Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Marko Kärner: Persoonilugu

Marko Kärner alustas äritegevusega 3 aastat tagasi, olles ise siis 33-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2015 ehk aega, mil Euroopa Liitu kuulumise ilu ja valu (toetuste ja piirangute näol), hakkasid juba oluliselt mõjutama ettevõtjate edu ja otsuseid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 2 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 2 ettevõtte juhatuses, millest 1 on aktiivse majandustegevusega, 1 on aga jäetud hääbuma.

Ettevõtja nägu: Marko Kärner

Marko Kärner on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta on endale kahmanud rolle ja on:

  • Omanik 2 ettevõttes
  • Juhatuse liige 2 ettevõttes

Lisaks sellele suudab Marko Kärner toimetada mitmel rindel, ta on tegutsenud või tegutseb 2-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Arvutite, arvuti välisseadmete ja tarkvara jaemüük spetsialiseeritud kauplustes01
Muu teenindus01

Väärtuse loomine

Täna saab 32 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Marko Kärner on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1390 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes KLAAR OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1390 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 4724 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 1390 eurot bruto, maksab ta ettevõttes KLAAR OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 4724 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Marko Kärner on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 151 170 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 1,98 miljoni ulatuses. 2019. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 15,7 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Marko Kärner äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet KLAAR OÜ, kus ta on juhatuse liige ja mis toimetab turul: "Arvutite, arvuti välisseadmete ja tarkvara jaemüük spetsialiseeritud kauplustes". Seal konkureerib ta 132 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 6,47 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 6,56 miljonit eurot (2017 a.).

e-kaubandus

E-äri pole lihtsalt moesõna, seal käib vilgas elu ja veetakse taga korralikke rahavankreid. Eesti ettevõtetele kuulub ligikaudu 3953 veebipoodi, mille omanikud teevad käivet 5,066 miljardit eurot. Marko Kärner jääb sellest kõigest kahjuks kõrvale, sest täna ei ole ta ühegi ettevõtte kaudu otseselt e-äridega seotud (ei oma domeeni).

Eksportöör

Marko Kärner on nii juhatuse liige kui omanik 1 välisturgudel tegutsevas ettevõttes. Ta istub ainult juhitoolil 0 ja on ainult omanikeringis 0 eksportivas ettevõttes (2018 aasta alusel). See ettevõte on KLAAR OÜ, mille suurim ekspordi sihtturg on Soome. Ta konkureerib seal 5867 ettevõttega ning on oma 349 100 eurose käibega 1908. kohal. Ekspordi kaudu on Marko Kärner viimati kokku kasumit toonud 6,56 miljonit eurot.

Ebaõnnestumised

Marko Kärner on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe - rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Kõigist Marko Kärner poolt juhitud või omatud ettevõtetest 1 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Marko Kärner kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Marko Kärner isikuna osalusest otseselt kasu saab, on kokku 2, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 15,49 miljonit eurot. Kaudse osaluse kaudu kasusaamist saab lähiajal vaadata raportist: Otsustajad.

Poliitiline mõju

Marko Kärner ei ole täna tuvastatav ühegi erakonna liikmena.

Riigihangete võitmine

Marko Kärner on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 768 277 eurot. Tema omanduses olevatest ettevõtetest 1 on viimasel viiel aastal saanud endale riigihankeid hinnanguliselt 768277.0 euroses mahus. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu 1/3 firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et riigi ostud mõjutavad tuntavalt nende ettevõtte edukust.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi ei ole seni saanud ükski ettevõte, kus Marko Kärner täidab juhatuse liikme või omaniku rolli.

Kokkuvõte

Marko Kärner on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Muu teenindus
  • Arvutite, arvuti välisseadmete ja tarkvara jaemüük spetsialiseeritud kauplustes

Peatselt avaneb võimalus lugeda kõigi juhatuse liikmete CV-sid. Ole esimene, kes sellest teada saab. Liitu uudiskirjaga: www.scorestorybook.ee

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

VALGE KLAAR OÜ storybook

?

VALGE KLAAR OÜ peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

VALGE KLAAR OÜ seosed veebis

Veebisügavustest VALGE KLAAR OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

VALGE KLAAR OÜ viimased sündmused

?
icon

Juhatuse liikme lisamine.

Juhatuse liige Antti Adur (13.03.1984) lisatud ettevõtte juhatusse

icon

Majandusaasta aruande puudumine.

Puudub "2018" majandusaasta aruanne.

icon

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Mahetoiduäri müümisest loobunud Linnamäe hakkas ettevõtet ümber ehitama".
Kajastatud subjektid:ÄRIPÄEV AS, Arno Ilves, LA MUU AS, Margus Linnamäe, Priit Mikelsaar, Sven Nuutmann, UP INVEST OÜ, VALGE KLAAR OÜ

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab (võrdlev reklaam)

0.01
Register OÜ
Registrikood: 11735006

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..