Meedialeht
Vali raport X

RIVERITO AS

Meedialeht ja uudisvoog

7 634 külastajat

237 jälgijat

RIVERITO AS: Lõpulugu

RIVERITO AS kustutati pärast 23 aastat tegutsemist.

Taoline samm tuleb suure üllatusena, sest veel eelmises kvartalis oli firmal olemas nii käive kui ka töötajad. Aga mis teha, iga asi saab ükskord ühele poole! Igatahes otsustasid firma juhid Toomas Annus, Tõnu Toomik ja Teet Roopalu kogu loole joone alla tõmmata ja edaspidi oma vaimujõudu mujal kasutada.

Oma 23 eluaasta jooksul tegi RIVERITO AS käivet 1,343 miljardit eurot ning jäi lõppkokkuvõttes 749 miljoni euroga kasumisse. Asi seegi! Parimatel päevadel oli ettevõttes tööl 5 inimest (aastal 2018) ning kõige edukam aasta oli selle firma jaoks 2013, mil jäädi kasumisse 195,13 miljoni euroga.

Et kõik ausalt ära rääkida, miks ma seda raamatut kooliajal ei lugenud, pean alustama sellest, et kui oli võimalus minna raamatukokku, läksin ma klassivendadega selle asemel vahetunni ajal jõe äärde kevadist jääminekut vaatama. Nii ta siis lugemata jäi, kuid seda enam oli avastamist nüüd, aastaid hiljem.

Päris nii ka ei saa öelda, et kõik oleks halb olnud, oli headki. Näiteks saavad Sihvka ja Kiilike ülesandeks raamatukogu võlglastega `arveid õiendada`. Tootsiks ja Libleks maskeerununa ning relva (laadimata) ähvardusel õnnestub Lutsu „Kevade” raamatukogule tagasi saada. Jah, paneb lausa kukalt kratsima, et kui tagastamata raamatu tegelased ukse taha ilmuvad, siis... siis on ikka mõistlikum tähtaegadest kinni pidada.

Hoolimata kohatisest ebaõnnest(umisest) ei heida Agu Sihvka meelt. Alati on tal mõni vanasõna, mida varrukast võtta, kaaslaste optimism või lööklause, millega hoida motivatsiooni. Üks jäi meelde, õigemini tuli meelde: Pioneer on alati valmis!

Oh seda nostalgiat.

login

Läks huvitavaks?

Edasi lugemiseks

×
Irid
Sisene
Kõik artiklid

Kutsetegevus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

Lisa valdkondi