ole temaga seotud ettevõtete kaudu, vähemalt viimastel aastatel riigihangetelt raha koju toonud. St ettevõtete kaudu, kus ta on juhatuse liige või omab osalust.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Andrus Läll endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 153 497 euro jagu, seda perioodil 2007 – 2017. Need toetused läksid kokku 1 ettevõttesse, millest 1 oli tema juhtida ning 0 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2017. aastal ettevõttele PAIK MTÜ, kus Andrus Läll oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 95 877 eurot ning see anti projekti teostamiseks 1 aasta jooksul.

Kokkuvõte

Andrus Läll on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Metsaraie
  • Piirkondlikku/kohalikku elu edendavad ja toetavad ühendused ja fondid
  • Segapõllumajandus

Edu otsides on Andrus Läll ka ebaõnnestunud valdkonnas Piirkondlikku/kohalikku elu edendavad ja toetavad ühendused ja fondid.

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

AVANDUSE KÜLA SELTS MTÜ storybook

?

AVANDUSE KÜLA SELTS MTÜ seosed veebis

Veebisügavustest AVANDUSE KÜLA SELTS MTÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

AVANDUSE KÜLA SELTS MTÜ viimased sündmused

?
icon

Krediidilimiidi uuendus.

Krediidilimiit vähenes

icon

Krediidilimiidi uuendus.

Krediidilimiit suurenes

icon

Ettevõtte krediidisoovituse muutumine.

Eelmine krediidisoovitus: "oota". Uus krediidisoovitus: "jah".

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab (võrdlev reklaam)

0.01
Register OÜ
Registrikood: 11735006

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..