Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Eesti ettevõtlus justkui ooper

Paljude Eesti ettevõtjate nägu pole täna näha, sest see on kaetud erinevate maskidega olenevalt ajast, kohast ja olukorrast. Kas kahjustatud usaldusväärsuse või millegi muu pärast, kuid peale sajandi esimest majanduskriisi on Eesti ettevõtlus mõneti kui mõni kurb ooper.

Mõnel ettevõtjal on maske (ettevõtteid/ärikehi), millega esinetakse, paar, teisel paarkümmend ja kolmandal veelgi enam. Kes sellise maski taha vaadata ei püüa, ei tea ju, kellega ta tegelikult suhtleb? Kelle lubadustele ta toetub oma äris ja kellele usaldab oma raha talle võlgu müües?

Storybooki artiklid näitavad maskide taha – meie artiklite peamine eesmärk on juhtida tähelepanu ja tõstatada küsimusi. Oma kirjutistes keskendume avaliku äriinfo faktidele, millele tuginedes hindame ettevõtete olukorda ja esitame küsimusi ettevõtjate tegevuse kohta. Ja kus vähegi võimalik, kajastame olukorda inimlikus võtmes ja läbi huumoriprisma.

Kuna märkamist vajavaid sündmusi on palju, siis põhiliseks ning hoiatavaks storiks ehk looks on Storybooki Nutulood, mis annavad koheselt teada ettevõtte võlgnevusest teistele võlausaldajatele. Nutuloo artiklid on täiustatud punase tausta ning kahe maski ikooniga: üks nägu naerab ning teine nutab. Sellest ka loo nimi: „Nutulugu“

Ajas muutunud ettevõtlus – areng või taandareng?

Ettevõtlus täna ei ole enam selline, mis kümmekond aastat tagasi ja majanduse arengu huvides peaks muutumine olema üldiselt hea näitaja. Mõnes väga olulises aspektis aga kahjuks ei ole.

Kujundlikult väljendudes ehitas enamik ettevõtjaid sel ajal oma firmat nagu maja. Kivi-kivi haaval, nö käed villis ja selg valus päeva lõpus kokku varisedes, et hommikul uuesti alustada ja kauguses terendava helge tuleviku nimel pingutada. Jätta endast maha mingi püsiv pärand. Ettevõte võrdus ettevõtjaga, nad olid üks nägu ja üks keha. Ettevõtjaid oli tänasega võrreldes käputäis, üksteist teati. Kes oma usaldusväärsust kahjustas, selle nimi oli määritud.

Loomulikult on infoajastul kõik protsessid kiirenenud, ettevõtluse olemuses on toimunud kvalitatiivne muutus ning kõik ettevõtjad ei keskendu ega alati peagi keskenduma pikaajalistele tulemustele. Kuid toimides nii või teisiti, ei ole mitte üheski aspektis ega kujul õigustatud elamine teiste kulul ja arvelt ning nende kahjustamine oma eesmärkide saavutamiseks. Isegi, kui seaduse aukudes manööverdamine seda võimaldab.

Eraelus me ei ole nõus suhtlema ainult maskidega, miks me ärielus sellega lepime?

Maske saab soetada kiiresti ja lihtsalt, võrreldes majaga. Ehitamise asemel keskendutakse sel juhul vaid hetkele. Täna siin, homme seal, keksides nagu rohutirts ärist ärisse, närides siit ja puredes sealt, küsimata kordagi, mis endast maha jäetakse ja kelle arvelt see toimus?

Kui laps keerab korraks pea, kas võime siis tema näppude vahelt kommi ära napsata põhjendusega, et „Ise oli loll, et ei valvanud!“. Paljud tänased „ettevõtjad“ kahjuks arvavad, et võib, sest kuidas muidu seletada lausa massiliseks kasvanud võlgu jäämist ja võlgades ettevõtete hülgamist? Kui küsida põhjendust taolisele käitumisele, saamegi vastuse: „Ise oli loll, et ei kontrollinud ja raha andis“.

Storybooki eesmärk on tuua näod maskide tagant taas välja. Et kaoks ära mõte omada sadu maske (loe: ärinägusid ja ärikehasid).

Storybooki Nutuloo artiklites tuuakse välja võla põhjustanud juhatuse liikme nimi, seega ei ole tänasel päeval kasu variisikute kasutamisest või ettevõtete likvideerimisest, tahtlikust pankrotistamisest. Kui võlgnevus on tekitatud, siis see käib ettevõtjaga kaasas nii kaua, kuniks võlgnevus on võlausaldajale tasutud.

Läbipaistev majanduskeskkond tuleb odavam kõigile

Ettevõtjatele, kes näevad üksteise nägu ja seeläbi saavad asju ajada vaid nendega, kes on usaldusväärsed ega tekita pahatahtlikult võlgasid.

Tööjõuturule on sunnitud tagasi liikuma kõik need, kes tegelikult ei oska maskidega kekutamise ega võlgu elamise asemel teha äri ega luua kestvamat väärtust.

Riigile, mis ei pea kasvatama ametnikkonda ja süsteeme kõigi nende nägude ja kehade üle arvepidamiseks, vastavalt „seadusloome kaasajastamiseks“ ja „kontrollsüsteemide tõhustamiseks“.

Ehitame üheskoos ausama ja läbipaistvama ettevõtluskeskkonna

Rebime eest need maskid, millega osad ettevõtjad oma nägu varjavad. Näitame neid täpselt sellistena nagu nad on ning kajastame vaid faktidele põhinevaid storisid ehk lugusid. Selle avatud ja paljastatud info põhjal saavad firmad teha kaalutletumaid ja täpsemaid otsuseid, kellega ja millistel alustel koostööd teha.

Jätame ooperi ja maskidega mängimise ettevõtluses selja taha- las olla see vaid näitlejate ja lauljate pärusmaa ning asume tegema tõsist, ausat ja läbipaistvat äri, luues sellega väärtuse nii meile endile kui ka meie riigile ning tulevastele põlvkondadele.

Võlausaldaja: Tule anna oma panus läbipaistvamasse majandusse- anna üles need võlglased, kelle tõttu on tulnud Sul kahju kannatada: https://ir.ee/avaldan-nouded/

Võlgnik: Sõlmides maksegraafiku, täname Sind Võlausaldaja nimel – kaob mask ja kustub Nutulugu: https://ir.ee/maksegraafik/

Ausama ja läbipaistvama majanduse eest!

Eesti Võlausaldajate Liit / Kreedix / Storybook

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Tartu linn, Tähe tn 129b

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

STORYBOOK OÜ storybook

?

STORYBOOK OÜ seosed veebis

Veebisügavustest STORYBOOK OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

STORYBOOK OÜ viimased sündmused

?
icon

STORYBOOK OÜ

07.01.2019

Uus ettevõte lisatud.


Registrikood "14636888".
Nimi "STORYBOOK OÜ".

icon

STORYBOOK OÜ

07.01.2019

Juhatuse liikme lisamine.

Juhatuse liige Marie Rosin (04.05.1970) lisatud ettevõtte juhatusse

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..

Hinda ja kommenteeri firmat

STORYBOOK OÜ

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga