Meedialeht
Vali raport X

REAALSÜSTEEMID AS

Meedialeht ja uudisvoog

972 külastajat

6 jälgijat

REAALSÜSTEEMID AS: Ekspordilugu

REAALSÜSTEEMID AS püüab küll välisturgu, kuid seni on ekspordi osakaal ettevõtte käibest jäänud kasinaks. Eelmisel aastal moodustas see 4,2 protsenti ning kokku müüdi kaupu teistesse riikidesse 4 060 euro eest.

Näpuotsaga müüakse üht-teist Leedu ja Jaapani turule. See on küll parem kui mitte midagi, kuid haljale ekspordioksale jõudmiseni on veel aega. Ehk tuleb järgmine aasta parem!

REAALSÜSTEEMID AS jaoks oli eelmine aasta ekspordirindel pigem nukker, sest müük välisriikidesse kukkus kui kivi. Kui 2017. aastal müüdi kaupu Eestist väljapoole veel 36 340 euro eest, siis 2018. aastal vaid 4 060 euro eest.

Kõige suurema languse on teinud Jaapani turg, kus müük kukkus kena 1 120 euro pealt 560 eurole. Mis küll nihu läks?

Võrdlusena võib välja tuua, et kogu sama sektori ettevõtete eksport Jaapani turule oli 69,44 miljonit eurot, millest REAALSÜSTEEMID AS eksport moodustas alla 0,00 protsendi. Kui kõigi turgude sama sektori edukaimad ettevõtted on ERICSSON EESTI AS ja ENEFIT ENERGIATOOTMINE AS, siis Jaapani turul teevad selle valdkonna Eesti ettevõtete seas ilma veel STORA ENSO EESTI AS ja TOMMI MÄKINEN RACING OÜ, mille käive Jaapani turul oli eelmisel aastal vastavalt 26,08 miljonit ja 14,21 miljonit eurot.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Kaubandus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

Lisa valdkondi
LAADIN VEEL Laadin..