Meedialeht
Vali raport X

TREF NORD AS

Meedialeht ja uudisvoog

7 697 külastajat

172 jälgijat

TREF NORD AS: Riigihangete lugu

TREF NORD AS on läbi aja võitnud erinevaid riigihankeid, sagedusega keskmiselt 19,2 korda aastas ja esimene neist võideti 12 aastat tagasi, aastal 2008. Riigipirukast on ettevõte osa saanud kokku 230 korda.

Rekordiline oli ettevõtte jaoks aga aasta 2015, mil võideti kõige suuremas summas hange "Asfalteerimised kuumtaastatud alusele 2015", kogumaksumusega 4 912 833 eurot. Loorberitele puhkama ei jäädud, ka muud tööd tehti sama suure hooga ja 2015. aasta käive panigi varasematele pika puuga ära.

Keskmiselt moodustab ühe võidetud hanke osakaal TREF NORD AS käibest aga tervelt 40%! Seda on väga palju ja riigihankest saadava sissetuleku ära langemine annaks firma käibele ilmselt surmahoobi.

Sestap on täiesti mõistetav ka ettevõtte aktiivsus hangetel – kokku on TREF NORD AS nende võidetud hangete kohta üldse riigihangetel osalenud (teinud pakkumisi) 448 korda. Arvestades riigihangetega kaasnevat bürokraatiat, röövib see ilmselt muu rahateenimise arvelt palju aega.

Tegu on seejuures sellise partneriga riigile, kes keskmiselt maksab riigikassasse makse 30,3% riigihankel osalemisest saadud müügikäibe suhtes.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Ehitus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..