?

TONDI RATSASPORDIKLUBI MTÜ hetkeolukord

Juba 590 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 9 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,9 punktiga ja kommenteeritud 11 korda.

Tegevusaruanne 2022

MTÜ Tondi Ratsaspordiklubi asutati 27.11.1996. (registr. 08.01.1997) munitsipaalasutuse Tondi Maneez juurde eesmärgiga paremini korraldada ja arendada ratsaspordialast huvitegevust ja võistlussporti viimaks klubi liikmeid vabariiklikule tasemele, eeskätt laste- ja ponispordis ning pakkuda loodus-ja hobusehuvilistele peredele vaba aja veetmist.

Tondi Ratsaspordiklubi (Tondi Ratsakool) põhitegevus toimub Tallinna Spordi- ja Noorsooametilt renditud ajaloohõngulises 1939.aastal Tallinna Ratsutamise Edendamise Seltsi poolt ehitatud Tondi Maneezis,mis kaasaja mõistes on tillukene siseruum.

MTÜ Tondi Ratsaspordiklubi eesmärgiks on vastavalt põhikirjale ratsutamise ja ratsaspordi arendamine ning propageerimine elanikkonna, eeskätt laste hulgas.

Põhieesmärgist lähtuvalt viime Tondi maneezis läbi ratsutamistunde kõikidele tasemetele, kõikidele vanusegruppidele, kaasa arvatud ponidel ja hobustel võistlusspordiga tegelejad.

Tondi Ratsaspordiklubi on suurim ERL-i liikmesklubi ja tema liikmed võistlevad edukalt kolmel olümpiaalal: takistussõit, koolisõit ja kolmevõistlus, lisaks ühe võistlejaga kestvusratsutamises..

2022. aastal arvati klubi nimekirjast välja aastaid liikmemaksu mittetasumise tõttu 28 liiget ning kuigi juurde tuli ka uusi liikmeid, ei olnud aasta lõpuks Tondi RSK enam vabariigi suurim ratsaspordiklubi. Suurimaks klubiks sai jõudsalt kasvav Tartus, Ihastes asuv Tartu Kalevi Ratsaklubi.Tondi RSK 197-st toetajaliikmest oli 2022.aastal aktiivseid sportlasi kokku 165, kes treenisid Harjumaal järgmistes tallides: Tondi maneez (18),Perila tallid (22), Rahula tall (14) Lagedi Ratsas- pordikool (16), Jüri tall (10), Hüüru tall (8), Niitvälja

Ratsakeskus (4), Kasemäe tall (6), Aive Mihkelsoni Ratsakool Rahulas (Karjamõisa tall) (16), Kristjan Heina

Kregleni Ratsu Kurtnas (8), Kurtna tall (3) Tominga tall Lilli külas (3), Kalesi tall (2), Lääne-Virumaal

Arbaveres Pallase tallis (12) , Viljandimaal Liivaku tallis (2).

SPORT

Takistussõit

Mia-Marleen Lanno (teener Rein Pill) Euroopa Meistrivõistlustel ja Põhjamaade Mängudel.Neljandat aastat järjest krooniti Eesti parimks takistussõitjaks Paul-Richard Argus, kes saavutas mitmeid auhinnalisi kohti rahvusvahelistel võistlustel Leedus, Soomes, Lätis, Poolas, kuid jäi ilma EMV medalist ja ei suutnud korrata viimase 5 aasta SMV esikohta. Küll väärivad märkimist teised Pauli saavutused: MK-sarja võidupunktid Riia etapil, 5. koht 145 cm sõidus Helsingi Horse Show 5* -l, võit Aino Mastersil Soomes 140 cm –s sõidus, ja GP-s 4. koht. See eest tuli üllatuslikult Eesti seenioride meistriks meie Mia-Marleen Lanno hobusel Haloubet.Eesti meistrivõistlustelt saime kokku 6 medalit. Üllatuslikult võitis seenioride klassis kulla 17-aastane Mia-Marleen Lanno hobusel Haloubet . Poniklassis võitis 2 medalit Maris Issak, kulla ponil

Romanesca (SP) ja hõbeda ponil Macho (VP). Juunioride klassis sai pronksi Elly-Maria Hermlin hobusel

Zuriso. Harrastajad tõid Tondile 2 medalit: kuld Älis-Sille Heinale hobusel Essential De Muze K.S.H ja hõbe Grete Suurväljale hobusel Pilore von Seeder. Esmakordselt osales meie klubi sportlane Euroopa

Meistivõistlustel, Mia-Marleen Lanno hobusel Haloubet , kes lõpetas võistluse 79. kohaga. Mia-Marleen käis ka Põhjamaade Meistrivõistlustel, kus saavutas juunioride klassis eestlaste läbi aegade parima tulemuse. Mitmeid häid ja väga häid kohti saadi Talvisel ja Suvisel Eesti Ponikarikal . Oma klassis olid võitjad Hanna-Liisa Ervin, Maris Issak, Hellin Tooding, Heidi Murel. Klubide arvestuses takistussõidus eelmise aasta üllatusliku esikoha asemel II koht.

Koolisõit

Lisette Kivro (treener Dina Ellermann) võistles Euroopa Meistrivõistlustel poniklassis. Eesti

Meistrivõistlustel saadi kokku 12 medalit: viis kulda, Dina Ellermann Finalistil (seeniorid), Rose Marie

Skjoldby Rosinantel (noored), Maria Mägi Shampagnel (juuniorid), Lisette Kivrole MC Gregoril (poniklass), Eliis Pääsuke Essential De Muzel K.S.H. (harrastajad) . Hõbeda võitsid Helena Kaal

Cassanderil (noored), Lisette Kivro Evento D-l (juuniorid) ja Kregory Kikkas MC Morgan J-l (poniklass).

Pronksile tulid Jevgenia Kask Savchenko Landys Akvarellil (seeniorid), Maria Mägi Ashwanil (noored),

Cristiana Engel Tristan J-l (poniklass) ja 10-aastane Carmen Sõlg Odrinol (lapsed).

Sisemeistrivõistlustel võideti 6-st klassist 5. Dina Ellermann seeniorides, Helena Kaal noortes, Lisette

Kivro juuniorides ja ponides, Eliis Pääsuke harrastastajates. Esmakordselt oli Tondi klubi korraldada juuli keskel Perilas rahvusvaheline koolisõiduvõistlus CDI, mille raames peeti ka kõrgetasemeline maailmakarika etapp Võitis küll rootslanna Natalie Oldfors, kuid Dina Ellermann sai üldarvestuse oma 4. ja 5. kohaga Kesk-Euroopa liiga teise koha punktid.. Häid kohti oli teisigi: Lisette Kivro võitis nii ponide kui ka juunioride võistlusklassi. Traditsiooniliselt võtsid Eesti noored osa Põhjamaade Mängudest (Helena Kaal