Meedialeht
Vali raport X

TREF AS

Meedialeht ja uudisvoog

6 197 külastajat

238 jälgijat

TREF AS: Riigihangete lugu

TREF AS on läbi aja võitnud erinevaid riigihankeid, sagedusega keskmiselt 14,6 korda aastas ja esimene neist võideti 12 aastat tagasi, aastal 2008. Riigipirukast on ettevõte osa saanud kokku 175 korda.

Rekordiline oli ettevõtte jaoks aga aasta 2011, mil võideti kõige suuremas summas hange "Tartu idapoolse ringtee 2. ehitusala projekteerimine ja ehitamine", kogumaksumusega 27 391 836 eurot. Loorberitele puhkama ei jäädud, ka muud tööd tehti sama suure hooga ja 2011. aasta käive panigi varasematele pika puuga ära.

Keskmiselt moodustab ühe võidetud hanke osakaal TREF AS käibest aga tervelt 51%! Seda on väga palju ja riigihankest saadava sissetuleku ära langemine annaks firma käibele ilmselt surmahoobi.

Sestap on täiesti mõistetav ka ettevõtte aktiivsus hangetel – kokku on TREF AS nende võidetud hangete kohta üldse riigihangetel osalenud (teinud pakkumisi) 238 korda. Arvestades riigihangetega kaasnevat bürokraatiat, röövib see ilmselt muu rahateenimise arvelt palju aega.

Tegu on seejuures sellise partneriga riigile, kes keskmiselt maksab riigikassasse makse 17,1% riigihankel osalemisest saadud müügikäibe suhtes.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Ehitus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..