Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Kaarel Kotkas: Persoonilugu

Kaarel Kotkas alustas äritegevusega 5 aastat tagasi, olles ise siis 19-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2014 ehk aega, mil Euroopa Liitu kuulumise ilu ja valu (toetuste ja piirangute näol), hakkasid juba oluliselt mõjutama ettevõtjate edu ja otsuseid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 4 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 4 ettevõtte juhatuses, millest 3 on aktiivse majandustegevusega, 1 on aga jäetud hääbuma.

Ettevõtja nägu: Kaarel Kotkas

Kaarel Kotkas on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Omanik 2 ettevõttes
  • Asutaja 1 ettevõttes
  • Juhatuse liige 4 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Kaarel Kotkas viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 3-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Programmeerimine02
Tööhõiveagentuuride tegevus01
Andmetöötlus, veebihosting jms tegevused01

Väärtuse loomine

Tervelt 307 inimest saavad tööd ja leiba ettevõtetes, kus Kaarel Kotkas on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 735 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes VERIFF OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 2205 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta -4505,93 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes BROWSERID OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit -8643 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Kaarel Kotkas on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit -1381063 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 5,53 miljoni ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 4,65 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Kaarel Kotkas äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet VERIFF OÜ, kus ta on juhatuse liige ja mis toimetab turul: "Programmeerimine". Seal konkureerib ta 2240 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 0,03 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 485 655 eurot (2018 a.).

Eksportöör

Kaarel Kotkas on nii juhatuse liige kui omanik 1 välisturgudel tegutsevas ettevõttes. Ta istub ainult juhitoolil 1 ja on ainult omanikeringis 0 eksportivas ettevõttes (2019 aasta alusel). Need ettevõtted suutsid Eestist välja müüa 2019. aastal kokku 157 536 euro eest. Rahaliselt kõige rohkem neist teeb eksporti VERIFF OÜ (304 822 eurot käibega), kelle suurimaks sihtturuks on muu Euroopa Liit. Tal on seal kõrval 2703 konkurenti ja oma 152 411 eurose käibega käes 638. positsioon turul. Ekspordi kaudu on Kaarel Kotkas viimati kokku kasumit toonud 517 404 eurot.

Ebaõnnestumised

Kaarel Kotkas on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe - rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Kõigist Kaarel Kotkas poolt juhitud või omatud ettevõtetest 1 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Kaarel Kotkas kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Kaarel Kotkas isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 2, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 0 eurot.

Riigihangete võitmine

Kaarel Kotkas ei ole temaga seotud ettevõtete kaudu, vähemalt viimastel aastatel riigihangetelt raha koju toonud. St ettevõtete kaudu, kus ta on juhatuse liige või omab osalust.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi ei ole seni saanud ükski ettevõte, kus Kaarel Kotkas täidab juhatuse liikme või omaniku rolli.

Kokkuvõte

Kaarel Kotkas on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Andmetöötlus, veebihosting jms tegevused
  • Tööhõiveagentuuride tegevus
  • Programmeerimine

Edu otsides on Kaarel Kotkas ka ebaõnnestunud valdkonnas Programmeerimine.

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

VERIFF OÜ storybook

?

VERIFF OÜ peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

VERIFF OÜ seosed veebis

Veebisügavustest VERIFF OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

VERIFF OÜ viimased sündmused

?
icon

VERIFF OÜ

30.08.2019

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

VERIFF OÜ

23.08.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: ""Singapuri maffia" poisid tegid Kagu-Aasiast omale kasu-Aasia".
Kajastatud subjektid:ÄRIPÄEV AS, Artur Luhaäär, Keir Veskiväli, Markus Prommik, SMARTLY OÜ, VERIFF OÜ

icon

VERIFF OÜ

22.05.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Eesti esirikkad said veel rikkamaks".
Kajastatud subjektid:IVP OÜ, Kristo Käärmann, Taavet Hinrikus, TRANSFERWISE OÜ, VERIFF OÜ

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab (võrdlev reklaam)

0.01
Register OÜ
Registrikood: 11735006

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..