Meedialeht
Vali raport X

AUTOETTEVÕTETE LIIT MTÜ

Meedialeht ja uudisvoog

1 038 külastajat

163 jälgijat

Autohjute ootab ees korralik palgatõus

AUTOETTEVÕTETE LIIT MTÜ ning EESTI TRANSPORDI- JA TEETÖÖTAJATE AMETIÜHING MTÜ avalikustasid kokkuleppe, millega soovitakse tõsta autojuhtide alampalga miinimumi kolme aasta jooksul.

Alates 2019. aasta maist tõuseks sektori autojuhtide alampalga miinimum 950 eurole, 2020. aastal tõuseks alampalk 50 euro võrra ja aastal 2021 lisanduks sellele veel 100 eurot. Kokku lepitud alampalga miinimummäära soovitakse kehtestada kõigile Eesti Vabariigis riigisisest vedu korraldavatele ja selleks tööjõudu rentivatele tööandjatele ja töötajatele.

AUTOETTEVÕTETE LIIT MTÜ direktori Villem Tori sõnul on selline palgatõus hädavajalik. Alampalga taseme tõstmisel ettevaatavalt kolmeks aastaks on kaks eesmärki: piirata sektori konkurentsivõimet pidurdava ümbrikubrikupalga maksmist ja anda juhtidele märku, et neid pole unustatud.

EESTI TRANSPORDI- JA TEETÖÖTAJATE AMETIÜHING MTÜ juhatuse esimehe Üllar Kallase sõnul on täna kehtiv riigisisese veoseoga tegelevate autojuhtide 620-eurone miinimumtöötasu jäänud ajale jalgu ning ei vasta suuresti turusituatsioonile.

„Lähtudes kollektiivlepingute laiendamise heast tavast ja rahvusvahelise tööorganisatsiooni soovitustest esitame lepingu projekti kuuks ajaks avalikule arutelule. Inimestel ja organisatsioonidel väljaspool tööandjate liite ja ametiühinguid peab olema õigus esitada oma põhjendatud seisukohti,“ lisas Kallas.

Palgaleppe osapooled usuvad, et kehtiv kollektiivleping aitab oluliselt parandada konkurentsiolukorda transpordisektoris. Lepe allkirjastatakse jaanuaris ja laiendatud tingimused hakkavad sektorile kehtima alates 2019. aasta maist.

Iga ettevõtte palkade ja maksude kohta saab hea ülevaate, kui kasutada Inforegistri täislahendust. 

Kõik artiklid