Meedialeht
Vali raport X

EESTI RAUDTEE AS

Meedialeht ja uudisvoog

7 342 külastajat

552 jälgijat

EESTI RAUDTEE AS-il oli hea aasta

Kaubaveomaht EESTI RAUDTEE AS-i taristul kasvas eelmisel aastal  üle 9 protsendi võrreldes eelmise aastaga ning moodustas kokku 13,5 miljonit tonni. Kõige enam veetavateks kaubagruppideks EESTI RAUDTEE AS-i taristul on väetised, mineraalsed kütused ning põlevkivi.

Transiitveod moodustasid eelmise aasta peale kokku Eesti Raudteel liikunud vedudest pea 9,1 miljonit tonni, mis on  üle 20 protsendi kõrgem tulemus kui 2017. aastal.

Konteinerveod olid Eesti Raudtee taristul eelmise aasta jooksul pidevas tõusujoones, moodustades 2018. aasta peale kokku üle 52,4 tuhande TEU, mis on võrreldes eelmise aastaga kasvanud üle 55 protsendi.

„2018. aasta on kindlasti meie jaoks olnud edukas. Suutsime leida hea tasakaalu investeeringute, kulude ja tulude vahel ning mitmed aastaid kestnud kaubamahtude langus meie taristul õnnestus koos meie koostööpartneritega pöörata kasvule. Rõõmu teeb ka rongi kasutavate reisijate arvu stabiilne kasv, mille üheks mootoriks on korras taristu ning kiiruste tõstmine. Samuti on eelmise aasta olulisteks märksõnadeks ohutuse ning liiklusjuhtimise süsteemide uuendamisprotsessi käivitamine,“ kommenteeris Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee.

Kohalikus reisirongiühenduses sõitis eelmisel aastal ligikaudu 7,7 miljonit reisijat, mis on pea 5 protsenti kõrgem tulemus kui 2017. aastal. Rahvusvahelist reisirongi kasutas eelmisel aastal 107,1 tuhat inimest, mis on pea 2 protsenti rohkem kui 2017. aastal. „Aasta lõpus kooskõlastasime Venemaa Raudteega viimaste aastate suurima arvu lisaronge, mis tõi pühade perioodiks Tallinn – Peterburi – Moskva reisirongiliinile pikemad rongid ning rohkem reisijaid,“ lisas Laidvee.

Eesti ettevõtete finantstervisest saab hea ülevaate, kui kasutada Inforegistri täislahendust.

Kõik artiklid