Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Artjom Sokolov: Persoonilugu

Artjom Sokolov alustas äritegevusega 18 aastat tagasi, olles ise siis 28-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2001 ehk tormilise kasvu aastatesse, mil kõik riskisid ja enamik ka võitsid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 7 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 1 ettevõtte juhatuses, mis on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Artjom Sokolov

Artjom Sokolov on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Juhatuse liige 1 ettevõttes
  • Nõukogu liige 1 ettevõttes
  • Omanik 1 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Artjom Sokolov viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 6-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnas Varem juhtinud ettevõtteid tk Täna juhib ettevõtteid tk
Krediidiasutused (pangad) 0 1
Sõiduautode ja väikebusside (täismassiga alla 3,5 t) müük 0 1
Turvatöö, v.a avalik korrakaitse 2 0
Valdusfirmade tegevus 1 0
Paberimassi tootmine 1 0
Hoonete ja üürimajade haldus (korteriühistud, elamuühistud, hooneühistud jms) 1 0

Väärtuse loomine

Tervelt 995 inimest saavad tööd ja leiba ettevõtetes, kus Artjom Sokolov on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1995 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes SEB PANK AS, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1995 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 0 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 1995 eurot bruto, maksab ta ettevõttes SEB PANK AS. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 0 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Artjom Sokolov on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 0 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 51,87 miljoni ulatuses. 2019. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 300,75 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Artjom Sokolov siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas G4S EESTI AS, kus ta oli juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: “Turvatöö, v.a avalik korrakaitse”. G4S EESTI AS on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukaim, hoides enda käes 55% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 58,03 miljonit eurot (2017 a.) ning konkureerides samas 67 ettevõttega.

e-kaubandus

E-äri pole lihtsalt moesõna, seal käib vilgas elu ja veetakse taga korralikke rahavankreid. Eesti ettevõtetele kuulub ligikaudu 3953 veebipoodi, mille omanikud teevad käivet 5,066 miljardit eurot. Artjom Sokolov jääb sellest kõigest kahjuks kõrvale, sest täna ei ole ta ühegi ettevõtte kaudu otseselt e-äridega seotud (ei oma domeeni).

Eksportöör

Artjom Sokolov ei ole 2018. aasta andmetel ühegi eksporti tegeva ettevõtte juhatuse liige või omanik.

Ebaõnnestumised

Artjom Sokolov on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe – rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Kõigist Artjom Sokolov poolt juhitud või omatud ettevõtetest 1 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Artjom Sokolov kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Artjom Sokolov isikuna osalusest otseselt kasu saab, on kokku 1, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 0 eurot. Kaudse osaluse kaudu kasusaamist saab lähiajal vaadata raportist: Otsustajad.

Poliitiline mõju

Artjom Sokolov ei ole täna tuvastatav ühegi erakonna liikmena.

Riigihangete võitmine

Artjom Sokolov on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 4,62 miljonit eurot. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta. Enim arvuliselt on temaga juhatuse liikme või omaniku rolli läbi seotud ettevõtted läbi aja võitnud hankeid, mille korraldajaks on KESKKONNAMINISTEERIUM ja rahaliselt võttes – samuti KAITSEMINISTEERIUM. Hinnanguliselt üleüldse kõige suuremas summas (673 974) üksiku võidetud hanke korraldajaks oli KAITSEMINISTEERIUM ja võitjaks G4S EESTI AS.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Artjom Sokolov endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 393 862 euro jagu, seda perioodil 2004 – 2011. Need toetused läksid kokku 2 ettevõttesse, millest 2 oli tema juhtida ning 0 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2006. aastal ettevõttele ESTONIAN CELL AS, kus Artjom Sokolov oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 147 717 eurot ning see anti projekti “ESTONIAN CELL KOOLITUSPROGRAMM UUE TEHASE KÄIKUMINEKUKS 1.0200.06-1548” teostamiseks 2 aasta jooksul.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Artjom Sokolov juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam ESTONIAN CELL AS. Seda ettevõtet juhib 2 juhatuse liiget, kes annavad tööd 92-le inimesele ja kes teevad käivet 103,14 miljonit eurot (2018 a. seisuga). Artjom Sokolov oli selles ettevõttes juhatuse liige 6 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 1 aastat. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Artjom Sokolov on võimekas juht valdkonnas Krediidiasutused (pangad), kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib.

Peatselt avaneb võimalus lugeda kõigi juhatuse liikmete CV-sid. Ole esimene, kes sellest teada saab. Liitu uudiskirjaga: www.scorestorybook.ee

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Tornimäe tn 2

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

SEB PANK AS Storybook

SEB PANK AS peavoolumeedias

?

LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

SEB PANK AS seosed veebis

Veebisügavustest SEB PANK AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

SEB PANK AS viimased sündmused

?
icon

SEB PANK AS

30.10.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Ühiselt soetatud kinnisvara võib ettenägematuse tõttu hiljem palju peavalu tekitada".
Kajastatud subjektid:Anne Pärgma, Egon Juhanson, Julia Piilmann, KREDEX SA, Marko Kiisa, SEB PANK AS, SWEDBANK AS

icon

SEB PANK AS

29.10.2019

Ametlikud Teadaanded.

29.10.2019 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

icon

SEB PANK AS

26.10.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "SEB mobiilirakenduse ja internetipanga kasutamine on häiritud".
Kajastatud subjektid:SEB PANK AS

LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab

0.01
SEB PANK AS
Registrikood: 10004252

Soovitame nädala loetumaid lugusid

Hinda ja kommenteeri firmat

SEB PANK AS

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga