Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

EESTI VÕLAUSALDAJATE LIIT: Roosikrantsi rahavabrik – kas krüptopettureid võib välja tulla veel? Kuidas ennast kaitsta?

Hiljuti uudistes kajastatud, Inglise härrasmeestelt raha välja petnud Eesti firmad KINTEKA OÜ ja GAMMATECH SERVICES OÜ näitavad lähemal vaatlusel nii mõndagi muud põnevat, leidis EESTI VÕLAUSALDAJATE LIIT. Alustades sellest, et pealtnäha ei tegutse need ettevõtted üldse, neil pole deklareeritud ei käivet, makse ega töötajaid. Ometi on nad pakkunud investeerimisteenust ja saanud selle eest raha, mis on nüüd õhku haihtunud. Nad on esinenud ühe väikese Eesti ettevõttega väga sarnase nime all ja istuvad kummist majas koos veel 500 ettevõttega.

GAMMATECH SERVICES OÜ tegevusalaks on valuutavahetus (66129) ja KINTEKA OÜ tegevusalaks on muude mujal liigitamata finantsteenuste osutamine, v.a kindlustus ja pensionifondid (64991). Eesti Finantsinspektsioon on avaldanud nii GAMMATECH SERVICES OÜ kui ka KINTEKA OÜ kohta teate, milles hoiatatakse kliente, et nendel ettevõtetel puudub Eestis vastav tegevusluba ja investeerimisteenuste osutamiseks neil Eestis õigusi pole.

NB! Ärilehe artiklis viitavad kannatada saanud Briti härrad KINTEKA OÜ poolt hallatavale Eesti ettevõttele GREENFIELD CAPITAL’ile. Selline osaühing on küll olemas Tartus, kuid mingit seost nende kahe ettevõtte vahel ei paista (ei asutajate, omanike ega juhatuse liikmete kaudu). Küll aga on olemas krüptoraha pakkuv (petis)portaal, mille nimi erineb vaid ühe tähe võrra: GREENFIELDS CAPITAL. Ja selle nime kohta on veebis pahameelt leida palju.

Greenfields Capital Logo

Kontrolli tausta, enne kui usaldad

Selles valguses tasub tähele panna, et KINTEKA OÜ juhatuse liige Atanas Georgiev Vangelov juhib ka teist samal tegevusalal toimetavat firmat INGOTEN OÜ-d, mis samuti mingeid elumärke ettevõtluse osas ei ilmuta. Ka INGOTEN OÜ kohta on olemas Finantsinspektsiooni hoiatus!

Vaadates nüüd kõigi kolme ettevõtte aadresse, leidsime oma üllatuseks, et Tallinnas, Roosikrantsi 2 asuv hoone on kas kummist või laieneb teistesse dimensioonidesse. Tahtmatult meenub vastav Tujurikkuja sketš, sest ka siin on, oh imet ühte majja kokku registreeritud üle 500 ettevõtte, millest 470 on igasuguste elumärkideta. Aadressid eristatakse vaid alajaotusega K ja number (KXXX), millest üksikud ka korduvad. Sama loogikaga on enamike ettevõtete e-posti aadressid. E-posti aadressi domeen on lehekülg, kus müügis olevad „tooted“ on kenasti üleval – firma nimi ja müügihind.

Nimelt on Roosikrantsi 2 aadressil muuhulgas tegev riiulifirmade vabrik, millel täna portfellis ca 226 müügivalmis ettevõtet

Kuna meie eesmärk ei ole seda küsitava väärtusega äri toetada, siis jätame riiulifirmasid müüva ettevõtte nime siinkohal mainimata.

Inglastele külma teinud firmadega samal aadressil ja samadel tegevusaladel (valuutavahetus 66129 ja finantsteenused 64991) toimetavaid ettevõtteid on ainuüksi 2018. aastal juba ilmale tulnud ligi 100.

TOP 3 ettevõtete tegevusalad Roosikrantsi 2 aadressil

EMTAK Tegevusala asutatud 2015 asutatud 2016 asutatud 2017 asutatud 2018 Kokku asutatud alates 1996
64991 Muude mujal liigitamata finantsteenuste osutamine, v.a kindlustus ja pensionifondid 3 2 7 91 107
82991 Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused 2 10 52 89 162
70221 Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine 16 22 2 0 67

Kokku istuvad Roosikrantsi 2 majas pead-jalad koos 515 ettevõtet, millest 470-l pole deklareeritud ei käivet, makse ega töötajaid

Neist mittetoimivatest ettevõtetest on omakorda enamikul välismaalastest juhid. Mitte ükski Roosikrantsi 2 asuvatest, KINTEKA OÜ-ga sama tegevusalaga ettevõtetest (“Muude mujal liigitamata finantsteenuste osutamine, v.a kindlustus ja pensionifondid”) ei loo mitte mingit väärtust – ei käivet, maksuraha ega töökohti. Ja selliseid tühje ärikehi on ainuüksi 2018. aastal loodud 91 tk ning trend on tõusev!

 

Ettevõtete Hulk V2ike 1

Ära maksa üle. Ettevõtte ostmine on kordi tülikam ja kulukam kui asutamine

Ettevõtete asutaja tegutseb Rotermanni 2 majas ärikehade müügiks tootmisega ja on selles äris tegutsenud juba 22 aastat – ajast, mil ettevõtete asutamine ei olnud nii lihne. Tol ajal oli tarvis põhikapitali ehk raha olemasolu (min. 40 000 EEK) ja juriidilised/notariaalsed toimingud vajasid täiendavaid oskusi.

Täna, kui ettevõtete asutamine on kui lapsemäng, ei ole see teenus aga ikkagi kuhugi kadunud!? Ettevõtteid müüakse põhjendamatult suure raha eest ja tülikate notariaalsete toimingutega. Sealjuures müüakse kordi kõrgemate hindadega vanemaid ettevõtteid, mis, justkui hea vein, on aastatega riiulis väärtust kogunud. Milles see väärtus siis ometi seisneb? Sel teemal arutlesime juba kord varemgi ja jõudsime nukra tulemuseni, et ilma mingi sisulise väärtuseta (puudub toimiv kaubamärk, käive, kliendibaas) riiulifirma ostmisel on täna mõtet vaid ebaeetilise äriplaani puhul.

Ära toeta küsitavat äri, sest see tuleb bumerangina tagasi

Kui kõnealune ettevõtete vorpija tegi 2016. ja 2017. aastal käivet ca 600 000 eurot, siis tänaseks on suurem juba ainuüksi selle kvartalikäive. Hüpe on alanud eelmise aasta lõpus, mis langeb kenasti kokku ülaltoodud tabeli andmetega.

Meie näeme selles pealtnäha JOKK äris selget ohtu Eesti ettevõtlusele – sest maskiball jätkub. Kui me ise ajame asju ausalt ja läbipaistvalt ning vaatame nende tausta, kellega äri ajame, siis ei saa me ka petta.

Inforegister säilitab ju kogu ettevõtlusajaloo ja kui ettevõtete asutajatega on seotud palju, hiljem probleemidesse langenud ettevõtteid, siis märk sellest jääb külge ka nende järgmistele ettevõtete ostjatele ning kajastub ettevõtete tegevuslugudes. Seega, kui ettevõtjal on plaan luua väärtust ja ostetava ettevõtte puhul ei ole tegemist sellisega, millel on juba väärtus, mida saaks edasi kasvatada, siis on täna mõistlikum omale ettevõte/ärikeha ise luua.

EVUL (M.Rosin) küsib, kas sellise massilise asutamisega ei kaota me kontrolli Eesti majanduses toimuva üle? EVUL on rääkinud sellest ohust juba viimased kolm aastat, kuid riigi kõrvad ei taha seda kuulda võtta. Kui Eesti riik ettevõtluse edendamisega ei hooli muust, kui ettevõtete koguarvu suurenemisest, siis seda ta ka saab. Kui riik hakkab hoolima ettevõtete poolt loodavast väärtusest, siis tuleb asjad ka vastavalt ringi mõelda ja korda saada enne, kui on hilja.

Eesti Võlausaldajate Liidu lahendusettepanekud on ammu valmis ja ootavad huvi (hirmu?) tekkimist

(kõik viidatud ettevõtete ja isikute nimed on meile teada)

 

• Ava oma kliendiandmete pidev uuendamine Sinu süsteemis!

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Valukoja tn 8

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

EESTI VÕLAUSALDAJATE LIIT storybook

?

EESTI VÕLAUSALDAJATE LIIT seosed veebis

Veebisügavustest EESTI VÕLAUSALDAJATE LIIT kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

EESTI VÕLAUSALDAJATE LIIT viimased sündmused

?
icon

Ettevõtte nime uuendus.

Eelmine nimi oli "EESTI VÕLAUSALDAJATE LIIT MTÜ".
Uus nimi on "EESTI VÕLAUSALDAJATE LIIT".

icon

Juhatuse liikme lisamine.

Juhatuse liige Teet Saluvere (18.01.1967) lisatud ettevõtte juhatusse

icon

Juhatuse liikme eemaldamine.

Juhatuse liige Mattias Nõlvak (13.03.1992) eemaldatud ettevõtte juhatusest

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..

Hinda ja kommenteeri firmat

EESTI VÕLAUSALDAJATE LIIT MTÜ

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga