Meedialeht
Vali raport X

EESTI VILJASALV OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

2 524 külastajat

114 jälgijat

EESTI VILJASALV OÜ võitles end läbi ränga majandusaasta

Aasta varasemaga võrreldes kadus ettevõtte käibest kolmandik ning kasumi asemel pidid juhid ja omanikud leppima kahjumiga. Osaühingu käekäik ei ole nii kehv olnud viimased 7 aastat, selgub majandusaasta aruannet sirvides.

EESTI VILJASALV OÜ kaupleb teravilja ja väetistega juba viimased 20 aastat. Viimase viie aasta jooksul on omanikele kasumit teenitud 4,8 miljonit eurot, seda vaatamata mullusele 182 000 euro suuruse kahjumile.

Osaühingu juhtidest on Tõnis Leetjõe selles valdkonnas toimetanud pea pool oma elu. Juhikarjääri alguses 1999. aastal, kui ta MMT-AGRO OÜ etteotsa asus oli ta vaid 24-aastane.

Viimase 19 aasta jooksul on ta olnud ühtekokku 12 organisatsiooni juhatuses ning peamiselt vedanud just põllumajandusega seotud ärisid. Täna on ta lisaks EESTI VILJASALV OÜ-le ka VÕRU JAHTKOND MTÜ juhatuse liige. Lisaks juhitööle on ta ka viljasalvest 75 protsendi omanik.

EESTI VILJASALV OÜ teine juht Margit Rosma alustas oma juhiteed 36-aastasena. 10 aasta jooksul on ta olnud 4 firma juhatuses, neist 2 on tänaseks kustutatud, 2 toimetavad aga rõõmsalt edasi. Rosma käe all tegutsev REIFIX OÜ on aga pigem pisike perefirma, mille aastane käive on pea olematu.

Ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et komistuskiviks tulemusele sai hõõrumine poliitika ja majanduse vahel. Läti sadamates oli maist juulini kaupade väljavedu keeruline ning sügisel selgus, et viljasaak Venemaal oli eriti hea, mistõttu tõusid lakke kaubaveohinnad ning sobilikke vaguneid polnud kusagilt saada. Nõnda jäi ettevõte ilma ühe kvartali käibest.

„Kahjuks on see poliitiline küsimus ja meie riigis majanduspoliitika puudub, majandus ja poliitika on kahjuks erinevates nurkades,“ tõdevad juhid ettevõtte majandusaasta aruandes.

Lisaks kitsaskohtadele kaubaveos mis kärpisid käivet, kahandas kasumit valuutakursi kõikumine. Lepingud on seotud USA dollariga ning selle hinna muutus tõi aasta jooksul kahju 156 441 eurot.

EESTI VILJASALV OÜ suurimateks müügiartikliteks olid mullu päevalillešrott, linaseeme, rapsikook ja küttegraanulid. Ühtekokku eksporditi kaupu 13 riiki, neist olulisemad olid Taani, Belgia, Suurbritannia, Iirimaa ja Saksamaa.

Krediidiskoor on rohelises ja nimetab EESTI VILJASALV OÜ usaldusväärseks ning lubab ettevõttele müüa tavatingimustel või olla isegi paindlikum. Kui mõne arve tasumine siiski hilineb, siis kasuta tavalisi meeldetuletusi. Ettevõttega saad mugavalt ühendust võtta kasvõi läbi Inforegistri rakenduse.

 

• Vaata sarnase tegevusalaga ettevõtteid Inforegistris!

 

Kõik artiklid

Kaubandus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

Lisa valdkondi