Meedialeht
Vali raport X

ASTRO BALTICS OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

2 617 külastajat

40 jälgijat

ASTRO BALTICS OÜ: Riigihangete lugu

ASTRO BALTICS OÜ on läbi aja võitnud erinevaid riigihankeid, sagedusega keskmiselt 1,2 korda aastas ja esimene neist võideti 11 aastat tagasi, aastal 2009. Riigipirukast on ettevõte osa saanud kokku 13 korda.

Rekordiline oli ettevõtte jaoks aga aasta 2018, mil võideti kõige suuremas summas hange "Arvutite (PC) ja nende lisade ostmine", kogumaksumusega 2 500 000 eurot. Loorberitele puhkama ei jäädud, ka muud tööd tehti sama suure hooga ja 2018. aasta käive panigi varasematele pika puuga ära.

Keskmiselt moodustab ühe võidetud hanke osakaal ASTRO BALTICS OÜ käibest aga tervelt 47%! Seda on väga palju ja riigihankest saadava sissetuleku ära langemine annaks firma käibele ilmselt surmahoobi.

Sestap on täiesti mõistetav ka ettevõtte aktiivsus hangetel – kokku on ASTRO BALTICS OÜ nende võidetud hangete kohta üldse riigihangetel osalenud (teinud pakkumisi) 15 korda. Arvestades riigihangetega kaasnevat bürokraatiat, röövib see ilmselt muu rahateenimise arvelt palju aega.

Tegu on seejuures sellise partneriga riigile, kes ise maksab riigikassasse makse rohkem, kui on saanud müügikäivet riigihangetel osalemistest.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Info ja side

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..