Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Matti Sami Petteri Puuronen: Persoonilugu

Matti Sami Petteri Puuronen alustas äritegevusega 10 aastat tagasi, olles ise siis 42-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2009 ehk aega, kui majandus suitses ja kõrbenud ärimeeste naha päästmiseks sündisid esimesed tankistid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 3 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 3 ettevõtte juhatuses, millest 2 on aktiivse majandustegevusega, 1 on aga jäetud hääbuma.

Ettevõtja nägu: Matti Sami Petteri Puuronen

  • Ta on Juhatuse liige 3 ettevõttes

Lisaks sellele suudab Matti Sami Petteri Puuronen toimetada mitmel rindel, ta on tegutsenud või tegutseb 4-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Muude ettevõtjate ja tööandjate organisatsioonide tegevus01
Auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine02
Muude puidutöötlemissaaduste tootmine, sh hakkepuit, puitvill jms01
Turba tootmine01

Väärtuse loomine

Täna saab 37 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Matti Sami Petteri Puuronen on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1363 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes TOOTSI TURVAS AS, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 3115 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 69 841 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes NEVEL EESTI OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 0 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Matti Sami Petteri Puuronen on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 1,99 miljonit eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 1,76 miljoni ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 19,17 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Matti Sami Petteri Puuronen siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas TOOTSI TURVAS AS, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Turba tootmine". TOOTSI TURVAS AS on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukaim, hoides enda käes 15% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 17,01 miljonit eurot (2018 a.) ning konkureerides samas 41 ettevõttega.

Eksportöör

Matti Sami Petteri Puuronen on 2019 aasta andmetel küll 1 eksportiva ettevõtte juhatuses, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte omanikeringis. See ettevõte on TOOTSI TURVAS AS, mille suurim ekspordi sihtturg on Holland. Ta konkureerib seal 729 ettevõttega ning on oma 6,15 miljoni eurose käibega 24. kohal. Ekspordi kaudu on Matti Sami Petteri Puuronen viimati kokku kasumit toonud 17,01 miljonit eurot.

Hülgamised

Matti Sami Petteri Puuronen ei ole oma tegevuse jooksul kasutanud riiulifirmasid, jätnud ettevõtteid hääbuma ega hüljanud neid tankistidele.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Matti Sami Petteri Puuronen kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Riigihangete võitmine

Matti Sami Petteri Puuronen on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 1,33 miljonit eurot. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta. Enim arvuliselt on temaga juhatuse liikme või omaniku rolli läbi seotud ettevõtted läbi aja võitnud hankeid, mille korraldajaks on KESKKONNAMINISTEERIUM ja rahaliselt võttes - samuti KESKKONNAMINISTEERIUM. Hinnanguliselt üleüldse kõige suuremas summas (94 549) üksiku võidetud hanke korraldajaks oli KESKKONNAMINISTEERIUM ja võitjaks TOOTSI TURVAS AS.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Matti Sami Petteri Puuronen endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 933 095 euro jagu, seda perioodil 2006 – 2020. Need toetused läksid kokku 2 ettevõttesse, millest 2 oli tema juhtida ning 0 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2019. aastal ettevõttele TOOTSI TURVAS AS, kus Matti Sami Petteri Puuronen oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 196 470 eurot ning see anti projekti "TOOTSI ALEVI KAUGKÜTTEPIIRKONNA SOOJATORUSTIKU RENOVEERIMISE I ETAPP 2014-2020.6.02.17-0318" teostamiseks 3 aasta jooksul.

Alarmeerivad ohumärgid

Üks tema juhitud ettevõte on kõrge või maksimaalse riskiga Krediidiskoori klassis - see on NEVEL EESTI OÜ.

Kokkuvõte

Matti Sami Petteri Puuronen on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Muude ettevõtjate ja tööandjate organisatsioonide tegevus
  • Muude puidutöötlemissaaduste tootmine, sh hakkepuit, puitvill jms
  • Turba tootmine
  • Auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine

Edu otsides on Matti Sami Petteri Puuronen ka ebaõnnestunud valdkonnas Auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine.

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

TOOTSI TURVAS AS storybook

?

TOOTSI TURVAS AS peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

TOOTSI TURVAS AS seosed veebis

Veebisügavustest TOOTSI TURVAS AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

TOOTSI TURVAS AS viimased sündmused

?
icon

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Toasoojuse hind jääb Pärnumaal enamasti samaks".
Kajastatud subjektid:ADVEN EESTI AS, FORTUM EESTI AS, Maret Martsepp, Margo Külaots, SUFE OÜ, SW ENERGIA OÜ, Tõnu Teesaar, TOOTSI TURVAS AS, Ülo Stokkeby

icon

Ametlikud Teadaanded.

23.07.2019 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

icon

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Ehitame Rail Balticut, aga maaelu edendanud kohaliku raudtee ajalugu ei tunne".
Kajastatud subjektid:EESTI MUUSEUMRAUDTEE MTÜ, MAALEHT AS, Mehis Helme, MUINSUSKAITSEAMET, TOOTSI TURVAS AS

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab (võrdlev reklaam)

0.01
Register OÜ
Registrikood: 11735006

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..