Meedialeht
Vali raport X

ESTON EHITUS AS

Meedialeht ja uudisvoog

4 560 külastajat

87 jälgijat

ESTON EHITUS AS: Riigihangete lugu

ESTON EHITUS AS on läbi aja võitnud erinevaid riigihankeid, sagedusega keskmiselt 4,3 korda aastas ja esimene neist võideti 11 aastat tagasi, aastal 2009. Riigipirukast on ettevõte osa saanud kokku 47 korda, vastutasuks on kodanike hüvanguks teenust osutatud või töid tehtud 38 626 025 euro eest. Seda on juba kokku ühe päris eduka ettevõtte aastakäibe jagu.

Rekordiline oli ettevõtte jaoks aga aasta 2019, mil võideti kõige suuremas summas hange "Suur-Sõjamäe tn 44d tootmiskompleksi ehitamine", kogumaksumusega 3 441 565 eurot. Loorberitele puhkama ei jäädud, ka muud tööd tehti sama suure hooga ja 2019. aasta käive panigi varasematele pika puuga ära.

Keskmiselt moodustab ühe võidetud hanke osakaal ESTON EHITUS AS käibest aga tervelt 32%! Seda on väga palju ja riigihankest saadava sissetuleku ära langemine annaks firma käibele ilmselt surmahoobi.

Sestap on täiesti mõistetav ka ettevõtte aktiivsus hangetel – kokku on ESTON EHITUS AS nende võidetud hangete kohta üldse riigihangetel osalenud (teinud pakkumisi) 65 korda. Arvestades riigihangetega kaasnevat bürokraatiat, röövib see ilmselt muu rahateenimise arvelt palju aega.

Tegu on seejuures igati väärika partneriga riigile, kes ise maksab mõnel juhul riigikassasse makse rohkem või sama palju, kui on saadud müügikäivet riigihankel osalemisest. Nagu oma klassi oivik, ei ole see ettevõte oma ajaloos jätnud täitmata ei maksu- ega aruandluskohustusi, ega jätnud äripartnereid pika ninaga.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Ehitus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..