Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Alari Sillaste: Persoonilugu

Alari Sillaste alustas äritegevusega 13 aastat tagasi, olles ise siis 27-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2005 ehk tormilise kasvu aastatesse, mil kõik riskisid ja enamik ka võitsid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 5 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 2 ettevõtte juhatuses, millest mõlemad on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Alari Sillaste

Alari Sillaste on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Omanik 2 ettevõttes
  • Juhatuse liige 2 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Alari Sillaste viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 4-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnas Varem juhtinud ettevõtteid tk Täna juhib ettevõtteid tk
Piimakarjakasvatus 0 1
Mootorsõidukite hooldus ja remont 1 1
Muu jaemüük väljaspool kauplusi, kioskeid ja turge 0 1
Mootorsõidukite hooldus ja remont 1 0

Väärtuse loomine

Täna saab 28 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Alari Sillaste on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1100 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes KAISMA OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1100 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 7867 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 1100 eurot bruto, maksab ta ettevõttes KAISMA OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 7867 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Alari Sillaste on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 216 294 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 264 706 ulatuses. 2019. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 1,53 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Alari Sillaste siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas SILDREM OÜ, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: “Mootorsõidukite hooldus ja remont”. SILDREM OÜ on täna oma valdkonna edukaim, hoides enda käes 100% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 127 002 eurot (2017 a.) ning konkureerides samas 0 ettevõttega.

e-kaubandus

E-äri pole lihtsalt moesõna, seal käib vilgas elu ja veetakse taga korralikke rahavankreid. Eesti ettevõtetele kuulub ligikaudu 3953 veebipoodi, mille omanikud teevad käivet 5,066 miljardit eurot. Alari Sillaste jääb sellest kõigest kahjuks kõrvale, sest täna ei ole ta ühegi ettevõtte kaudu otseselt e-äridega seotud (ei oma domeeni).

Eksportöör

Alari Sillaste on 2018 aasta andmetel küll 1 eksportiva ettevõtte omanikeringis, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte juhatuses. See ettevõte on KAISMA OÜ, mille suurim ekspordi sihtturg on muu Euroopa Liit. Ta konkureerib seal 2703 ettevõttega ning on oma 6852 eurose käibega 1724. kohal. Ekspordi kaudu on Alari Sillaste viimati kokku kasumit toonud 1,52 miljonit eurot.

Hülgamised

Kõigist Alari Sillaste poolt juhitud või omatud ettevõtetest 1 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata. Neist firmadest 1 on sundkustutatud. Tankistile on ta üle andnud 1 ettevõtte juhtimise, neist 0 on 0 eurose koguvõlaga.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Alari Sillaste kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Alari Sillaste isikuna osalusest otseselt kasu saab, on kokku 2, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 1,56 miljonit eurot. Kaudse osaluse kaudu kasusaamist saab lähiajal vaadata raportist: Otsustajad.

Poliitiline mõju

Alari Sillaste ei ole täna tuvastatav ühegi erakonna liikmena.

Riigihangete võitmine

Alari Sillaste ei ole temaga seotud ettevõtete kaudu, vähemalt viimastel aastatel riigihangetelt raha koju toonud. St ettevõtete kaudu, kus ta on juhatuse liige või omab osalust.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Alari Sillaste endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 125 203 euro jagu, seda perioodil 2005 – 2008. Need toetused läksid kokku 1 ettevõttesse, millest 0 oli tema juhtida ning 1 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2008. aastal ettevõttele KAISMA OÜ, kus Alari Sillaste oli sel ajal omanik. Toetuse maht oli 124 628 eurot ning see anti projekti “VEISELAUDA, LÜPSIPLATSI VÕI PIIMA ESMASE JAHUTUSE/SÄILITUSE RUUMI REKONSTRUEERIMINE 3.0100-2772” teostamiseks 4 aasta jooksul.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Alari Sillaste juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam PRO MOTORS OÜ. Seda ettevõtet juhib 1 juhatuse liige, kes annab tööd 0-le inimesele ja kes teevad käivet 90 277 eurot (2018 a. seisuga). Alari Sillaste oli selles ettevõttes juhatuse liige 8 kuud tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 4 kuud. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Alari Sillaste on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Muu jaemüük väljaspool kauplusi, kioskeid ja turge
  • Mootorsõidukite hooldus ja remont

Edu otsides on Alari Sillaste ka ebaõnnestunud valdkonnas Mootorsõidukite hooldus ja remont.

Peatselt avaneb võimalus lugeda kõigi juhatuse liikmete CV-sid. Ole esimene, kes sellest teada saab. Liitu uudiskirjaga: www.scorestorybook.ee

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Posti tn 2

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

SILDREM OÜ Storybook

SILDREM OÜ seosed veebis

Veebisügavustest SILDREM OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

Storybook soovitab

0.01
SILDREM OÜ
Registrikood: 11743388

Soovitame nädala loetumaid lugusid

Hinda ja kommenteeri firmat

SILDREM OÜ

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga