Meedialeht
Vali raport X

CLEVERON AS

Meedialeht ja uudisvoog

14 721 külastajat

42 jälgijat

CLEVERON AS: aasta möödus rõõmsal toonil

CLEVERON AS-i jaoks möödus eelmine aasta ilmselt rõõmsas meeleolus, käive kasvas mitu korda ning lõppkokkuvõttes jäi firma plussi. Ettevõtte tuntuim klient, kaubandushiid Walmart tellis aga 500 pakirobotit juurde.

CLEVERON AS tegeleb pakirobotite ja – automaatidega ning fima kliendid on suured jaekaubandusettevõtted, kes soovivad e-poest tellinud pakkide kättetoimetamist muuta kiiremaks ja lihtsamaks. Viimase viie aasta jooksul on ettevõtte omanikele kasumit teeninud pea 3 miljonit eurot.

E-kaubanduse mahtu maailma jaekaubanduses hinnatakse 2018. aastal 2,8 triljonile USA dollarile ning eelolevatel aastatel peaks see number veel kõvasti kasvama, kirjutab ettevõte oma majandusaasta aruandes. CLEVERON AS saab sellise prognoosi peale vaid rõõmustada.

2017. aasta oli ettevõtte arenguloos olulise tähendusega verstapostiks, nii tegevusmahtude kasvamise kui organisatsiooni arengu seisukohast. 2017. majandusaastal kasvas müügitulu ligi 3,5 korda ning tunamulluse kahjumi asemel jõudis ettevõtte 0,8 miljoni euroga plussi. 2016. aastal oli CLEVERON AS-i käive 3,3 miljonit eurot ning 2017. aastal juba 11,2 miljonit eurot.

Müüginumbrite kasvu mõjutas peamiselt PackRobotite seeriatootmise alustamine maailma suurimale kaubandusketile Walmart. Olulised jätkutellimused tulid ka teistelt klientidelt nagu Posti, Itella Estonia, Speedy ja FoxPost. Arvestades suurt nõudlust, otsustas CLEVERON AS laiendada Viljandi koostetehast.

Eelmise aasta jooksul maksis ettevõte riigikassasse tööjõumaksudena enam kui miljon eurot, kuid selle aasta esimeses kuue kuuga on tööjõumaksudeks läinud aga juba pea sama palju. Esiteks on tublisti inimesi juurde palgatud, kui 2017. aasta I kvartalis oli CLEVERON AS-is palgalisi veel 76, siis selle aasta I kvartalis juba enam kui 130. Teiseks on aasta jooksul 14 protsendi jagu kasvanud ka töötasu, selgub ettevõtte majandusaasta aruandest. 2018. aasta I kvartalis oli palk ettevõttes Eesti keskmisest 61 protsenti kõrgem.

CLEVERON AS-i juht ja üks omanikke Arno Kütt pani aktsiaseltsile aluse 2007. aastal, mõned kuud pärast oma 37. sünnipäeva. Ettevõtlusega hakkas ta aga katsetama 10 aastat varem, kui temast sai EERUNG AS-i juhatuse liige. Viimase 21 aasta jooksul on ta olnud 11 firma tüüri juures. Lisaks laias ilmas tuntus kogunud CLEVERON AS-ile tegutseb tema käe all ka täna veel 3 väiksemat äri.

 

• Läks põnevaks?   Vaata seda juhatuse liiget Inforegistris lähemalt!

Kõik artiklid